Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    válasz Soni84 #6 üzenetére

    Te azt írod, "mindegyik fényképező abba lő". Sheratan rámutatott, hogy (pl.) a DSLR-ek nem. Erre te belinkelsz egy wikipédiás szócikket, amiből kiderül, hogy a 4:3-as felbontást használja a legtöbb kompakt, 4/3, micro 4/3 és középformátumú (645) fényképezőgép". Vegyük észre, hogy a "legtöbb" itt a felsorolás minden tagjára vonatkozik! És azt is hozzáteszi, hogy ez az oldalarány az akkoriban elterjedt számítógép-képernyő formátumához igazodott.

    "4:3 is used by most digital point-and-shoot cameras, Four Thirds system, Micro Four Thirds system cameras and medium format 645 cameras. The 4:3 digital format popularity was developed to match the then prevailing digital displays of the time, 4:3 computer monitors."

    Majd egy bekezdéssel lejjebb ott áll, hogy a DSLR-ek a 24x36-os filmek formátumát követve szintén nem 4:3-as, hanem 3:2-es képarányt használnak.

    Ha "olvasnivalót" ajánlok valakinek, akkor azt előtte én is elolvasom és megértem. Ezt benézted -- elegánsabb lett volna pontosítanod a megjegyzésedet, nem pedig bizonygatni azt, ami nyilvánvaló tévedés.

    Amúgy ma már a kompaktok között is egyre elterjedtebb a 4:3-nál szélesebb képformátum, a gyártók se csurrantanak a széllel szemben, hiszen mindenki elsősorban monitoron vagy tévén nézi a képeket. Ami vicces, hogy a képelőhívó szolgáltatók még mindig nincsenek felkészülve az átállásra. De ez már nagyon off, szori.

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Új hozzászólás Aktív témák