Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modeart

    tag

    válasz moli.hu #65 üzenetére

    Sziasztok!
    2 napja vettem az asszonynak egy ilyen telót.
    Összességében egyelőre elégedettek vagyunk, de van néhány kompromisszum pl.:

    - zenelejátszónak jellegtelen és halk a hangja. Egy SE X8 után ez fájó különbség, ráadásul az én Alcatel 918D-mnek is szebb és hangosabb hangja van. Kb. olyan minőség mint egy Samsung Galaxy MINI.
    - az akksi egyelőre nem tűnik túl erősnek, bár még bejáratós (2X volt töltve) és lehet hogy mivel sose kapcsolja ki a párom, van jópár futó alkalmazás ami eszi az akksit, ezt még teszteljük
    - a kamera szokásos Alcatel minőség, ezt már megszoktuk sajnos :)
    - a sebességre semmi panasz, gyorsan teszi a dolgát, én személy szerint lesz..om hogy hány magos és hogy azért az árért megéri/nem éri, az a LÉNYEG hogy kellően gyors-e a mindennapi használat és ez tényleg gyors teló (az unokaöcsém Huawei G510 pár perc kézbevétel után is érződik, hogy lomhább ettől a telótól).

    moli.hu-nak válaszok:
    - simán tölt adatkábelről, ahogy kell
    - van benne fényérzékelő, szépen teszi a dolgát, leteszteltem
    - a beállítások menüben van zajszűrés - másodlagos mikrofon aktiválás funkció amit lehet engedélyezni - gondolom tehát lehet benne másodlagos mikrofon, annál is inkább, mert meglepően szépen és háttérzaj mentesen hallom a párom mikor felhívom. (Ő is dicsérte, hogy jól hall engem.)
    - nincs ál(kamu) SD kártya. Ha beteszek egy kártyát a fájlkezelője két partíciót lát: egy telefonmemória és egy SD kártyát, nincs más partíció.
    - megnéztem, még nem talált egy frissítést sem a teló.
    - giroszenzor és íránytű, ezt nem tudom de este letesztelem. Nekem is gyanús, mert pl. a Google Sky mintha nem teljesen működne jól, de letesztelem.
    Akinek még van kérdése, szívesen válaszolok.

  • modeart

    tag

    válasz moli.hu #67 üzenetére

    Sajnos nem működik se a giroszkópos se az iránytűs app, ezek szerint nincsennek benne. Kár. Az asszony egyedül a Google Sky-t szokta nézegetni, ahhoz meg kell, hogy mutassa, melyik égtáj felé fordul...

    Fóliát még nem vettünk rá, ugyanaz a gondom mint neked, hogy akármilyen fólia nem jó, az lenne a szép ha pontosan illeszkedne rá, tehát pontosan erre a típusra kellene, de még nem találtam rá sajna...

  • modeart

    tag

    válasz moli.hu #65 üzenetére

    Na, ma megjelent egy frissítés a telóra. 104,2Mb a verziószáma:
    01001_20130701_204028
    (egy korábbi kérdésre válaszolva..)
    fogalmam sincs mit javít/bővít, még nem töltöttük le, ebből a szempontból óvatos vagyok.
    Két hibát vettünk észre eddig, mindkettő korábbi Alcatel típusoknál (99xD sorozatok) is panaszkodtak néhányan a fórumban, úgy látszik ez valami Alcatel "ficsör" :):
    - 1-2-szer előfordult, hogy híváskor a proximity szenzor nem kapcsolt le (magyarul a fülről levéve a telefont továbbra is sötét maradt a kijelző, így a hívást se lehetett bontani és hosszas fizikai gombok nyomkodása után volt csak hajlandó a kijelző újból bekapcsolni) A (rész)megoldás: a beállítások között van egy "hívás bontása bekapcsológombbal". Ezt bepipálva az embernek van esélye a hívást bontani, míg magához tér a kijelző...
    - Az SD kártyára másolt, egyedileg beállított csengőhang beállításokat hajlamos elfelejteni, ha az SD kártya leválasztásra kerül, visszaáll alapra. (külön vicces, hogy az alap csengőhang neki a "néma".) A megoldás: az SD kártyát nem választjuk le, hanem wifin keresztül kezeljük a tartalmát, így nem tűnt el a csengőhang-beállítás - egyelőre. Állítólag segít, ha a telefon közvetlen belső memóriájába másoljuk a csengőhangokat, ezt még nem próbáltuk ki, de ha legközelebb megjátssza ezt a telefon, akkor kipróbáljuk ezt is.

    Még valami: csak nem voltam kibékülve a telefon halk hangjával (itt most nem a külső hangszóról beszélek, az szól rendesen, hanem egy fülest rádugva, max hangerőn is halk a hang zenehallgatáskor - más telóhoz viszonyítva)
    Szóval a végső megoldás... nem, nem a halál :) hanem a Speaker Boost (Play Áruház). Ez odanyom neki keményen, még a nagy fülesemet (Sennheiser HD570) is megküldi így rendesen. :K

  • Riuko

    senior tag

    válasz moli.hu #97 üzenetére

    Inkább nem töröltem.... :W

    [ Szerkesztve ]

    "A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

  • modeart

    tag

    válasz moli.hu #97 üzenetére

    Régebben én is úgy vélekedtem mint te, de ha használod aktívan az auto ki/bekapcsolást akkor rájössz hogy milyen hasznos is tud lenni. :K

    Csak két példa az akkumulátor-kímélésre:
    - nekem flight módban simán tudtak merülni a telefonjaim 10-15%-ot 10 óra hossza alatt. Először azt hittem, valami alkalmazás okozza, de aztán rájöttem, hogy 10 óra alvó módra ez a merülés tök reális.
    Az 1-2%-ot kikapcs módban azért írtam, mert reggel ennyivel kevesebbet mutat az akku százalékban. Hogy ez egy egész éjszakai merülés, vagy csak a bootolás evett meg ennyit azt már nem lehet tudni, de egyszer kipróbáltam, hogy kivettem az akksit éjszakára, majd az időzített bekapcs előtt betettem és simán bekapcsolt a teló (tehát nem felejti el a beállítást, vagyis nem kell neki készenlét és akku ehhez).
    - aki telefonnal ébreszti magát reggel, dolgozó emberként nagyon kell figyelnie hogy legyen kraft reggel a telefonban, legalább az ébresztéshez, tehát este töltenie kell. (Párom már járt úgy hogy gyenge akkuval flight módban reggelre lemerült a telefonja, se ébresztés, se telefon.)Na nekem nemlóg töltőn éjszaka a telefonom. :D
    Ha este le is merül tökre a telóm, ki is kapcsol, az akku 8-10 óra alatt simán összeszedi magát annyira, hogy bekapcsoljon, ébresszen, én meg utána már dugtam is a töltőre. Persze nem szórakozom így, de egyébként elég 4-5% kraft hogy reggelre még félórára legyen telóm. Aztán vagy kocsiban, vagy irodában ráérek tölteni...

    [ Szerkesztve ]

  • modeart

    tag

    válasz moli.hu #100 üzenetére

    Hát akkor jó típust választottál, nekem még nem volt olyan okosteló a kezemben, amelyik flight módban ne merülne óránként kb. 1%-ot. Tökmindegy mi fut a háttérben, vagy milyen android verzió.

    [ Szerkesztve ]

  • Riuko

    senior tag

    válasz moli.hu #108 üzenetére

    igaz :W

    "A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

  • bugyburugy

    csendes tag

    válasz moli.hu #118 üzenetére

    Köszi az infot, megerősítette, akkor azt, amit tudtam. Ezek szerint foglaltat csak a dual sim active teló fog adni. Ilyennel meg nem nagyon találkoztam még :(

  • modeart

    tag

    válasz moli.hu #121 üzenetére

    Igen, igazad van, nekem pl. a szolgáltató is küld sms-t a nem fogadott hívásokról ez nekem tök elég.
    Egyébként ilyen kifogásai szerintem csak azoknak vannak, akik az életükbe még nem használtak dual simes telót. :)
    Hány kollegámnál látom ahogy a táskájukból kipakolják a két vagy három telót (céges, családos, feltöltős stb.), meg cipelik a sok (persze nem mindig azonos) töltőket....
    Ha az egyiken beszélnek, a másik csörög, akkor később megnézi, jaj, ki hívott, vissza kell hívnom (és akkor vajon miért is rossz a dual sim? - egyszerre úgyse tud két telefonon beszélni, namindegy.) :U

    Én egyszer, kb. 1 hónapig használtam a hivásvárakoztatást. Soha többet.
    Egyrészt ha jön egy második hívás, a legtöbbször nem érdekel, bunkóságnak tartom rácsapni a telefont, vagy várakoztatni a másikat, csak azért mert más is hív. A másik, hogy így többen panaszkodtak, hogy nem veszem fel a telefont nekik. Míg ha foglalt vagy nem elérhető jelzés van, azt tudomásul veszik és keresnek később. Értelmét én max. üzleti céloknál látom ennek a funkciónak.

    [ Szerkesztve ]

  • bugyburugy

    csendes tag

    válasz moli.hu #121 üzenetére

    Nem tök mindegy, mert a másik teló céges, és ha azt jelzi nekik a telefon, hogy nem kapcsolható, akkor azt hiszik rossz a szám amin hívnak, és én ezt bebukhatom. Az első telóm családi, szóval nem bunkóság azt mondani, bocs, tegyük le, mert a másikon hívnak. A hívásátirányítás, és visszahívás meg nem fog menni, mert nem szeretném a másik beszélgetését én fizetni.

Új hozzászólás Aktív témák