Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz manchester85 #43 üzenetére

    például számomra az intimbetét kategória se karizmatikus. akkor most szüntessék be?

    azt el tudom fogadni, hogy valaki felhasználási szokásainak nem felel meg a tablet, azt nem, hogy ettől már másnak se. azt hinni, hogy mert nekem nem jó, másnak se jó, tipikusan a téves általánosítás kategória.

    "Másrészt az "ennyiért mar igen jó laptopot lehet kapni" kijelentés azért is helytálló,": nem, nem helytálló, mert nem csereszabatos termékeket hasonlítasz össze. szokásos autós hasonlat: ha azt mondod egy dízel autóra, hogy ennyiért már egy jobban felszerelt benzinest is lehet venni, az helytálló, mert mindkettő elvisz a-ból b-be.

    De a tablet nem csereszabatos a notebookkal, szándékosan, nem arra találták ki. Más proci, más fogyasztás, más mobilitási paraméterek. Tehát igen, mondhatod, hogy ennyiért már lehetne venni egy notebookot, 30 raklap sört, 4 focieb döntő jegyet, 3 évre való tampont, kb. ugyanannyi a relevanciája mindnek. Azért veszek tabletet, mert armos és nincs rajta klavi. Direkte azért. Tehát nekem hiába mondod, hogy de vegyek inteles, klavis lomot helyette, ha a két alapvető, kiemelten legfontosabb tulajdonságában nem stimmel a termék, akkor érdekesen fogok rád nézni, hogy most mit is akarsz?

    szoktam még ilyenkor kérdezni, hogy akkor sorold fel azokat a tablet típusokat, amelyeket hosszasan használtál, de valahogy ettől mindig csend lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz manchester85 #43 üzenetére

    miután szerkesztetted: a tabletek jól láthatóan nem közelítik meg a komoly notebookok árát.
    (ja, szokjunk már le a laptopról, olyan kőkori).

    A tabletek meg a notebookok használhatóságát csak erős korlátokkal lehet összehasonlítani. Például busszal is lehet cementet hordani az építkezésre, mégis az a szokás, hogy a cementet teherautó hordja, az élőerőt meg busz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz manchester85 #46 üzenetére

    Az emberiség története kicsit régebbi, mint feltételezed, szóval több tízezer évig elvoltunk mindenféle higiéniai cucc nélkül, most mégsem az van, ami 10 ezer éve.

    Például a tablet csendes, pontosabban hangtalan. például sokkal mobilisabb, mint egy rendes noti. "kimagasló üzemidőn kívül": ez az egy már önmagában egy akkora választóvíz, hogy nem is kell tovább boncolgatni a dolgot.

    Lehet, hogy a gyártók nem látják a kontrasztot (nem igaz, látják, ezért szegmentálódott már a tablet piac is), de én látom.

    "Funkcióban semmivel nem tud többet egy tablet, mint egy noti": ezt nem is várja el senki. Sőt, a tablet sokkal kevesebbet tud, mint egy noti, de PONTOSAN EZÉRT VETTEM MEG. mert amit tud, azt viszont másképp tudja, és amikor az én elvárásaim változnak a gépeimmel szemben (akár percről percre), akkor van, hogy a tablet nyer.

    "addig nem hiszem, hogy tartalomfogyasztásra minden egyes alkalommal külön eszközt fog előhúzni.": és itt visszakanyarodunk oda, hogy a "te nem hiszed" meg az "én nem hiszem" meg a napi 900k androidot élesítő user nem hiszi között óriási szakadék lehet, és életszerűtlen, hogy mindig mindenki hozzád igazodjon.

    tehát maradjunk annyiban, hogy NEKED nem felel meg a tablet. nekem meg rohadt jó. Majd próbálj meg napi 6-7 órát doksit olvasni notebookon. nekem nem megy.

