Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Cathulhu #27 üzenetére

    Úgy valahogy.
    Ilyenkor jut eszembe, hogy mekkora mellébeszélés, egyszálazás meg "fiókbecslés" ment kb. fél-háromnegyed éve is, amikor már tisztán látszott, hogy perf/W és a 5GHz kivételével marginális az Intel előny. És az is csak az abszolút teljesítményben, 1-2 szemgmensben, fogyasztást kizárva. Már akkor jobb volt a Ryzen és előremutatóbb, kb. 1 lépést kellett csak előre látni. Most eljött konkrét termék formában is.

    @arn:
    A 32-64 magos procikkal nézni a táblázatot gyakorlatilag más dimenzióban mozognak a procik. Nálam most lett 2700, több lépésben de i5-6500-ról indulva. Ez 3x kraft és kis ügyeskedéssel gyk. alig ráfizetve jutottam el ide.
    Ez a 8/16-os most egy ilyen grtafikon alján alig látható csíkkal szerepel. :D

    Érdemes megnézni a 32 magos cb tesztjét, mit művel a 180W-on a gyári 280W-hoz képest.
    Vagy a multitasking tesztet render + F1 mellett, hogy még ilyen apró finomhangolásokról is beszéljünk.

    Monolitikus proci:
    Külön az IF-es megoldás nagyon sokat elvisz fogyasztásban, mobilban ez nem járható sajnos. Ill. itt nem akkora előny a legózás. Már ez a pár modell is sok amit bemutattak, pedig nagy különbség nincs. 4/4 helyett 4/8 semmibe nem kerül volna és akkor 4-6-8 + SMT-vel elvannak a teljes palettára. A gpu-t meg megint nincs hova szegmentálni, mert annyira nem erős. Plusz az is sokkal egyszerűbb így: legyártják és letiltják.
    Sokfélét így sem gyártanak, az látszik.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Cathulhu #98 üzenetére

    ,,Emiatt hiába van kevesebb bekapcsolt részegység a korábbi csúcsmodell IGP-jéhez viszonyítva, az új lapka ebből a szempontból mégis nagyjából 50%-kal teljesít jobban."

    Ezt én értelmezem félre? 2,5 órát szóval simán lehet, de nekem ez alapján ez jön le.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • #52931072

    törölt tag

    válasz Cathulhu #129 üzenetére

    Tényleg, hát bruttó hülyeséget írtam, elnézést! :W :R
    Úgy jártam mint Bud Spencer az Akit buldózernek hívtak című filmben. Főzés közben belefújt a szél a szakácskönyvbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák