Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malachi

    addikt

    válasz Blizzardking #385 üzenetére

    De te is tudod, hogy ez hülyeség. Mármint a telefonra. Főleg miután lassan minden Androidos csúcstelefon ára ugyanott van kb. És anyagminőség meg összeszerelés, belső komponensek és oprendszer, támogatás és appok tekintetében egyszerűen nem mondhatod komolyan, hogy az iPhone silány lenne. A tartozékokon sokat akasztanak, hát akinek fáj gondolkodni és megveszi a gyári kábelt 6000-ért ami egy év alatt eltörik, lelke rajta. De tegyük hozzá, hogy a gyári Samu tartozékok azért szintén nem Aliexpress áron mennek.

    Engem tuti nem látott senki egy androidos topicban sem hülyeségeket beszélni, mert nem érdekelnek annyira azok a telefonok. A csúcsgépeik jók, a többi meg vacak, (mert vagy lassú, vagy dzsunka, vagy nincs támogatás) nem kell ezt sokat ragozni. Törvényszerű, hogy így van. Látom a barátnőm Samsungját, elvan vele, használja, néha lefagy, néha akad, néha nem tölti be a képeket, egyszerű hétköznapi felhasználás során. Nincs rootolva, nem piszkálja. Egyszer eszembe nem jutna azt mondani rá, hogy gagyi, mert neki jó úgy és nem is volt drága - de egyszerűen más liga mint bármelyik iPhone, vagy Android csúcstelefon.

    És akkor ott vagyunk, hogy ha hozzászoktam a hibátlan működéshez, akkor ha Androidot vennék akkor a mindenkori csúcsot nézném, legyen az Samsung, vagy LG, vagy bármelyik kínai - azok pedig ANNYIVAL nem olcsóbbak (már amelyik olcsóbb), hogy nekem megérje a váltás, ez van. Megszakadhatsz, úgy bizonygathatod mekkora madár vagyok az iPhone-ommal, de csak röhögök mert tíz éve, érted tíz éve ugyanez a nóta. Nincs egyetlen érvetek sem, ami igazán perdöntő lenne ezen a szinten. Az Android pár éve simán beérte az iOS-t, már a kínai gyártók is képesek jó minőségű készülékeket összerakni, mindenki olyat vehet, amilyet akar és boldog lehet vele és a saját szintjén biztosan remekül tudja használni.

    Én ugyanígy remekül tudom használni a telefonomat. És ebben az két évente cserélős előfizetéses rendszerben lefogadom, hogy összességében nem is fizetek többet annál, mint aki Androidos csúcsmodellt használ. Egyik gyártó sem hülye, ahogy pénzt lehet fogni, ott megfogják a pénzt. Konzol/PC harc ismerős? Kiszámoltuk, 5 éves távon tökugyanannyit költesz mindkettőre, ha játszol és nem lopod a szoftvert. Nincs ez másképp a telefonnál sem.

    Hitegetheted magad, hogy te bezzeg jobban tudod minden milliárdos cég praktikájánál, és kijátszod a rendszert és közben jókat derülsz a hülye almás konzumbirkákon, de minek. Neked jó az a rendszer, másnak meg más rendszer jó, a cégek mindenkit megkopasztanak így-vagy úgy (ha hagyja magát), az embereket meg nem érdekli az egész, csak használják amit meglátnak a boltban először, vagy amit a kolléga-haver ajánl. Nem érdekli őket a "hasznos terület" meg a "készenléti idő" meg a "milyen széles a káva", meg az "akkukapacitás", csak menjen a cucc és ne legyen kényelmetlen a használata. Ha valami annyira rossz, úgysem hagyják szó nélkül. Lásd vonaleldobós iPhone 4, gyorsan merülő 4S, billegős optika a 6-tól, kigyulladós Samsungok és ami utána jött.

    Nekem ez a véleményem.

Új hozzászólás Aktív témák