    Szerk: ja, pl. átfedés az, hogy sok négykerekű teherautó van, meg sok 4 kerekű személyautó is, meg busz is. ilyen átfedés mindig lesz. meg a tablet is erősen hajazni fog a Neumann elvekre, stb. ilyen átfedés is lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • parkasz

    senior tag

    válasz manchester85 #51 üzenetére

    Nos, a tablet létjogosultságához egy adalék részemről. Én a mobilitása miatt szeretem, azért vettem (kép és film nézegetés, böngészés mindezt a zsebbe berakva) + mert utálom a az érintőképernyős androidos telefonokat, noha azok is tudják amit a tablet. Egy telefonon legyenek gombok és kész, azt tudom kezelni. Ez az én véleményem, persze speciális állatfajta vagyok, az tény. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz manchester85 #51 üzenetére

    értem, tehát a szórakoztató funkcionális céleszköz kategória felesleges, úgymint: walkman, ipod, mp3 lejátszók, tv, rádió, kazettás magnó, cd lejátszó, konzol, hordozható konzol...

    ezek mind szórakoztató céleszközök, tehát szerinted feleslegesek. q.e.d.

    "Tehát laptoppal tablet nélkül lehet létezni, de fordítva nem.": tedd már hozzá, hogy SZERINTED.

    "Akármilyen jó is egy tablet, egy jó notinak sokkal kevesebb a hátránya a gyakorlatban, mint fordítva.": itt max. azt jelenthetnéd ki, hogy sokkal több feladat van, amire a noti jobb. Esetleg hozzátéve, hogy szerinted. a probléma ezzel az, hogy ezt az állítást soha senki nem is akarta megcáfolni. Az én állításom ezzel szemben az, hogy van pár feladat, amire a noti nem jó, arra a tablet sokkal jobb. Hogy a maradék 5000 feladatra jobb a noti, kutyát nem érdekli, ha arra a 3-4 feladatra, amire kell, a tablet jobb. Mert például arra, hogy kavicsot lapátolj a betonkeverőbe, a tablet kétségtelenül nem alkalmas. Meg arra sem, hogy vágódeszkaként használd, amikor mammutot csontozol.

    bennem még felmerül a kérdés (sok szemszögből körbejárhatóan), hogy ipadról köpködöd a tabletet meg a tab tulajdonosokat???

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz manchester85 #62 üzenetére

    Én is így gondolom, a tablet tartalomfogyasztásra jó, de ne legyen túl komplikált a dolog. A szövegbevitel igen az a legrosszabb. Mondjuk én eladtam az enyémet és lett egy tabletphone vagy phonetabletem a Note. ;] Mert ez elfér a zsebben, a tabomal meg hát. :U
    Apropó egy jóféle Thinkpad X220 IPS panellal azt kész. Persze ha van pénz.

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz manchester85 #62 üzenetére

    miért mantrázod folyton azt, ami nem is ide tartozik?
    másrészt meg ebben a topicban, ahol egy felcsatolható billentyűzetes tabletről van szó, duplán ökörség ez a tartalomelőállítás mantra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz manchester85 #65 üzenetére

    nem mondta senki, hogy nem szempont a notebook-tablet kérdés. csak azt a marhaságot felejtsd már el, hogy csereszabatosak vagy hogy bárki is ugyanarra akarna tabletet venni, mint notit. a kérdés soha nem úgy merül fel, hogy egy feladat esetén mindkettő választható, te mégis melyiket választanád, hanem úgy, hogy adott feladatra melyik a jobb.

    próbálom megértetni, hogyha kavicsot kell lapátolnod, akkor lapátot veszel. ha tartalmat akarsz gyártani, akkor notebookot veszel ÉS eszedbe sem jut mégcsak megfontolni se, hogy vehetnél-e tabletet tartalomgyártásra. Ha megfontolod a tabletet tartalomgyártásra, idióta vagy. Ha megfontolod a tabletet sóder lapátolásra, idióta vagy.

    "Abból indult ki a vita, hogy te két totál ellentétes terméknek állitottad be a két termékvonalat": mert nem az? de, az. ha szerinted nem totál ellentétes termékvonalak, akkor később miért sorolod a tényeket, melyek azt bizonyítják, hogy mégis ellentétes termékvonalak? leszoktok végre arról, hogy úgy akartok cáfolni egy állítást, hogy bizonyítjátok?

    "miközben milliónyi érv szól egy komoly noti mellett, és alig nehány egy tablet mellett.": ha ez nem mutatja, hogy két ellentétes termékvonal, akkor mi?

    "Ehhez képest teljesen irrelevánsnak allitottad be, hogy ennyiért egy egész jó notit is lehet mar venni.": igen, irreleváns. mert egy épelméjű ember úgy dönt, hogy megnézi: alkalmas-e az adott eszköz az adott feladatra, majd ha igen, akkor kezdi el az árakat bogarászni. Csak mazochisták bogarásszák egy olyan termék árát, ami egyébként nekik semmire sem jó. Mivel azokra a feladatokra, amikre épelméjű ember tabletet vesz, a notebook nem alkalmas, fordítva: amikre épelméjű ember notebookot vesz, a tablet nem alkalmas, ezért a két termék nem csereszabatos. Tehát az, hogy az áruk hogyan viszonyul egymáshoz, érdektelen, mert nem vehetsz notebookot tablet feladatokra és nem vehetsz tabletet notebook feladatokra, feltéve, hogy nem vagy atom idióta.

    Hogy mi mennyibe kerül, megint más tészta. A teherautók sokkal többe kerülnek, mint a személyautók, mégsem olyan gyorsak. Akkor most mi van?

    De mivel nem mentek át a példák, próbálok más területről: ha a recept azt írja, tegyél sót az ételbe, nem tehetsz cukrot, hiába olcsóbb. Ha meg cukor az előírás, akkor nem sót raksz bele. (most tekintsünk el a paradicsom levestől és a káposztás kockától).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz manchester85 #67 üzenetére

    ismerek olyat, aki képes egyszerre több platformon is intenzíven csetelni, igaz, nem tableten teszi, hanem sgs1-en. szóval az általad tényként aposztrofált mondat max. vélemény.

    Ezt az "éppen hogy szárnyait bontogató" piaci szegmenst, illetve az első képviselőjét 2007 februárjában már magyar szájton is tesztelték. Ha pedig megnézed, hogy van 7, 8.9, 9.x, 10.1-es kijelzőjű tablet is, meg most már van arm/x86, akkor jól láthatóan ez a szegmens nem a szárnyait próbálgatja, hanem már régen továbbszegmentálódott.

    Ha az nem elég fehér-fekete választás, hogy az egyiken van klavi, a másikon nincs, az egyik armos, a másik pc-s, az egyiken buta oprendszer van, a másikon full desktop, akkor nem tudom, hogy mi az. Ha viszont ezek elég feketén-fehéren besorolják az eszközöket, akkor nem az a kérdés, én miért akarom fehéren-feketén megítélni a cuccokat, hanem az, hogy más miért nem látja ugyanezt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • menpee

    aktív tag

    válasz manchester85 #65 üzenetére

    Imádom a TF101-emet. Amire kell, arra tökéletesen elég, nem kell 5 mag, meg fullHD kijelző.
    Amire használom, arra jobb egy notinál. Mindkettővel olvastam már elforgatva képregényt autóban, és meg kell jegyeznem, nem az eeePC nyert az ügyetlenül kihajtott fix billentyűzetével. Viszont nem játszok, nem filmezek, nem szövegszerkesztek, nem CAD-ezek(ja, de :D) rajta, de nincs is notebookom, okostelefonom, mpvalamennyi lejátszóm, csak egy gépem, ami mellé tökéletesen alkalmas kiegészítésnek. Gondolom sokan vannak ezzel még így rajtam kívül. Könnyedén cibálom munkahelyre, szünetekben RSS, ennyivel is kevesebb dolgom van, mikor hazaesek este.
    Viszont abban teljesen igazad van, hogy így drága. De akinek megéri, van keret és ki tudja használni, az tegye mindezt boldogan. Én meg nem értem a mindig aktuális típusszámmal ellátott szifonnal feszítő embereket, akik csak telefonálásra és sms-re használják. Vagy a négymagos telefonnal ellátott embereket, akik 1920-as videót néznek csak rajta, mert annak szebb a képe 4"-on :W

    bambano: epic troll is epic :R

    ,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

Új hozzászólás Aktív témák