Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz markknight #4027 üzenetére

    mert jelenleg pont az MacOS az, amivel egy 81 partos rar-t is tömény szívás kicsomagolni.

    Miért is?
    Én rákattintok és megnyitja a háttérben a a 81 kicsomagolást párhuzamosan, majd visszatérek a munkámhoz és észre sem veszem mi történik a háttérben. Windows-on ilyenkor megáll az élet és várhatsz mire kapsz egy kis időt, hogy bármire rá tudj kattintani, mert a rendszer annyira leterhelődik, hogy semmire nem reagál.

    Na ez terhelés, de nem a 5000x12000px-es képek megnyitása

    Hát azért megnézném a Windows-os gépedet, hogy mit kezd egy 4-500 layeres, 300 DPI-s, A3-as cuccal :D

    Amit Mac-en megcsinálsz, azt Windows-on 5x gyorsabban és kényelmesebben véghez tudod vinni.

    A probléma az, hogy a cégnél azért álltunk át Mac-re mert ez pontosan fordítva volt igaz.

    főleg ha a rendszert amit használsz, azt csak felszínesen ismered.

    Persze.. Gondolom azért vagyok mellékállásban 6 cégnél közel 15 éve rendszergazda, mert csak felszínesen ismerem.. :D

    Inkább tippelnék arra, hogy te nem ismered azt amiről írsz...

    De ok, akkor egy kis feladat:
    Adott egy belső vinyó, meg 8 hálózati meghajtó, ezeken együtt van kb. 1,5 millió kép különböző mappákba rendszerezve (több száz mappa). Gyűjtsd ki egy helyre a tavaly készült psd-ket, de csak azokat, amik kisebbek mint 100 mega és adott cimkével rendelkeznek. Mindezt úgy, hogy a kigyűjtés ne foglaljon helyet és bármilyen alkalmazás elérhesse.
    Bocs, MacOS alatt ez 4-5 kattintás, Windows alatt megoldhatatlan.

    Ugyanebben a mapparendszerben ha képet keresek, nekem elég egy space leütése és látom a tartalmát, Windows-on meg kell nyitnom egyenként mindet, mert nincs a rendszerben normális quickview, ha meg külsős alkalmazással tallózol, akkor miután megtaláltad a képet ott, akkor onnan nem nyitható meg tetszőleges programmal.

    De ha jön egy áramszünet és kikapcsol a gép (tegyük fel, hogy nincs szünetmentesed), akkor Windows alatt mindened elveszik, ami nincs mentve, MacOS-en meg újra bootolás után ott folytatod, ahol abbahagytad, mindent visszaállít, semmid nem vész el, még akkor se, ha nem mentettél semmit se.

    Egyébként bocs az offért, de vicces, mikor a Windows-t kényelmesnek ítéli bárki, amikor olyan ostoba az UI-ja, mint a föld.

Új hozzászólás Aktív témák