Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hettaki

    tag

    válasz Gadgetfun #5 üzenetére

    Ez a helyzet most, de ahogyan a kisebb és neves gyártók is kijönnek az olcsóbb Tabletjeikkel, akkor már az Apple pontosan háttérben lesz. Mivel olyan árszamással dolgozik, ami itt Kelet-Euróbában és még nagyon sok helyen nagyon nem szimpatikus. Amint megjelennek a minőségi, de olcsóbb tabletek, azonnal, az apple úgy jár majd, mint a PC korszak hőskorában. Marad a felső 10 000 táblagépe, a föld 80%-n biztosan. Nem sokára itt vannak a kisebb nagyobb távolkeleti gyártók termékei 150 - 200 euros árakon, és akkor fog az terjedni, na igaz nem apple cimke, hanem creative, lg, sharp, huawei, zte cimkékkel, nem lesz majd samsung, htc, apple, motorora, vagy rim minőség, de a legtöbb embernek meg fog felelni.

    Persze ez magánvélemény.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Totheground #10 üzenetére

    "hármasmolókettesdzsunka"

    És ez mit jelent?

    Az én veleményem az, hogy pontosan az lesz, mint az IPhone-al, IPod-al. A MacBook, MacBook Pro-ról ne is beszéljünk, mert azok amúgy sem elterjedtek az Egyesült Allamok, és egy kettő országon felül.

    De, ha megnézed, akkor megy a hírek, a cikkekben elrejtett reklám hegyek, az apple termékekről, hogy ennyi meg annyi IPod-ot adtak el, meg ennyi meg annyi IPhone ment el 1 hét alatt stb. Ezzel csak annyi a baj, hogyha összehasonlítjuk azt, hogy mennyi IPod ment el, az elmúlt 10 évben, és ehhez képest mennyi Samsung, Creative, Philips, Sony és még vagy 100 márka, akkor az Ipod eladások számában sehol nincs. Ez a helyzet az IPhone-al is, ahol már maga a Samsung megelőzte az Apple-t, és akkor hol vannak többiek, szóval ezzel azt szeretném mondani, hogy nehogy azt mond nekem, hogy egy Sharp, LG, Creative, Huawei, vagy ZTE annyival rosszabb lesz jövőre, vagy egy két év múlva mint most egy Galaxy Tab.

    Röviden mondva sok lúg disznót győz.

    Aztán, ha megnézed, az árakat, akkor szerintem sokkal több Philips, Sony, és egyéb márkás, de jó minőségű lejátszó van a piacon Magyarországon, mint Ipod.

    Az Iphone-al ugyan ez a helyzet, bármennyire jó, az IPhone, sokkal több az olcsóbb, de jó minőségű android van a piacon, mint Iphone.

    Ez az IPad-al még nincs így, mert nincs akkora konkurencia, és főleg nincs olcsó de jó minőségű konkurencia. És ha nem is érik al majd az éppen aktuális minőségét, az IPad-nak, akkor is sokkal több fog fogyni, az esetlegesen 2/3 árú márkás, de esetlegesen picit gyengébb minőségű tabletekből.

    Sajnos bármennyire jók az apple termékek, egyszerűen nem a magyar pénztárcához vannak szabva, ellentétben a sokszor fele annyiba kerülő Sony, Philips mp3 lejátszókkal, amit sokszor jobban szólnak, mint az Ipod. Az indexen volt egy teszt.
    Ugyanez a helyzet pl egy olcsóbb androidos Samsung-al, LG-vel, ZTE-vel. Több van a Piacon, mint IPhone, nem azért mert jobbak, hanem mert meg bírják venni a tömegek is.
    És ez lesz a Tabletekkel is.
    Röviden ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz kolosanyi #17 üzenetére

    :F Minden említett gyártó tud prémium minőséget produkálni, ez nem azon múlik, hogy LG-e vagy nem. (Btw nézd meg az Optimus Padet, minőség szempontjából ott van a szeren szerintem.)

    MIndegyik képes minőséget gyártani ennek ellenére nem is ez a kérdés, hanem az ára. Jelen pillanatban az IPad a legjobb, de amint megjelenik, az olcsóbb konkurencia is, nem így lesz. Aztán az Optimus Pad még nem IPad minőség. De ha majd az LG Optimus Pad natív ára 80 - 90 ezer Ft lesz vagy még olcsóbb, akkor az emberek többségét nem nagyon fogja az Ipad érdekelni.

    (#14) Alex91

    Rosszul csinálják, mert ez az üzlet addig megy, amíg a távolkeletiek nem kezdenek el jobb minőséget előállítani, amint ez eljön, akkor az apple úgy jár majd mint a többi termékével. Maradnak a bújtatott reklámok, meg a mennyien áltak sorban az X-edik bevásárlóközpontokban, de igazából nem lesz tömegtermék, a föld 90 %-án. Ez kb 2 - 3 év. Bár az apple fun-ok megpróbállják beállítani, hogy mennyit adnak el belőle, meg így meg úgy, de azért ha megnézem mennyi Philips Raga, vagy Sony Walkman, Creative lejátszó megy el most, akkor az IPon sehol nincs, ugyanez a helyzet az IPhone-al is. Aztán az Apple computer üzletágáról ne is beszéljünk. A másik, hogy az Apple termékek, akkor működnek igazán jól, ha mindened, apple, különben sok a szenvedés. Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy egy kettő jóléti államban ez megy, de a föld 90% nem ilyen. Ennek pedig az lesz a vége, ami 1995 - 1997-ben volt, nem ma még, de előbb utóbb eljön, ha nem váltotatnak.

    (#19) Gadgetfun

    Ezzel nem is vitatkozom, mert így van. ezt eldönti a jövő.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Alex91 #22 üzenetére

    A Jelenleg-en van a hangsúly. Én is így gondolom. Ez majd a jövő eldönti. De tudod, a történelem ismétli önmagát. :)

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz kolosanyi #25 üzenetére

    Nekem aztán semmi bajom az LG-vel. Csak annyit írtam, hogy nem éri el az Apple IPad minőségét, ez igaz is. Amúgy pedig az is sikeres lenne, ha olcsóbban adnának, ott a HP példája elkezdték árulni, 100 $-rt két nap alatt fogyott el a 100 ezer db, Erről van szó. Amíg 500 - 1000 $ között van addig gyakorlatilag a felső 10 000 és egy kettő országban élő átlagembereken felül nem sokan fogják megvenni, ilyen áron. Egyszerűen annyiba kerül, mint egy középkategóriás akár 12,5"-os konzumer notebook, az meg sok érte. Sajnos ez tény, mert a piac jelenleg ezt mutatja. Az android, szekere is ott kezdett megugrani, mikor az LG, Samsung, ZTE, Huawei kijött az 50 - 60 ezer Forint alatti telefonjaival. Ez majdhogynem igaz a tabletekre is.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    Én is pl erre gondoltam, mikor meggnéztem az árakat.

    (#27) madgie

    A 12.5"-es, hasonló árú notiban általában elég kuka panel van meg full műanyag ház. Nem egy minőségi kategória az IPS paneles, alu-üveg iPad-del (nézd meg, mennyi a 9-es szériás Samsung, az már köszönő viszonyban sincs a műanyaggal, bár szerintem abban is TN+Film panel van)

    Én annyit tudok, hogy a műanyag TN paneles notebookokból, kb 5 * ször annyi fog elkelni mint bármelyik tabletből. És sztem a kutyát nem fogja érdekelni, hogy TN vagy IPs, vagy üveg vagy nem, mert van rajta egy fizikai billentyűzet, gyakorlatilag elfut rajta bármi, stb stb. Jó a tablest csak nem ennyiért, és nem a föld 80%-n.

