Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chabusch

    tag

    válasz tom956ster #6 üzenetére

    Arra én is kiváncsi vagyok, mert mérsékelt formában most is működött az offline mód. Megnéztem wifi-n a címet és az útvonalat, majd útközben a memóriában maradt részeket meg tudtam nézni adatforgalom nélkül is. Általában a célállomást nézve lőttem ki a Maps-et, így ez a részlet maradt a programban.

    Azt gyanítom, hogy miután a térkép memóriaigénye csökkent, csak annyi történt, hogy nagyobb térképrészlet marad a memóriában, így ezt mostantól éremes offline mode néven fícsörként reklámozni.

  • chabusch

    tag

    válasz sippet #10 üzenetére

    Szerintem van összefüggés. Tegyük fel, hogy a cache mérete X, ami lehetővé tette a mozdulatlan kijelzőn található kép-csempék tárolását. Így amikor visszanyitottam a progit, az utolsó képet láttam adatforgalom nélkül.

    Most a megjelenítés módja megváltozott, 100-szor kevesebb adat kell ugyanakkora terület lefedéséhez, ergo ugyanaz a cache 100-szor akkora területet képes lementeni. Azaz a cache elegendő a teljes megtervezett útvonal tárolására. És még egy rakás, tágabb értelemben vett szomszédos terület tárolására is. Így amikor visszanyitom a programot, az egész útvonalat és tágabb környezetét is látom adatforgalom nélkül.

    Ez persze csak egy feltételezés, de megalapozott, mert úgy szólt a hír, hogy a már meglátogatott területek, megtörtént keresések, tervezések lesznek láthatóak offline módban. Azaz ezek az adatok ott maradnak a cache-ben, és sok fér oda az új megjelenítés miatti alacsonyabb méret miatt.

    De persze lehet, hogy valódi offline módról lesz majd szó, azaz bejelölöm, hogy töltsd le Magyarországot, ami lejön 10MB-ban, majd ezt követően max. a frissítés miatt megyen online-ra. A cikk viszont nem erre utal.

Új hozzászólás Aktív témák