Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz B1T3 #42 üzenetére

    Hol siklottam át? Csak megemlítettem, hogy nem rosszak a Sony kijelzői. Ennyi, semmi több. A Samsung kijelzők is jók csak alapból túlszaturáltak, irreálisan sok színnel és kontrasztaránnyal bírnak, és azt ráadásul alapértelmezettként tolják, így egy ízléstelen divattá vált. Tudom, hogy beállítható normális szín és kontrasztarány is rajtuk, de eddig még senkinél sem láttam, mindenki a rajzfilmes világot favorizálja. Persze, hogy jók a Samsung amoledek, de csak a felső kategóriákban. Alsóban pocsék. Egyre jobb lesz ott is, de ott van még mit javulni. Vagy csak nem akarnak belső konkurenciát.

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz B1T3 #126 üzenetére

    Én itt a topikot figyelve csak azt nem értem, hogy annak ellenére, hogy a Sony kijelzőkön lehet a színeket kalibrálni (RGB arány), miért rinyálnak eszeveszettül egyesek.
    Valóban negatívum, hogy gyárilag nincs beállítva rendesen a szín, de ha ennyire nem tetszik, be kell lőni kézileg, a lehetőség adott.
    Ennyire nem megerőltető a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz B1T3 #126 üzenetére

    Nem fanboykodok, csak kissé már tényleg szánalmas, hogy megint csak a sony a szar olyan dolog miatt, ami ugyanúgy megvan szinte minden gyártónál.
    Érdekes módon eddig egyetlen tesztnél sem fikázódott senki a színhelyes kijelzők miatt.
    A sony-nál már ez is gáz, meg a sony felhasználók igénytelenek.
    Akkor ennyi erővel a felhasználók 95%-a igénytelen, mert épp arra világítottam rá, hogy ez teljesen általános dolog.
    Nem azt mondtam, hogy normális, hanem azt, hogy általános.

    Senki nem mondta, hogy tökéletesek a sony telefonok. De a nagy haterkedéssel ellentétben mindössze 2 gond van velük. A kamera minősége a konkurenciához képest (ami mondjuk elég sok embert pont hidegen hagy), meg a KEZDŐ áruk. Amennyiért kijönnek, tényleg sok, de pár hónap alatt szinte kivétel nélkül behuzan az áruk.
    Szóval nem értem, min kellene annyira javítaniuk a következő modellben. Max a kamerán.

    #127: Há' nem olvastad? Akármit állítasz rajta, mindenképp szar lesz. :D

    [ Szerkesztve ]

  • hitchins

    őstag

    válasz B1T3 #126 üzenetére

    Biztos vannak elvakult rajongók ahogy minden márkánál. (lásd apple) de szerintem itt nem teljesen erről van szó.
    A probléma ott van, hogy vannak emberek akiknek az jelent kikapcsolódást, hogy bemennek egy-egy topicba és ott szidják a telefont vagy a márkát.
    Ez sony esetében most nagyon megy.
    Én szeretem a sony-t de azért nem vagyok elvakult fan, ha úgy érzem találok olyan telefont ami nekem jobban megfelel vagy csak szeretném kipróbálni akkor azt veszem. Most pl nem sony telefonom van.

    Ugyanakkor sokszor beleolvasok sony-s hírekbe mert érdekel és mindig azt tapasztalatom, hogy jönnek a trollok és anyáznak több száz hozzászóláson keresztül.
    Köztük olyanok akik életükben nem használtak ilyen készüléket de megkockáztatom még nem is látták fogták élőben.

    Nem értem miért nem lehet elfogadni, hogy van akinek ez tetszik. Van aki szereti a szögletesebb formát, bejön a szoftver, a menü, szereti a kijelzőt stb.
    Volt már családban néhány telefon, de az egy kategóriában lévő telefonok közül egyáltalán nem éreztem a sony-t gyengébbnek semmiben, ha pedig megbízhatóságról beszélünk akkor pedig bőven a pozitív a mérleg az összehasonlításban. A sok készülék közül 1 sony telefont tudnék mondani amivel valóban voltak gázok ..az az SP volt, amíg a többi márkánál ez az arány sokkal gyengébb volt.

    Ha pedig már kijelzőnél tartunk ezen is megy a lovaglás de nem értem miért. Ez is teljesen ízlés dolga, most komolyan ki f** nézegeti hogy mi milyen értékeket mutat? Ránézek aztán eldöntöm tetszik-e amit látok vagy nem.

    Volt/Van jó pár sony a családban. Szerintem a színek nem olyanok mint amit a szememmel látok ha körülnézek, kicsit kékes árnyalatúak ami fehérnél látszik a legjobban, de ez miért baj? Nekem pl tetszik. ellenben a pl a Samsunggal ahol ugyanúgy nem természetesek a színek mert ott meg pl sárgás a fehér szín. Az LG nem sárga vagy kék de sokkal fakóbb mint az előzőek.
    Ha már színhűség akkor ebből a szempontból talán az iphone kijelzője adja vissza a legjobban a valós színeket, de mégegyszer mondom nem értem mit számít ez.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz B1T3 #131 üzenetére

    Nyilván én sem úgy értettem, hogy a sony az isten, minden más meg szar. Nincs semmi baj az amoled kijelzőkkel sem, vagy a samsung tévékkel.
    Csak azt mondtam, hogy ettől még nem rossz a sony kijelző sem. :)
    Mint ahogy fentebb is írták, szinte minden gyártónál más a színvilága a kijelzőknek. Mindenki használjon olyat, ami neki tetszik. :)

Új hozzászólás Aktív témák