Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malachi

    addikt

    válasz Fryskitt #221 üzenetére

    nem bonyolult, elmondnom hogy van nálam.

    2008, a 3G óta van ájfonom. Akkor normál csomaggal előfizetéssel megvettem kb. 36-40 ezerért, annyi volt az ára a T-nél, havonta fizettem 12 ezret telefonra, cakkpakk. Azóta átlag 2 évente cserélem, mindig úgy, hogy 12 körül maradjon a havi költség és most járok az SE-nél. A régi telefont mindig jó áron tudom eladni, 2 év után attól függ mennyire sikerült rá vigyázni. Ezt a pénzt beleteszem az új árába, a maradékot pedig mivel maradok hűségben, kamatmentes részletre fizetem tovább. Így lassan 10 éve folyamatosan tudtam cserélni a telefonokat, folyamatosan 12 körül fizettem havonta, és nem szakadtam bele. A T mindig hív, amikor lejár a hűség, hogy ajánljon valami akciós témát, általában a telefont kapom kicsit olcsóbban. Nem vagyok sem pénzes, sem kölyök aki ezzel akar felvágni (10 éve 30 voltam, köhömm, nyugger szakasz jelentkezik, hehe) a rendszer jó, nekem bevált, nem kell más. A következő jövőre szerintem egy 7-es lesz majd, a kisebb. De talán a nagyobb, fene tudja.

    Ami totális idiótaság az Apple részéről: a jack dugó elhagyása és az adapteres szerencsétlenkedés. De mindegy, túlélem majd. Mert az tuti, hogy nem kell a gyári füles, a 3G-nél még kibontottam, de a következőknél már nem, minden tartozék, kábel érintetlen a dobozban soksok éve. :D Inkább veszek strapabíró töltőkábelt Aliról fillérekért, fülesben meg nem szívesen adom egy Beyer alá, bár most Sennheiser CX 500 van, az is jó.

    A fórum itt már régóta nem érdekel, elkönyveltem pár éve, hogy hülyének vagyok nézve és hiába írtam le már ezerszer, hogy ésszel nem kell milliókat költeni a telefonra, meg a részlet az nem suttyóság és a hülyék sportja ha nincs rajta kamat (T-nél nincs), hogy kb. hibátlan kis rendszer az iOS (mínusz kötelező iTunes, azt savval kéne leönteni és eltemetni mélyre), a telefonnal kapcsolatban elterjedt kerek-perec marhaságokat meg cáfolgassa az, akinek ideje van rá, meg kedve. Nekem már nincsen egy ideje egyik sem. Nézd meg mi van itt. Első 50 hsz, és kb. egyetlen, de komolyan röhej egyetlen értelmes, a telefonnal kapcsolatos, segítő, vagy építő hsz. sincs. Nincs. Az eddigi 200-ban talán 10? De lehet sokat mondtam. Kinek, minek jó ez? Mindegy.

    Az Apple telefon szar, a használói birkák, hát ez van, bele kell törődni. ;)

  • Malachi

    addikt

    válasz Ricardo #232 üzenetére

    Soklapos böngészés, alkalmazásváltás mi? Megnyitottam 10 oldalt a Safariban (soha nem szoktam, nem életszerű, de oké), mellé 7 appot elindítottam a nyamvadt kis SE-n. Nahát, nem akad, nem tölt újra semmi.

    Két lehetőség van: kamuzok, vagy az új telefonon optimalizálatlan a kód. Utóbbi esélyesebb (most fogadjuk el, hogy nem kamuztam), mindenki tudja,
    hogy majdnem mindig ez volt minden főverzió váltásnál. Egy dologban biztos lehetsz, kettő héten belül jön majd valami javítás és attól kezdve nem fog akadni semmi. Ezt gondolom már fárasztó lett volna beleírni a tesztbe, mert arra gondolni sem merek, hogy a szakik nincsenek tisztában az alapokkal.

    [ Szerkesztve ]

  • Malachi

    addikt

    válasz NavySeal #365 üzenetére

    Ésszel gondolom nehéz nekik felfogni, hogy ha valaki amúgy is hűséggel vesz telefont mert nincs kedve a feltöltőkártyás másodperc és kbyte számolós fillérb*szkodáshoz, és/vagy nem életcélja fél évente telefont cserélni, akkor nagyon jó helyen van a zsebében az a pénz amit nem perkál ki vásárláskor. Mert felesleges.

    A kínai kábeles/tartozékos témához: írtam, nem titok, az Apple tartozékok annyit sem érnek, mint a doboz amiben vannak. Azon a nevetséges áron meg... De gondolom megint én vagyok a hülye, mert sok éves tapasztalat alapján inkább veszek egy ötszázasért két olyat, ami örök élet két nap. Fordítva ültök a lovon cimborák, az a baj.

  • Malachi

    addikt

    válasz bedibazsa #369 üzenetére

    Mondjuk ebben tévedsz, mert nem nagyon láttam olyan iPhone tulajt aki azért jött ide, hogy az Androidot szapulja. Mi értelme lenne egy iPhone teszt alatt? De ha konkrét butaságok hangoznak el és folyamatos a birkázás, hadd szóljon már az ember érte, ha nem gond. Észre kellene venni a mintát.

    [ Szerkesztve ]

  • Malachi

    addikt

    válasz Blizzardking #385 üzenetére

    De te is tudod, hogy ez hülyeség. Mármint a telefonra. Főleg miután lassan minden Androidos csúcstelefon ára ugyanott van kb. És anyagminőség meg összeszerelés, belső komponensek és oprendszer, támogatás és appok tekintetében egyszerűen nem mondhatod komolyan, hogy az iPhone silány lenne. A tartozékokon sokat akasztanak, hát akinek fáj gondolkodni és megveszi a gyári kábelt 6000-ért ami egy év alatt eltörik, lelke rajta. De tegyük hozzá, hogy a gyári Samu tartozékok azért szintén nem Aliexpress áron mennek.

    Engem tuti nem látott senki egy androidos topicban sem hülyeségeket beszélni, mert nem érdekelnek annyira azok a telefonok. A csúcsgépeik jók, a többi meg vacak, (mert vagy lassú, vagy dzsunka, vagy nincs támogatás) nem kell ezt sokat ragozni. Törvényszerű, hogy így van. Látom a barátnőm Samsungját, elvan vele, használja, néha lefagy, néha akad, néha nem tölti be a képeket, egyszerű hétköznapi felhasználás során. Nincs rootolva, nem piszkálja. Egyszer eszembe nem jutna azt mondani rá, hogy gagyi, mert neki jó úgy és nem is volt drága - de egyszerűen más liga mint bármelyik iPhone, vagy Android csúcstelefon.

    És akkor ott vagyunk, hogy ha hozzászoktam a hibátlan működéshez, akkor ha Androidot vennék akkor a mindenkori csúcsot nézném, legyen az Samsung, vagy LG, vagy bármelyik kínai - azok pedig ANNYIVAL nem olcsóbbak (már amelyik olcsóbb), hogy nekem megérje a váltás, ez van. Megszakadhatsz, úgy bizonygathatod mekkora madár vagyok az iPhone-ommal, de csak röhögök mert tíz éve, érted tíz éve ugyanez a nóta. Nincs egyetlen érvetek sem, ami igazán perdöntő lenne ezen a szinten. Az Android pár éve simán beérte az iOS-t, már a kínai gyártók is képesek jó minőségű készülékeket összerakni, mindenki olyat vehet, amilyet akar és boldog lehet vele és a saját szintjén biztosan remekül tudja használni.

    Én ugyanígy remekül tudom használni a telefonomat. És ebben az két évente cserélős előfizetéses rendszerben lefogadom, hogy összességében nem is fizetek többet annál, mint aki Androidos csúcsmodellt használ. Egyik gyártó sem hülye, ahogy pénzt lehet fogni, ott megfogják a pénzt. Konzol/PC harc ismerős? Kiszámoltuk, 5 éves távon tökugyanannyit költesz mindkettőre, ha játszol és nem lopod a szoftvert. Nincs ez másképp a telefonnál sem.

    Hitegetheted magad, hogy te bezzeg jobban tudod minden milliárdos cég praktikájánál, és kijátszod a rendszert és közben jókat derülsz a hülye almás konzumbirkákon, de minek. Neked jó az a rendszer, másnak meg más rendszer jó, a cégek mindenkit megkopasztanak így-vagy úgy (ha hagyja magát), az embereket meg nem érdekli az egész, csak használják amit meglátnak a boltban először, vagy amit a kolléga-haver ajánl. Nem érdekli őket a "hasznos terület" meg a "készenléti idő" meg a "milyen széles a káva", meg az "akkukapacitás", csak menjen a cucc és ne legyen kényelmetlen a használata. Ha valami annyira rossz, úgysem hagyják szó nélkül. Lásd vonaleldobós iPhone 4, gyorsan merülő 4S, billegős optika a 6-tól, kigyulladós Samsungok és ami utána jött.

    Nekem ez a véleményem.

  • Malachi

    addikt

    válasz Magnat #409 üzenetére

    Oké, de ha jól figyeltél úgy kezdtem, hogy havi 12k, minden esetben. Mielőtt megjelent az iPhone akkor is havi +10k-s csomagban voltam. Nekem a telefon/net ennyi minden hónapban, kb. fixen. Évi 150 ezer. Ez van. Ha mondjuk ugyanígy kiszámolnám, mennyit költöttem sörre az elmúlt 10 évben, lehet akkor sírva is fakadnék, de hát mit tegyek. :D A telefon legalább tervezett költség. A sör nem az. :DDD

    Más cigire, VGA-ra, fene tudja mire szán ennyit. Én a telefonálásra+telefonra. Így van belőve.

  • Malachi

    addikt

    válasz Magnat #414 üzenetére

    Ja nem, nem. A készülék az havi 4-5k, a maradék maga a telefonszámla. Szóval mindig azt veszem, amit megkapok a szolgáltatótól kb. 150-160 ezerért - az előzőt ugye eladom 40-50-60-ért, ahogy sikerül, ezt beleteszem az árba, a maradék két évig pedig ennyi, kamat nélkül. Most 7 ezres csomagban vagyok, minimális telefonálás, 4 GB net.

    Az más kérdés, hogy havi 10-ért a T Ausztriában ingyen adja az iPhone-t a csomaghoz és szinte korlátlan minden. De hát mi jól élünk, ki tudjuk fizetni ezt is, mi az nekünk.

  • Malachi

    addikt

    válasz talamasca #539 üzenetére

    nem hiszem, hogy feltétlenül kamu, előfordul minden évben valami. a gond az, hogy hibahatáron belüli selejtről van szó, de a médiafelhajtás miatt már úgy jönnek ki a hírek, hogy "púposodnak az ájfonok". közben a meghibásodás, meg a csereszázalék az egész márkát nézve minimális. aztán olyan is van, hogy kiderül a szándékos csalás (mint a fazon, aki direkt meghajtotta, vagy sütötte a telefont a fene tudja már), de arról már valahogy elfelejtenek tudósítani.

    mindegy, meg kell nézni az elégedettségi mutatókat, nem vezetne az iPhone évek óta, ha gagyi lenne.

  • Malachi

    addikt

    Két hét alatt három frissítés jött, régen ilyen nem volt. Egyrészt persze nem baj, legalább látszik, hogy reszelik. Másrészt nem túl bíztató - bár az én 1000 éves SE-men semmi gond nincs a főverzió frissítés óta.

  • Malachi

    addikt

    válasz Parallaxis #1304 üzenetére

    annyira nincs igazad, hogy mintha el is hangzott volna a keynote-on, hogy ez az irány a jövőben. én 2018-ban többféle méretű keret nélküli iPhone-ra számítok. egy ideig megmarad a mostani "normál" változat is nyilván. nem lenne kifogásom egy SE méretű X ellen két-három év múlva.

    [ Szerkesztve ]

  • Malachi

    addikt

    válasz joey04 #1311 üzenetére

    gondolom tisztában vagy vele, hogy mire gondolt a 1277-es. és azt is tudod, hogy mostantól az X lesz az egyik irány - tehát ha nem is X-nek nevezik majd, lesz utódja. utód: káva nélküli, arcfelismerős iPhone. 5 napos a hír, hogy úgy néz ki már jövőre teljesen elhagyják az ujjlenyomatos azonosítást, sőt a következő iPadekben is arcfelismerés lesz. persze ez utóbbi ilyenkor még csak pletyka, de a DigitalTrends azért nem bulvárlap.

    egy kb. biztos: az X egy folyamat első állomása és követi a többi hasonló készülék. tehát kapható lesz jövőre az "utódja".

  • Malachi

    addikt

    válasz realmadrid #1435 üzenetére

    a bejelentés óta tudjuk az X és a 8 árát is. ha esik is, az nem az új megjelenés miatt lesz, nem lesz hatással a két telefon ára egymásra.

Új hozzászólás Aktív témák