Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz DeFranco #59 üzenetére

    Valójában a Microsoft "érdeme". Kezdték azzal, hogy kalóz XP-re megtagadták a frissítéseket, majd folytatták azzal, hogy az újraindítást kérö frissítéseknél egy szó nélkül kirántották a user alól a rendszert. Mindezek után elöjöttek a win10-zel olyan beépített telemetriával/kémkedéssel, ami messze túlmutat a diagnosztikán, mindennek tetején azzal, hogy "frissíti" a drivereket is - adott esetben régebbit rakva az újabb helyére.

    Ezek után - minö meglepetés - a pokolba kívánja mindenki a win10-et...

    https://www.coreinfinity.tech

  • #54072192

    törölt tag

    válasz DeFranco #59 üzenetére

    Még anno mennyit lehetett olvasni, hogy "telepítsd a rendszert, aztán tiltsd le a frissítést, mert az M$ úgyis csak lassítja a gépeket hogy a Win7-re váltsanak, a jó öreg XP SP2 még jó, meg mi az hogy már nem megy egy P2-esen 64 MB memóriával".
    Aztán jött a "ne rakd fel 7-re a KBxxxxx frissítést, mert kiüti az aktivátort, meg amúgy is csak lassítják a gépet, meg elcseszik a hangot, nekem már X éve ki van lőve a frissítés, és jó a gépem".

    A 10 valamelyik nagy frissítésénél egy csomóan írták, hogy fekete képet kaptak, és csak a kurzor volt ott. Kiderült, hogy valamilyen uxthemepatcher nevű akármivel megbuherálták a rendszert (mert szaracsempe, régenmindenjobbvolt), és a frissítéssel elcsesződött. Ki volt a hibás? A Microsoft.

    Az interneten jön egy hozzá nem értő, hogy most váltott 10-re, és tanácsokat vár. Milyen válaszból lesz jó sok? "Kémkedik, feltölti a böngésződ dolgait, meg keylogger is van, itt az X, Y program és a Z script, töröld, tiltsd le, amúgy is minden szar, a 7-ben sem volt alapból ilyen", majd összevesznek azon, hogy melyik 3rd party képnézőt meg vírusirtót telepítse. Aztán támogatást már nem adnak akkor, ha ez elront valamit, emberünk pedig meg sem próbálta használni a rendszert úgy, ahogy az ki lett adva, de legalább jó szar lett.
    Szerencsére ez még nem jellemző, de túl gyakori.

    A Win10 már szolgáltatásként működik, annak minden előnyével és hátrányával együtt.
    Szerencsére eddig egyetlen programom, driverem vagy játékom sem volt, ami ne lett volna kompatibilis az új builddel. Ha mégis probléma lenne, akkor van biztonsági mentés (meg külön gomb van a helyreállító menüben a telepített frissítések törlésére).

    A jelenlegi tartós licencek előfizetésessé válása meg pont akkora baromság, mint hogy a következő kiadásban már csak online fiókkal és telefonszámmal lehet belépni...

  • brickm

    őstag

    válasz DeFranco #59 üzenetére

    Csak pro licenszeim vannak és magától frissít az összes, ha akarom, ha nem. Pont ez az egyik ok, amiért elfelejtem a windowst

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz DeFranco #76 üzenetére

    A kalóz rendszerek frissítését később újra engedték, mert rájöttek, hogy nélküle csak jobban épülnek a botnetek... Amúgy csak a "gagyi" XP-k hullottak ki az updateből, a többség vlk kulccsal küldte otthon, azokat ez nem érintette.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • brickm

    őstag

    válasz DeFranco #97 üzenetére

    Nem fogyatékos vagyok, tudok guglizni. Értsd meg, hogy frissit. Ha akarom ha nem De a win10forumok tele vannak vele

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz DeFranco #76 üzenetére

    Kalóz rendszer nem kockázat a Microsoftnak, nem ők üzemeltetik, a hálózatukban nem szerepelnek ezek a gépek, ésszerű indoka nem volt a letiltásnak, de legalább sikerült jó kis botneteket felépíteni az ilyen gépekből rosszindulatú embereknek.

    Gondolom az "active hours" azért került bevezetésre, mert sosem fordult elő, hogy csak úgy újraindult frissítések telepítése után (nem légből kapott, itt a fórumon is sokan írták anno és a Microsoft answer oldalain is található néhány ilyen topic). Egyébként meg mi a fenének kell 12 v. 16 órás maintenance time egy desktop rendszeren (Home-nal ugye 8 órás lehet az active hours, Pro-nál 12 - vagy legalábbis 1709-nél így volt)? Btw, tudom, hogy most már nem így működik, az előző posztomban a sok dolog együttesen vezetett ahhoz a felhasználói felfogáshoz, hogy pusztuljon a Windows Update.

    A nextnextfinish után indíts el egy O&OShutUp-ot, aztán megnézheted, mit kapcsoltál ki és mit nem (gyanítom, az sem véletlen, hogy a Microsoft folyamatosan kommunikálja, hogy most éppen ezt, azt és amazt vágták ki a "telemetriából", talán egyszer elérnek arra a szintre, hogy tényleg csak diagnosztikai adatokat gyűjtsenek).

    A driverfrissítés automatizálása nem magyarázható, pláne akkor, amikor egyik kiadott WQHL driver hotfixére jön a másik. Nem mellesleg, gondolom óriási programozói munka összehasonlítani a már telepített driver verziószámát azéval, amit a Windows éppen telepíteni akar "friss" címszó alatt (nem).

    Ördögi kör, amibe sikerült belerántani a Microsoftnak a Windows 10-zel a felhasználókat: ha nem frissítesz, előbb-utóbb olyan lyuk marad a rendszeren, amin keresztül behatolhatnak támadók; ha frissítesz, szembe kell nézned azzal, hogy teljesítményt veszítesz, megszűnnek működni a pénzen vásárolt, jogtiszta alkalmazásaid, hardvereszközeid. A végeredmény: így is, úgy is profitot veszítesz, ők pedig semmiféle felelősséget nem vállalnak egyikért sem.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • hunluki

    senior tag

    válasz DeFranco #138 üzenetére

    Világért sem szeretnék kukacoskodni de "nagyjából erős átlagos pc user szinten vagyok" mondatod
    "nagyjából erős átlagos windows user szinten vagyok"-al jobban feküdne ha ezen az állásponton vagy.

    Természetesen ezzel semmi gond nincs, de azért mert neked nem kézenfekvő valami attól függetlenül még lehet hogy másnak egyszerűbb megoldani más rendszeren mert ahhoz szokott hozzá. A legtöbb "hardcore pc user" szereti elfelejteni hogy nem win tudással született hanem sok-sok-sok év szívás és tapasztalat van a háta mögött, más rendszert pedig hajlamos leszarozni néhány nap/hét használat után.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz DeFranco #140 üzenetére

    Ahogy lentebb írták az átlag user tök hülye, neki teljesen mindegy hogy min fut a chrome/ffox/torrent/vlc.

    Barátnőm linuxozik (mostanában gondolkodom hogy meglepem egy chromebook-al), szeretem de szegényke nem arról híres hogy értene a gépekhez. Nagymamám/papám szintén nem infósok, ők is remekül elvannak linuxon. Szomszéd néni, volt tanárnő, kényelmesen elvan a mint-el amit a W10 után kapott, köszönte szépen hogy gyorsabb a gépe mint volt (gyenge vas amin a w10 nyekergett), azóta is boldogan el van vele pedig 65 múlt.

    Linux teljesen jó általános felhasználásra, az ős windózosoknak az fáj hogy nem lehet exe-t telepíteni és nem futnak a sok év alatt megszokott programjaik amiket megtanultak használni (nincs totálkommander meg fotosopp, szaraezegész).

    Driverek szintén zenész, linuxon nem fog menni az x speckó hw, winen meg az y, lásd lenti példák pl hangkártya, de pl régebbi nyomtató scanner is jó esélyel könnyeb menet lesz linuxon mint w10 alatt.

    De csak hogy egy példát mondjak amivel foglalatoskodtam mostanság:
    Csináltam egy kis fejetlen szervert ami hálózatról beolvassa a torrent file-t, letölti, seedeli x ideig, utána konvertálja (HEVC-re hogy kevesebb helyet egyen), áthelyezi megfelelő megosztásokra (attól függően hogy min nézem, TV-n, tableten vagy épp a neten keresztül telefonon), mindezt szépen kiírja logba amit amúgy x naponként elrotál. Ugyanez a szerver biztonsági mentésként funkcionál az otthoni win/linux/mac gépekre is, megfelelő mappákat automatikusan rendezi a megfelelő usernek és ha kevés hely van akkor automatikusan törli a legrégebbi fájlokat, ugyanezt megcsinálj a filmekkel is. Na most ezt linuxon kb 1-2 óra alatt összedobtam, winen ötletem se lenne hogy kezdjek neki pedig én is W98-al kezdtem csak az elmúlt pár évben max játékra használtam az ablakos rendszert.

    Amúgy most hogy így mondod én is lusta dög vagyok. Nem is nagyon akarnám mindezt windózra megtanulni, ezermillió programot letölteni hozzá, ha fizetős akkor kiperkálni plusz windóz licensz és még jó esélyell komolyabb gép is kéne alá.

  • hunluki

    senior tag

    válasz DeFranco #142 üzenetére

    1. Én nem akarok téríteni senkit, mindenki azt használ amit akar, szerintem mindegyik rendszernek van előnye-hátránya, használja azt amelyik a legjobban lefedi az igényeit, MS-nek pedig egészségére a kávéhoz.
    2. Amit leírtam az személyes tapasztalat, a usert baromira nem érdekli hogyan megy csak menjen. Legyen az fészbuk, nyomtató, rajztábla vagy épp digitális sz*pógép.
    3. Te leírtad hogy mint windowst x éve használó ember mit faragnál egy olyan rendszeren (amivel elszöszöltél töredéke időt mint a winnel) amit ha átfaragnál rajta akkor nekem mint x éve linuxot használó embernek nem tetszene a faragott verzió. Én is tudnék ötleteket adni hogy mit kéne a windowson faragni az meg jó esélyel neked nem tetszene. Na most akkor kinek van igaza? Hint: egyikőnknek sem, te használj wint, én használok -jelen példában épp- linuxot és mindenki nagyon boldog lesz.

    Az egésszel arra akartam rávilágítani hogy azért mert x éve valaki windowson bármit megold azért ne hívja már magát pro PC usernek, vagy ha annak hívja magát akkor ne fikázzon olyat amihez nem ért mert könnyen meglehet hogy nem a víz a hülye hanem csak szimplán a kacsa nem tud úszni.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz DeFranco #152 üzenetére

    Na várj:

    1. Te írtad hogy az MS köszöni a "hülyejúzereket" (#142), erre volt reakcióm, előtte abba "kötöttem bele" hogy azt írtad hogy erős átlagos PC user vagy (valóban nem pro, elnézést), holott a PC-nek csak egy része a desktop és annak is csak egy (mondjuk combos) része windows.
    2. Ha most van egy usered akinek van egy ősi scannerje meg egy tv tuner kártyája amit utoljára max XP-n tudtál belökni működőre akkor mi a helyzet? Linuxon jó esély van rá hogy plug n play, W10 supportot meg kb felejted mert már a 7-esen is max erős imádkozások és mókolások árán sikerült belőni. Nyilván egy kiragadott példa, de most akkor a windows szar? Szerintem nem, lehetne hozni mindkét félnek prot és kontrát is. Akkor itt viszont borult az amit írsz. De lehet itt régi nyomtató, rajztábla, akármi aminek a gyártója már régesrégen a földben van. A lényeg: megfelelő célhoz megfelelő céleszköz és bizony előfordul hogy ez nem a windows.
    3. szintén #142: "ok, én leírtam mit kellene szerintem változtatni, te leírtad ismét hogy az átlag user tök hülye és egyébként mindenszupiszuper a pingvinbarlangban ebben akkor ennyi volt."

    Akkor most én értettem félre? Lehet, akkor fixme pls. Nem akartalak védekezésre kényszeríteni, ezért is elnézést, egyáltalán nem támadó szándékkal vagyok itt, egyszerűen azon a gondolaton indult el -részemről- a beszélgetés hogy olyan dologról jelentettél ki valamit (linux) amiről bevallottan kevés tapasztalatod van, ezt írtam a 139-ben, részemről itt meg is állt volna a dolog. A többit te hoztad hogy az MS köszöni a júzereket és hogy a linux nem felhasználóbarát.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz DeFranco #140 üzenetére

    A Linux ott van a nappalidban: TV, router, telefon.

    https://www.coreinfinity.tech

  • MaCS_70

    félisten

    válasz DeFranco #138 üzenetére

    +1

    Nagyon szeretném szeretni, és iszonyatosan tisztelem a Linuxot, de ő valahogy nem engedi. Mintha meg szeretne maradni exkluzív rendszer a felhasználói környezetben.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz DeFranco #138 üzenetére

    " ha a winnel problémám van, akkor arra a megoldást 2 perc - 15 perc időintervallumban megtalálom, "
    Na akkor meséljek olyat, amire a MS support se találta napokig?
    érted, ez megint nem OS, hanem problémafüggő. Winen is rendszeresen jönnek userek olyanokkal, hogy hajad égnek áll, és fogalmad nincs, mi baja.

    "öreg vagyok már bitbohócnak használni szeretném a rendszert és erre így van legegyszerűbben módom."
    Én ezért nem használok wint. Igen, van, amit Linuxon bonyolultabb - jellemzően olyasmi, amit átlaguser nem csinál - de ha azt egyszer belövöm, akkor úgy marad. Nekem inkább ez jelenti a stabilitást.
    Ugyanakkor mi van? Ja, öreg vagy. Én sem vagyok fiatal, de én még emlékszem arra, hogy nem úgy születtem. Ahogy te sem. Márminthogy nem a kisujjadból szívtad a Windowst sem, abba is beleraktál sok energiát, és van tapasztalatod. Ugyanezt meg lehet tenni mással is. Ha magad nem akarod, az a te bajod, de azt pls. ehinni, hogy nem szar valami azért, mert te nem vagy hajlandó megérteni :D

    "példája mindenkinek van arra hogy a mittom madam egzotik problémára hogy adta el a gépe veséjét a feketepiacon a winfoschßss a oslux meg pipamocsokkal bekente hozott rá lapulevelet és bekötözte kukoricacsuhéval, ezek mind hűvös regék de én azt tudom mérni hogy nekem mennyire cosy a nappali."
    Rendkívül összefüggő mondat, de mi a halált jelent.

    "van egy szubjektív állítás meg egy sztori alapú érvelés objektívre hangolva. kevés."
    Ez egy úgynevezett "példa" volt.
    Az van, hogy az átlagos user azt sem tudja, milyen oprendszert használ. Mindegy, mit teszel elé, nem tud mást, mint amit begyakorol. Innentől irreleváns, melyiken könnyebb megoldani problémákat, mert úgyis segítséget fog kérni - innentől viszont megbízhatóbb egy Linux. (Ez meg nálam tapasztalat - dolgoztam eleget mind a két oldallal.)

    "Nem akarok hupon lógni napokat, bődület verbálönkielégítős threadeket olvasni 1001 tippel hogy mire sudózzak meg"
    S ha ugyanez winen van, akkor azzal nincs gond? Mert azt azért hadd ne higgyem, hogy csak olyan bajod volt eddig, amit Winfoson 3 perc alatt meg lehetett oldani (vagy nem találkoztál még igazi userekkel :D )

    "Ez winen sokkal-sokkal egyszerűbb, le van szálkázva, meg van nyirbálva, szereti őket a gugli nem érdekel, de ha beírom hogy windows10 mouse scroll stick bug akkor lesz az első oldalon 10 releváns találat"
    Vagy nem. Szintén általánosítás.
    Nem mellesleg én is nem egyszer kérdeztem már olyat Windows fórumokon, amire senki nem tudott semmit. Oszt'? Senki nem fogja helyetted tudni. A baj az, hogy a MS support sem feltétlen, ami egy fizetős OS-nél minimum ciki :D

    "Ezt kellene tudni a linuxnak ahhoz hogy eljöjjön a linuxévi de nem tudja. "
    Érdekes, nálam tudja. Felteszek egy Ubuntut, megy, csinál mindent. Meg egy rakás embernél itt a fórumon.

    Amúgy ettől függetlenül egyre többen jönnek rá arra, hogy nem csak Windows van, pont a Sh4dow által említettek miatt. NAS, home szerver, Raspi, stb. - nem véletlenül kezdte a MS hirdetni, hogy ingyenessé akarják tenni a desktop Windowst.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák