Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz gbors #215 üzenetére

    Nem tudom, én 90e-ért vettem megjelenése körül az RX480-am, azért reménykedek, hogy a custom Sapphire RX5700XT nem lesz 180e...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • con_di_B

    tag

    válasz gbors #215 üzenetére

    A cégek nem ár/teljesítményben és főleg nem fogyasztás/teljesítményben, hanem profitmarzsban versenyeznek egymással. Jelen esetben az Intel és az NVIDIA az árképzők, az AMD meg köszöni szépen szívesen beáll (régóta először) velük összemérhető profitokra.

  • Kansas

    addikt

    válasz gbors #220 üzenetére

    Igen, 8GB-osat vettem, de a tesztekben(pl AnandTech-nél) az 5700XT az RX580-ra dupláz rá teljesítményben, nem a 480/4GB-re. Az RX580 meg kb azt tudja alapon, mint az én RX480-am a gyári OC-val.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • con_di_B

    tag

    válasz gbors #220 üzenetére

    Miért volna lehetetlen? Az egyik nagy költség a K+F, ezt volumennel lehet amortizálni, amihez meg piacot kéne szerezni a nagyoktól, ez a nehezebb Meg azon is tudnak nyerni, ha eleve nem terveznek nagyobb chipeket. A másik maga a gyártás, itt ha sikerül olcsóbban/magasabb kihozatallal gyártható designokat hozni, és nagyjából ugyanannyiért árulni, mint a többiek, akkor máris ellensúlyozható a volumen része a történetnek. Az AMD nem akkora tényező, hogy önmagában meghatározhassa az árszintet a piacon, de mint mondtam, a többiek már eleve felpumpálták nekik. Ezen kívül ami fontos lenne a marginban, az az, h milyen szegmensbe sikerül eladni ugyanazt a cuccot pepitában, itt MI/HPC fronton sok esélyük továbbra sincs, az EPYC viszont jó tud lenni, meg azért meglepne, ha ne sikerülne pár Navit elsózni FirePro-nak is.

    A másik vonalon az NVIDIA igen kényelmesen ül az MI világ trónján ami meg is látszik az értékeltségen, az Intel viszont egyrészt szív, mert házon belül van még mindig a gyártás, másrészt elvben emiatt pont lehetne magasabb marginja, mint egy fabless cégnek. Nem olyan biztos, hogy ez ezután is így lesz.

    AMD részéről meg van egy, ha a technológiájuk versenyképességét nézed (főleg CPU vonalon) még mindig elég sovány értékeltség. Illetve pénzügyi eredmény.

    Számokban, Intel/NVIDIA 30% körüli margint tudnak, AMD ehhez képest most van 4-6%-on, ezen kéne nagyot javulni, és akkor lehetne felnyomni az értékeltséget, ami pedig megnyitná a kapukat a jobb finanszírozási lehetőségekhez, mert a K+F-et etetni kell.

    https://www.macrotrends.net/stocks/charts/INTC/intel/profit-margins
    https://www.macrotrends.net/stocks/charts/NVDA/nvidia/profit-margins
    https://www.macrotrends.net/stocks/charts/AMD/amd/profit-margins

    Szóval nekik most leginkább azt kell demonstrálni, h van létjogosultságuk, mint cég, és tudnak valami jobbat felmutatni, mint az, hogy "huhh, sok-sok év után már veszteségesek éppen nem vagyunk, csak nagyon nyereségesek sem".

  • con_di_B

    tag

    válasz gbors #233 üzenetére

    A vásárlók pénzéért folytatott verseny az egyik verseny, a befektetők pénzéért folytatott verseny meg egy másik, mindenesetre igen, értjük egymást, neked meg abban van igazad h a usert meg a margin nem érdekli - sőt, legyen minél alacsonyabb!

    Hát nyilván alávágtak picit ár/teljesítményben, ahogy mondod, se tensor magok, se ray tracing gyorsítás, valamivel el kell adni a Navit is, de azért látványosan nem akartak semmiféle árversenybe belekezdeni. Meg egyébként is, így, h az új Ryzen játékokban sem különösebben rossz már, lehet h több értelme lenne bundle-öket csinálni, mintsem külön-külön vágni az árakat.

