Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz darvinya #4 üzenetére

    Ezt kifejthetnéd kicsit bővebben :) viszont pár dologban butaságot állítasz.

    1: Az infra fényforrás előtt egy minimum 90, de inkább 120°-os difuzzor van. Tof szenzor elött is van egy optika. Nem kell ahhoz szögben haladnia a fénynek, mert eleve a fényforrás vetített képe egy kúp.

    2: A napvédő krémek nem infra ellen védenek, hanem UV ellen. pont hogy a bőr az, ami infvával megvetítve gyönyörű szépen látszódik. Pont hogy az amp képen fog gyönyörűen látszódni.

    3: wiki kis olvasnivaló az alapjairól

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz xedamen #34 üzenetére

    Face Id ebben a formában egy jó ideig nem lesz telefonokban, ahogy az Alma csinálta, szerintem kell egy 2 év mire beérik. Egyszerűen nincs másik gyártó aki ilyen kis méretű TOF szenzort csinálna, a strukturált fényűeket meg hagyjuk...

    Az Intelnek vannak próbálkozásai, de valahogy ők sem tudtak betörni a mobil szegmensbe, inkább stereoból, és strukturált fénnyel (lásd Kinect 1) próbálnak mélységet számolni, több kevesebb sikerrel.

    A Sony felvásárolta a Depthsense-et, ők nem állnak neki a miniatürizálásnak, valamiért megálltak ott ahol vannak, évek óta semmi újdonság, lényegében a 2013-es iterációjuk körül pörögnek, és a TI-on, Melexisen keresztül próbálnak automotive irányba betörni. Lásd a 7-es BMW belső gesture controlját.

    Ott a PMD. Lényegében rájuk épül a Tango Project, leginkább ők érdekeltek a miniatürizálásban is, pörögnek is rajta rendesen. A kedvenc cégem a területen. Az ő szenzorjuk van a Lenovo Phab 2 Pro-ban, meg a Asus ZenFone AR-ben. Érdemes megnézni pár videójukat, vagy kimenni valamelyik kiállításra amin kint vannak, és személyesen elbeszélgetni velük. Tobias (a befont szakállas) egymaga megér egy délutánt. Nem értem miért ilyen alacsony az ismeretségük.

    És ott vannak a futottak még cégek:
    A Panasonic szenzora brutál nagy, az Espros kb elsűlyedt a mélybe, ect ect..

    Bár, nem lepődnék meg, ha most valamelyik fent említett cégbe valamelyik gyártó brutál módon elkezdené tolni a pénzt, hogy felgyorsítsák a dolgokat, és egy év múlva hozzanak ki QVGA felbontással olyan kicsi szenzort, amit a front camera mellé lehet tenni, mert a Face ID miett megnő az igény.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz darvinya #45 üzenetére

    Ok, én értem, hogy mit akarsz mondani. Amire te gondolsz, az a LIDAR.
    Ilyen van a Teslákban, a Google autók tetején, meg egy halom másik helyen. Újabban az önjáró autóknál éli a fénykorát.

    Attól hogy a VCSEL fényforrást lasernek hívják, még nem lesz pontszerű. A fókuszált fénysugár egyből a laser modul után, a fókuszpont mögött szét van szórva egy mikrolencsés difuzzorral. Kb úgy kell elképzelni mint az írásvetítőkön, vagy projektorokban levő Fresnel lencsét.

    A fénysugár itt nem mozog.

    Infra pedig napvédő krémnél fekete foltot ad arcodról.
    Hidd el, nem. Kevered az infra vöröset az UV-val. Elég csak józan paraszti ésszel belegondolni. Ha infra hősugárzó elé állsz, és bekened a fél arcodat, akkor csak a fél arcodon fogod érezni a meleget? Nem. Mindkettőn.
    Ugyanez igaz az éjjel látó biztonsági kamerákra. Ha bekened magad, attól még ugyanúgy fogsz látszódni. Ha így lenne, akkor minden betörő azzal kenegetné magát.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák