Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz fogtunder #63 üzenetére

    + #58:

    Úgy emlékszem, az Adobe és az MS voltak főként, akik emlegették, hogy meglesz ARM-re minden is akár első napra. Ahogy látom pl. a PS néhány funkció kivételével már elkészült, szóval ez már natívan fut. Viszont itt ketté kell választani a kérdést: vannak a "régi" - egyszerűen mondva - Intelre írt appok, amiket a gyártóknak át kell fordítani ARM-re - ez már megtörtént a fenti PS esetében, és természetesen az összes Apple appal tudtommal (Final Cut, Xcode stb.) - így ezek natívan futnak macOS-en. Ez volt, amiről sokat beszéltek, olyanról viszont nem tudok, hogy iPad-re ígértek volna full verziós alkalmazásokat. Tehát igen, mindenki jól érti: az iPad abszolút képes (lenne) futtatni minden appot (a mögöttes hardver nem kérdés, a szoftver (OS) pedig nem szabadna gondot okozzon, hiszen az architektúra is ugyanaz), ami fut az új maceken, egyszerűen szólva az Apple nem engedi. Lehet, hogy emögött mélyebb architekturális dolgok vannak, de én inkább arra tippelnék, hogy még várnak egy kicsit, amíg a két nagy OS összeolvad. Voltak találgatások, én bízom benne, hogy akár már a kb. 1-2 hét múlva kezdődő WWDC-n történik ezirányban valami. Ha nem, akkor az egy nagyon jó kérdés, hogy mégis minek adták ki ezt a bivalyt (vagy inkább öszvért, hehe :DDD ) az Apple, de szerintem jó oka volt erre, csak mi még nem látjuk.

Új hozzászólás Aktív témák