Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prolad

    őstag

    Jó cucc lesz, de igazán kaphatott volna egy rendes másodlagos kamerát. Meg vezeték nélküli töltést. Xiaomi nagyot ütött a mix 3-mal,ha az OP nem lenne annyival jobb szoftverben, akkor arra váltanék. Így még meglátjuk mit tud ez.

  • prolad

    őstag

    válasz v1rus #11 üzenetére

    Volt jópár Xiaomim, az OP felülete jóval gyorsabbnak érződik, már egyből a dobozból kivéve mindenféle mókolás nélkül. Jól működik a Ramkezelés (ebben a MIUI csúnyán elvérzik, még akkor is szereti kilőni az appokat, ha kilövöd a memóriaoptimalizálást), közel stock a felület, a hozzáadott funkciók hasznosak, jól működnek, nem tolakodóak. Frissítésekben is ott vannak a legjobbak között, OP6-ra már lassan egy hónapja van Android P, még év elején OP5-re elsők között érkezett a 8.1. Lehet, hogy a Pixel féle gyári droid még jobb, ahhoz még nem volt szerencsém. Xiaomi, Meizu, Huawei, Samsung, LG, Sony, Moto (ezt még szeretem, közel van a gyári felülethez) az összehasonlítási alap, ezeknék nekem jobban bevált.
    Ügyes felület a MIUI is, de gördülékenységben, ramkezelésben és támogatásban (ebben már egész jó a Xiaomi) elmarad. Cserébe nagyon jól testreszabható és van pár ügyes funkciója, a 10es pedig az eddig látottak alapján nagyon tetszik.

    Szerk: off

    [ Szerkesztve ]

  • prolad

    őstag

    válasz Kornel #17 üzenetére

    Ami ennél az összehasonlításnál releváns az a Mix és a Mix 2s (a többi a redmi széria valamely tagja, saját árszintjükön mindegyik jó vagy kiváló, azokkal nincs is gondom), UFS tároló, 821 és 845 (amiket felsoroltam fentebb gyártókat többségében hasonló szintén hasonló felszeteltségű készülékek), nem a hardver limitált. Lehet itt is kapni fogok, mert a Mix2s tulajok nagyon elégedettek, én nem éreztem elég jónak, gyorsnak a rendszert ezen az árszinten. Továbbra is fenntartom, hogy a Xiaomi még nem az igazi a felsőkategóriában, de azért látható a fejlődés. Nyilván kinek mi jön be, nagyon sokáig használtam MIUIt, top 3 felületben ott van, de az OP féle rendszer számomra még így is egy nagyságrenddel jobb.

    v1rus

    A frissítéseknél sokat segítene, ha egységesítene a Xiaomi és nem lenne külön china meg global (meg eu?) ROM. Ha valami új jön, az egyszerre jönne mindenhova. A felület nyilván ízlés dolga, a MiUIt is meg lehet közel stock külsőre csinálni, de az optimalizációnak felületfüggetlenül jónak kell lennie. Ha ezt és a Ramkezelést megoldják, akkor semmi gond (meg rakják rendbe az értesítéses felületet és kapjon egy AOD-t, ha ezek nincsenek benne a 10esben), rendben van a MIUI.

  • prolad

    őstag

    válasz Kornel #26 üzenetére

    Igen, tudom, hogy van ilyen lehetőség, de vagy működik vagy nem. Még akkor is, ha az alkalmazásvátónál az adott alkalmazást zárolom.
    Egy példa: endomondo appot használok túrázáshoz, min 4-5 órán keresztül, sokszor a duplája. Telefon a zsebben, app logolja a távolságot, meg a helyet, kb óránként ránézek. Xiaomi teljesen hülyeségeket mér, elvesznek szakaszok a távolságból, vwgy csak szimplán kilövi. Teszteltem melóba menet, egy moto z (akkor épp azt használtam) , egy héten át minden nap kimérte, hogy 8km a távolság. Xiaomi többnyire ürítette a memóriából (pedig csak kb egy órás az út), vagy 4-5 kilométereket írt és teljesen fals időket,akárhogy állítottam a ramkezelést. OP-nál szintén nincs ilyen gond.

Új hozzászólás Aktív témák