Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    válasz Lacccca87 #10 üzenetére

    Sokan azért szidták az ATI Truform-ot, mert egyes esetekben tényleg röhejes volt ,hogy ész nélkül tesszellált mindent, beleértve a fegyvereket is fps-ekben, de voltak játékok azért, amiket rendesen optimalizáltak rá, és valóban jobban néztek ki Radeonokon.
    Néhány példa - karakter-tesszellációt használt a Return to Castle Wolfenstein, C&C Renegade, UT2003-2004 stb.
    Terep-tesszelláció (hogy a hírhez is kapcsolódjon): Soldier Of Fortune II, The Elder Scrolls III - Morrowind (későbbi patch).
    Az első hibát ott követte el az ATI, hogy a Radeon 9000-es sorozattól már csak szoftveresen emulálták a Truform-ot (ami a hírben szereplő megoldással ellentétben sokkal lassabb volt, a Radeon 8500 tesszellálás sebességében megelőzthette akár az egyébként sokkal gyorsabb 9800 Pro-t is).
    2005-2006 körül teljesen megszűnt a támogatása, talán az X850 XT volt az utolsó kártyájuk, ahol be lehetett kapcsolni driverből.

    Amit az AMD(-ATI) csinált, az végképp értelmetlen tranzisztorpazarlás, az R600-tól generációkon keresztül beépítették a GPU-ikba a "Xenos-tesszellátort", amit a Froblins demójukon kívül nem sok program használt ki. Utána a DX11 "hatalmas újításként" végre "szabványosította" a tesszellációt, amihez megint fixfunkciós egységek kellettek, de most úgy tűnik, annál is vannak (lehetnek) jobb megoldások.

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Lacccca87 #2 üzenetére

    A mostani fix-funkciós egységek nem okosíthatók. Egy algoritmus van beléjük égetve, és azt tudják. Pont. (Erről szól minden fix funkciós egység) Ez a megoldás lassabb, mint a fix-funkciós egység. Attól lesz gyorsabb, hogy egy képkockában a modelleket nem csak tesszellálni kell, hanem ki is kell színezni, és a fix-funkciós motor nagyon gyorsan tesszellál, de az eredményt csak lassan lehet színezni. Ez a megoldás lassabban tesszellál, de később nem fáj annyira, amikor színezni kell.

    Magyarán, jött egy olyan algoritmus, ami a flexibilitása miatt jobban teljesít, mint a beégetett verzió.

    Én személy szerint nagyon várom, hogy mikor veszik ki az összes fix-funkciós egységet a vasból. Az okosok biztos meg tudnák mondani, hogy az arany középút esetben (ami a játékokat jelenti) mennyivel lenne lassabb, ha mindent shaderből tolnának. Én úgy tippelem mondjuk 30%-kal. SZVSZ vállalható lenne ez az áldozat, ha cserébe:

    - Drámain egyszerűsödne a chip dizájn, ezért nagyobb redundanciát lehetne alkalmazni, a meglévő shaderek energiahatékonysága javulna (noha a fix egység hatékonyabban végezné el a célfeladatot), jobbak lennének a kihozatali arányok, ergo olcsóbb lenne a chip.

    - A patologikus esetekben (mint amilyen ez is) javulna a rendszer teljesítménye, mert meg lehetett spórolni 2-4-8 tesszellátor modult.

    Persze ha a teljesítményvesztés 50+%, akkor már messze nem éri meg.

Új hozzászólás Aktív témák