    szvsz

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz madgie #30 üzenetére

    Nem is állítottam ilyet. De ha már csak ez maradt hátra, akkor nyerésbnen állok, a véleményemmel. :)

    szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz madgie #32 üzenetére

    Nem vagyok Nostradamus, nem is akarok az lenni. De ahogyan láthatod a Magyar emberek (és ezzel kb fél Európa, és sok más ország is, ahol ilyen a gazdasági helyzet) kb 70 - 90 Ft közé lövik be a megfizethető tabletet. Szóval ezzel nagyon sokan vannak így én is. Az pedig hogy mennyit adtak el pl USA-ban és a föld több pontján Ipad-et, persze sokat mert nincs más, de amint lesz, az IPad marad az Uri muri, a tömegek pedig szépen lassan megveszik a kommersz, de márkás tabletjeiket.
    Ehhez nem kell Nostradamusnak lenni :D, csak nézd meg a többi apple terméket, és azonnak következik a logikus gondolat. Addig pedig inkább a praktikumot fogják megnézni az emberek, ami jelenleg a Notebookok felé hajlik, pláne a fejletlenebb, szegényebb országokban.

    szvsz.

    (#34) kolosanyi

    Ezzel én is így vagyok pontosan.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz madgie #36 üzenetére

    Értem, akkor gondolom most is van annyiért ugye? Hol? :) Pláne hogy és még mindig körbehugyozza az Androidos tabletek jó nagy részét használhatóságban . Mert akkor nekem is kell.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Totheground #38 üzenetére

    Igen, de itt voltak még ilyen plusz költségek, ha jól emlékszem. Mindenesetre, persze ez szép gesztus volt tőlük.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz madgie #36 üzenetére

    Ráadásul:

    [link]

    El is kezdődött, a folyamat. Nostradamusnak ehhez semmi köze. :)

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz madgie #41 üzenetére

    Igen, de eddig nem találtam benne semmit különöset, vagy kellett volna valamit látnom? :) A minimalizált hardverre gondolsz? Ha 200 $ lesz, akkor fog terjedni. Ami M.O.-on legyen 250 - 270 $, akkor az még mindig az IPad fele, harmada.

    (#43) Totheground

    Sztem ebben az is benne van, hogy aki megvette az IPad1-et az nem hiszem, hogy vett 2-őt, vagy kevesen. Ezek az emberek majd talán vesznek IPad 3-at vagy négyet. Szóval előbb utóbb az Apple megteríti azt a fizetőképes fogyasztókat, aki meg tudja fizetni az IPad-okat, utána a lassulás fog bekövetkezni, lehet, hogy ez is benne van.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz madgie #44 üzenetére

    [link]

    Nekem is ez a véleményem. Nem a tabletek részesedése fog csökkenni, hanem az IPad-é. Az ultrabook-al az a helyzet mint az IPad-al, amint jönnek a 210 - 230 Ft-os Ultrabookok, az első fecskék itt is vannak (Acer Aspire S3), akkor fog az menni, az Air nem megy a jóléti államokat kivéve. De ez megint apple specifikus dolog az ára miatt. Aztán mikor jön a következő generáció is kijön (Ivy Bridge), kb jövő év közepén, akkor már majd 170 - 180 ezer Ft-ért is lesz sandy bridge-s Ultrabook. Na ez nem az Air lesz.

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz madgie #46 üzenetére

    Hát igen, ettől függetlenül most borítékolom neked, hogy a series 3-ból és hasonlókból több fog elmenni, mint a az air-ből vagy a series 9-ből, legalábbis az első fél évben biztosan, Aztán ez fordulhat, de ahhoz majd olcsóbb árak is kellenek. Az ultrabook a jövő, de ahhoz, majd kell az is, hogy az ssd árak lemenjenek, hogy legyen olcsó ulv platform, de az még nincs, viszont van olcsó i3. Szóval előbb utóbb olcsóbb lesz ultrabook is.

    A lentebb említett samu 12.5" series 3 cucca mostani ára is elég baba, csak hát amikor kézbe veszi az ember az Air-t (vagy series 9 vagy vaio z) az azért ütős.

    Meg az ára is, de ha már ennyit költenék gépre, akkor egyik sem kellen, mert akkor már van Lenovo ThinkPad X1 is. Ami kb annyiba kerül, mint egy Air 3 év gyári garanciával.

    szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

Új hozzászólás Aktív témák