    Én mondjuk ezzel együtt is azt mondom, hogy szerintem 2060S-t venni több értelme van, mint Navi-t. Ha esetleg sikerül ebból még kihozni valamilyen leselejtezett nagyon olcsósított 5600-s szériát (nem olvastam sehol, h terveznének ilyet), az még lehetne jobb, mint a 1660 és barátai. Ettől függetlenül továbbra is szurkolok az AMD-nek, de ami a GCN idejében még megvolt, hogy valamilyen értelemben az jövőállóbb volt, most inkább az NVIDIA-ra jellemző sajnos.

    Ami pedig külön kevésbé szimpatikus az RDNA-ban, hogy megint sokat bíztak a compiler mókolásra. Ha nagyon elbonyolódik a fordítás az általában durván vissza szokott ütni.

    [ Szerkesztve ]

  • Prof

    addikt

    válasz gbors #215 üzenetére

    Szerintem azért jelent meg most a szünidő közepén, az elvetemült kockák megveszik/siteok letesztelik, majd iskola szezonra már kijönnek a normális hűtésűek, ők meg reszelik még a drivert/biost addig, tesztelik nekik a kockák ingyen a cuccost.

  • zef

    tag

    válasz gbors #310 üzenetére

    Pont erre vagyok kiváncsi, hogy a vega driverből kopipesztelik-e azt a reszt amitől letérdel a crysis3 vegával.

  • Prof

    addikt

    válasz gbors #328 üzenetére

    Miért középkategória ami alig van lemaradva a csúcskategóriától (beta driverekkel, kb. nulla játék/szoftvertámogatássa), ne viccelj már.

    Kiadok egy 4000 dolláros kártyát ami 20%al jobb, mint a 2080Ti és akkor azt mondod 2080ti alsókategória??
    Tudás/teljesítmény alapján vannak a kategóriák nem ár szerint. Mert akkor mondhatom a 1080Ti-re hogy középkategória, mert olcsón tudok venni...
    A kiszuperált 500 lóerős Corvettem, amit megbütyköltem hirtelen városi kisautó lesz mert olcsón vettem?? :))

    Van bőven AMD középkategória Esport címekre veszik is szépen őket, azért sem jöttek ki 5500, 5600-al még ki kell söpörni a készleteket, gyűjteni kell a selejtet hozzájuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Prof

    addikt

    válasz gbors #336 üzenetére

    Nekem teljesítmény, eredeti termékpozícionálás adja meg a kategóriát. 5700XT felső-közép minimum.
    Akkor szerinted a 1060 ami 66 fpst ad BFV-ben FullHDben az ugyanaz a kategória, mint a 5700XT ami 146-ot. Na ne viccelj :)) [link]
    Ennyi erővel egy idióta extrákkal duplaárasított középkategóriás autó, hirtelen felsőkategóriás lesz??

    Akkor a 1060 egy hulladék szar középkategóriás kártya. Véletlenül senki éppészű se ajánlhatta játékra, mert egy szar. És az 5700XT maga az isten, ami gagyi driverekkel is azonalli vétel. Nem találom az ilyen tartalmú cikkeket videókat. Hmm :U

    [ Szerkesztve ]

  • DraXoN

    addikt

    válasz gbors #659 üzenetére

    nem tudom, nem foglalkozok ezzel, de vannak már ennyiért (és sokan veszik is a visszajelzések alapján, csak rendszerint úgy kell kezdeni, hogy "takarítod a kártyát")..
    bár most nézem, úgy egy hónapja 90$ körül is voltak már, de volt pár videó azóta, hogy "sub 100$ 470 radeon" (vagy hasonló címen) egy-két csatornánál, kicsit feljebb ment az ár...
    de itt: [link] látszik, működik a portéka, csak kicsit "koszos" az áru... kínai kosz :D ...

    Egyébként ha a hűtés jó volt, ezek a kártyák akár még évekig mehetnek... ugyan melegek voltak, de folyamatosan, nem hideg-meleg-hideg-meleg váltások követték, így nem fájt annyira a forrasztásoknak.. a ventilátor, az más, lehet kicsit "csapágyas" lett.. leginkább szerintem utóbbi az amivel meg lehet szívni, ha nem működő a kártya amit küldenek, általában nem tűnnek el ezek az eladók (próbálnak valami megoldást találni azért)..

    Én még tavaly szeptemberben vettem egy ex-bányász radeon 470et 40e körül, működik rendesen..
    Persze, lehet lyukra futni (de ez minden(!) használt hardverre igaz). de a bányászok se valószínű, hogy olyan környezetben futtatják a rendszert, hogy hagyják meghalni a kártyákat, számolnak a majdani eladási értékkel.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák