Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    válasz ATi GAMES #20 üzenetére

    Én nem járok annyira sok felé (bár idén voltam néhány városban).
    Nekem az a tapasztalatom, hogy: Londonban semmivel nem jobb a net mint Pesten, sőt a metrókon, aluljárókban 0 térerő van (de még 2G sincs). Ezt itthon sikerült megoldani minden szolgáltatónak -ott egynek sem. - Tudom picit nagyobb a metróhálózatuk, de ettől még nem kivitelezhetetlen, csak több eszköz kell hozzá.
    Berlin környékén sincs mindenhol 4G - bár ott többnyire volt netem. Pesten jobb értékeket mértem. Várostól távoldva pedig arra sincs mindenhol stabil 4G az utakon.
    Ciprusban örültem ha volt netem. 4G csak a városkok központjában volt, meg néha "random" néhány percig. A 3G meg hol működött hol nem.

    Görögbe még megyek idén, meglátjuk ott mi lesz, de nem sok jóra számítok.
    Itthon: Telekom-Telenor SIM-et használok. Szó szerint országos lefedettség van. Ahol nincs 4G ott lakatlan-erdős/dombos a terület (de 2 vagy 3G ott is szokott lenni).

    Ha átmegyek Szlovákiába, Ausztriába sokkal rosszabb szokott lenni a városon kívüli hálózat (bár nem helyi SIM kártyával tesztelem, és bizonyos elméletek szerint a külföldi SIM-eket szándékosan "lassítják").

    És tudom, ez olyan dolog, hogy sokmindentől függ: teló-szolgáltató-helyszínek. Vezetékes netre is rá lehet mondani, hogy nálunk a leggyorsabb, mert még a 860 fős határmenti Beleznán is van gigabites T-s net... ezzel szemben Siófok nagyrészén (ami legalább 25-ször akkora, és turisztikai helyszín) nem találtunk olyan szolgáltatót, aki stabilan áthozza a 10MB/s-es netet kábelen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák