Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferenczi Áko

    addikt

    válasz gedani #546 üzenetére

    Köszi, ez hasznos volt! :)

    Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

  • kicsigal

    csendes tag

    válasz gedani #581 üzenetére

    Nekem működött a 32 gigás fehérrel.
    Mindjárt indulok átvenni.

    [ Szerkesztve ]

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz gedani #546 üzenetére

    Sziasztok!

    6 napja vettem a telefont, egyelőre elégedett vagyok. Abszolút átlagos felhasználó vagyok, telefonálok vele, messengert, időképet és waze-t használom, emileket nézem. Játszani nem szoktam vele. Alapvető elvárásom csupán annyi, hogy ezeket az alapvető dolgokat akadás-mentesen tudjam használni.

    Korábban egy Huawei P7-et használtam, azzal is elégedett voltam, amíg nem került szervizbe, nem is volt baja. Egy sima mikrofon cserére adtam be, mert engem nem hallottak telefonálásnál, aminek folyamatos boot-loop lett a vége, majd egy másik szervizben megállapították, hogy feltehetően rendszerpanel hibás a készülék, ezért kuka. Hogy mit csináltak vele, nem is akarom tudni.

    Előjött ez a monokróm-mód téma, hogy a P9 tudja, a Honor 8 nem. Valóban nincs monokróm funkció a kamera beállításaiban, de mégis megoldható: jobbról elhúzva előjönnek a beállítások, legalul "Képbeállítás" menüpont, majd a telítettséget a csúszka segítségével minimumra kell húzni. Ezáltal monokróm képet készít a telefon. Kérdés az, hogy ilyenkor is használja-e az RGB szűrőt a telefon, csak szoftveresen állítja monokrómra a képet, vagy automatikusan vált a szűrő-nélküli objektívre, ezáltal monokróm képet készítve. És persze kérdés az is, hogy ezzel a módszerrel ugyanolyan minőségű ff képet lehet-e kreálni, mint a P9 monokróm módjával. Ehhez kéne egy P9 is, de az nincs nekem. Egyébként kipróbálva azt kell mondanom, hogy jó ff képet készít a Honor 8 az előbb leírt módon, és nem is túl nehézkes a beállítás.

    Egyébként annyira nálam nem szempont a kamera, mert fényképezéshez DSLR-t használok, azzal meg egyik mobil sem veszi fel a versenyt. De alapvetően nem bánom, hogy igazán jó képeket tudok a Honorral csinálni. A mélységélesség kimondottan tetszik, egyik egy mobilom sem mosta ilyen szépen a hátteret.

    Az akku-idő egyelőre tökéletes. Két teljes napot bír nálam a teló, habár nem nyúzom halálra. A fent leírt appokat használom, utazás közben netezem vele, néhány telefon-hívás és messenger. Két napnál többet is bírna így, de nem szoktam egész éjszakára hagyni a töltőn, hanem mondjuk 30%-nál rádugom a töltőt és feltöltöm úgy 90%-ra, így két naponta kell töltenem kb, csontra nem merítem le.

    Hátlapvégő-fólia és képernyővédő üveg van rajta, rendeltem hozzá szilikon tokot, de igazából a gyári Protective Cover Case-t üldözöm, de érthetetlen módon Edigitalban csak arany és ezüst színű van, nekem meg a kék Honor van, így a kék tok kellene. De még E-bayen sem leltem fel ezt a tokot, így addig marad a szilikon.

    Nillkin tokot már itthoni webshopban is találtam, de ezt a telót nem akarom eltakarni ennyire.

    A képernyővédő üveg nem ér ki a szélekre, két oldalt nem is tapad rendesen (de nem megy alá por), így ott egy halvány csík látható. Ez csak kikapcsolt képernyő mellett feltűnő, bekapcsolva nem látszik, így egyelőre nem zavar, de annyira nem is örülök neki.

    A töltés idejét ugyan nem mértem, de a korábbi P7-emhez képest sokkal gyorsabban tölt.

    Összességében eddig elégedett vagyok, tetszik a teló és örülnék, ha ezt 2 évnél tovább használhatnám. Persze szívesen váltogatnám a telefont évente, de van más dolog, amire elkölthetem a pénzem, és amíg ezzel nincs gond, addig nekem tökéletes. :)

Új hozzászólás Aktív témák