Hirdetés

2018. december 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-12 09:12:56

Mobilarena

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13751) Smiley válasza peterattila (#13749) üzenetére

Smiley
(őstag)

Az elso 512byte az MBR. Itt a felepitese.
En biztosra mentem es az elso 10MB-t kinullaztam. Ezt megtudod tenni IDE modban is nem feltetlenul kell hozza masik gep. Aztan ha kesz mehet vissza az AHCI meg szerezz egy masik windows telepitot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13752) Smiley válasza peterattila (#13750) üzenetére

Smiley
(őstag)

Live-on nem hiszem, dobj fel egyet az ssd-re utana mar tudsz ra telepitgetni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13753) Aventyr válasza Speed(R) (#13744) üzenetére

Aventyr
(senior tag)

Pont ez ugrott be nekem is elsőre ! Nézd meg azt az ssd-t, szerintem meghalt, esetleg kábel kontkat hiba még, ami így leakaszthatja a gépet.

https://www.facebook.com/HungarianOverclockers/ - - - - - - - - - - - - - - - hwbot.org/team/team_hungary/ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - https://logout.hu/blog/aventyr/index.html

(#13754) jokeph válasza peterattila (#13749) üzenetére

jokeph
(PH! addikt)

W7 installnál 0 byte-os particíó ? :F :F :F

Az meg mi az....

Nálam W7 installnál a W7 telepítő minden esetben egy fix 100 MB-os particíót hoz létre a háttértár elején (HDD/SSD), a W10 pedig ugyanígy egy 500 MB-osat, és ezekre tesz is valamit, amit nem egészséges törölni. :U

Hozzáteszem, nem tudom mennyire fontos, de minden esetben SATA-s eszközről van szó, AHCI módban. :))

illetve a W7x64 és a W10x64 telepítőm is a MicroSoft W7 USB/DVD TOOL prograjamjával lett készítve pendrive-ra (Legacy telepítők).

Az Asus lapjaimnál nem jött elő AHCI probléma még sosem (Asus IMISR-V (s479/P965), P5Q (s775/P45), P5E3 Deluxe (s775/X38), P6T Deluxe (s1366/X58), M3A78-EM HDMI (AM2+/AMD 780G), M4N78-AM (AM3/nVidia GF8200).

[ Szerkesztve ]

Retro-Socket T(LGA775): Xeon X3360,Zalman CNPS9700 NT,ASUS P5E3 Deluxe,STRIX R9 380,4*2 GB DDR3 1600,Seagate 500 GB SATA II HDD,Corsair VX450,ANTEC Nine Hundred Black Steel,SamSung Syncmaster 940N

(#13755) Aventyr válasza Aventyr (#13753) üzenetére

Aventyr
(senior tag)

Melyik portra van dugva / volt dugva az ssd ? Én hanyagolnám amúgy a Gsata-s dolgot. Nem ér annyit az egész ! Gsata kikapcs, simán Intel sata-n keresztül használom, ha tehetem. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/HungarianOverclockers/ - - - - - - - - - - - - - - - hwbot.org/team/team_hungary/ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - https://logout.hu/blog/aventyr/index.html

(#13756) MeroM válasza Aventyr (#13755) üzenetére

MeroM
(senior tag)

IDE/ACHI mod közt nem lehet ugrálni, mert úgy tuti hibázni fog, SATA eszközöket csak ACHI módban kell használni.

(#13757) envagyok válasza MeroM (#13756) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

De lehet csak felkészülten kell.
"1. Start in safe mode (with network)

2. Change 3 registry keys: I am the owner under permissions and know how to change keys

3. Restart and boot into BIOS.. change SATA to AHCI

4. Boot and Windows 10 should load drivers

5. Reboot normally

Problem: My registry keys keep reverting back to a value of 3

the keys are: HKEY_LOCALMACHINE/SYSTEM/CURRENTCONTROLSET/SERVICES/ and then the keys iaSTORAV , iaSTORV and storeahci/StartOverride--- ( changing the Dword to 0 from 3)"

440BX Compaq lap ++ Pentium II 350 kettőért vihető

(#13758) peterattila válasza peterattila (#13747) üzenetére

peterattila
(kvázi-tag)

A rendelt q9550 hulladék 😐. Cache hibát dob max 10 perc múlva. Visszaraktam az e8400-at, semmi hiba. Mégsem lesz négymagosom😪. Marad a win7, még egy év támogatás lesz, utána megy a levesbe a 775 is.

(#13759) Speed(R) válasza peterattila (#13758) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

A Q9550 refundolható még vagy buktad már? Ha nem, csere..
P45 lapod van, ha nincs gond vele, ne add fel, E5450et bele ;p

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#13760) envagyok válasza peterattila (#13758) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

Nekem ez elég valószínűtlennek tűnik.
Vagy a Ram vagy a proci vagy a lap túlmelegszik, vagy a táp szarakodik.
Legalábbis nálam eddig több száz proci vagy ment vagy nem ment.

(#13761) KamuMazsola válasza peterattila (#13758) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

-nem hirdetési felület!-

A többiekhez: Ha feláll a Windows mivel érdemes tesztelni az új procit?

[ Módosította: Speed(R) ]

Üdv.: KamuMazsola - Nikon B700-at cserélnék P900-ra - - http://hardverapro.hu/tag/kamumazsola#aprohirdetesei

(#13762) peterattila válasza envagyok (#13760) üzenetére

peterattila
(kvázi-tag)

Igazad lehet. Ma reggel újabb teszt során hibát dobott az új telepített w7-en is, kék halállal újra indult, öröm és boldogság. Mindezt az E8400-al, szóval nem valószínű, hogy mindkét procim rossz lenne. Ami feltűnt, hogy a proci melletti nagy méretű ré borda alapon (nulla proci használatnál) is forró, kezem nem bírja. Ez normális? Mert ha alapon ilyen forró, akkor hajtva kiforrasztja magát? Vettem Arctic MX-2 pasztát, azzal van a cpu és ez a chip is kezelve. Nagyon nem szeretném kidobni a lapomat :W. Mit tudok tenni még esetleg? Tegyek rá egy pici ventillátort?

(#13763) lamiki válasza peterattila (#13762) üzenetére

lamiki
(senior tag)

Ugyan így jártam G31-es lap 2 napja, chipset hűtő tűzforró, a ramot 1-el magasabb órajelen járatva, hibázott mindig, kipróbáltam pedig több ramot is. Levettem a hűtőbordát, betontól picit puhább volt a hűtő paszta rajta, lekapargattam, óvatosan letörölgettem a chipsetet is, kapott egy nem vezető hűtőpasztát, és a biztonság kedvéért egy kis 4 cm-es 12 V-os ventit 5V-ról hajtva, hogy csendes legyen. Most már langyos, 30 perc terhelésteszt után is. Elmúlt a ram hibázás.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#13764) peterattila válasza KamuMazsola (#13761) üzenetére

peterattila
(kvázi-tag)

AIDA64?

(#13765) peterattila válasza lamiki (#13763) üzenetére

peterattila
(kvázi-tag)

A pasztázás megvolt, előtte kemény, száraz eredeti paszta. Fog kapni egy kis ventit, csak még nem tudom, hogyan rakom fel: [kép]. Nem sok helyem van, a toronyhűtő fogatása is rálóg a bordára. A ventillátort hogyan fogatod fel, csavarral? Tápellátása? Az alaplapon van egy szabad 3 tüskés csati, erre mehet?

(#13766) KamuMazsola válasza peterattila (#13764) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Az van is a gépemen. Valami tartóssági tesztre gondoltam, amit futtat az ember x ideig, azt ha az jó akkor nagy valószínűséggel a napi használatban is bírni fogja.

Üdv.: KamuMazsola - Nikon B700-at cserélnék P900-ra - - http://hardverapro.hu/tag/kamumazsola#aprohirdetesei

(#13767) lamiki válasza peterattila (#13765) üzenetére

lamiki
(senior tag)

A 3 tűs csatira természetesen rádughatod ha olyan csatlakozós ventillátorod van. Én most konkrétan a floppy tápcsatlakozó 5V-os ágára forrasztottam a kis 40x40x10 mm-es ventillátort, mert ez 2 pines, VGA kártya csatlakozós volt. Rendeltem is gyorsan pár db-ot, mert lefogytam. Aliról nem drágák. A felfogatás 2 db 3x20-as rejzer csavarral történt.

(#13768) slaci007 válasza KamuMazsola (#13766) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Szia

Prime-ot szoktam használni [link]

Tungsram forever https://tungsram.com/hu

(#13769) peterattila válasza KamuMazsola (#13766) üzenetére

peterattila
(kvázi-tag)

Vagy tegyél fel valami AAA-játékot, az most mindegy, hogy neked tetszik-e (tesó, haver is odaülhet). Ha kibír egy hétvégi etapot, akkor kijelenthető, hogy stabil. imho

(#13770) KamuMazsola válasza peterattila (#13769) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Van két fiam 10 és 12 évesek, majd ők. Csgo gondolom jó.

Slaci007 köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13771) zoltanz válasza tzsolesz (#13726) üzenetére

zoltanz
(PH! nagyúr)

"Nekem holnap jön meg ez a Xeonos konfighoz a PCX-től.
Chieftec GPC-450S, sirtec belsős, minőségi táp.
"

Én is most tápegységgel vagyok elfoglalva. Csak nekem kondiztatni kell, elment az egekbe az ESR-je. Japán Nippon (vagy hasonló) kondik be jövősek.

"A számítógépek sohasem fogják az emberi hülyeséget pótolni"

(#13772) KamuMazsola

KamuMazsola
(őstag)

Nos elsőre nem indul a 17,50$-os proci. Beletettem az alaplapba, felpörögnek a ventillátorok, de nem indul el a gép, nem tölt be a bios sem. Próbáltam a biost resetelni, de nem oldotta meg. Most ment vissza az E5430-as, azzal indult elsőre, csak a bios reset miatt először azt be kellett állítani.
Mit érdemes kipróbálni, ami esetleg segíthet?

(#13773) Speed(R) válasza KamuMazsola (#13772) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Hazai forrásból tesztelt procit venni pár fillérrel többért..? :)
A félig-meddig viccet félretéve, átalakító/érintkezők sértetlenek? Kis alkesz tisztítás sosem árt..aztán ha a BIOSban nincs megfelelő microcode, az is okozhat galibát.

(#13774) KamuMazsola válasza Speed(R) (#13773) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

BIOS rendben, alkoholos tisztítás most következik. Itthoni beszerzés dupla áron nem játszik. Meggyőződésem, hogy akik itthon árulják azok is kintről veszik.

(#13775) tzsolesz válasza zoltanz (#13771) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Most még nekem is van egy tápjavításos projectem.
E8400, asus G31, 2x1GB DDr2, win7 akarok összedobni a hátsó szobába zenehallgatásra.
Abba akarok még egy rendes tápot.
Megcsinálom hozzá a régi FSP PNF-350-et.
A táp nem indítja a lapot. 8db kondi ki van purcanva benne. A lapon világít a zöld led, de elindulni nem indul, mert a táp védelme nem engedi.
Ezen pl. 2db púpos kondi látható, meg egy kiszáradt. :) Az a baj, párszáz forintba kerülne, de lusta vagyok hozzáfogni.... :D

ON: nem jött meg a táp a xeonhoz. Hétfőn jön meg.....

[ Szerkesztve ]

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#13776) zoltanz válasza tzsolesz (#13775) üzenetére

zoltanz
(PH! nagyúr)

Nekem is még egy hét mire kész a kis labor! tápom. :)
Tesztelést szigorúan szemüvegben. :DDD

"A számítógépek sohasem fogják az emberi hülyeséget pótolni"

(#13777) peterattila válasza KamuMazsola (#13772) üzenetére

peterattila
(kvázi-tag)

Ha kiveszem az elemet, átcserélem az e8400-at q9550-ra akkor elég a bioszt defaultra állítani és azzal kész? Feszültség, freki magától beállítódik?

(#13778) KamuMazsola válasza peterattila (#13777) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Anno amikor az E7400-amat cseréltem az E5430-ra még az elemet sem vettem ki és nem is reseteltem a biost. A gép bebootolt, beléptem ugyan a biosba, de csak ellenőriztem (kíváncsiságból) hogy az alaplap rendesen felismerte-e a procit. Nem kellett állítgatnom semmit, jól felismerte. Szerintem neked is fel kell ismernie.

(#13779) lamiki válasza KamuMazsola (#13774) üzenetére

lamiki
(senior tag)

A foglalatban ha belerakod a procit van egy kis kotyogása? Mert kell neki. A kis kínai szokása, hogy túl szűk nútot reszel a prociba, és szorul a foglalatba a proci. Amikor be van rakva a proci, nézd meg mindkét bemetszésnél, hogy hol támasztja ki a két pöcköt, és onnan egy tűreszelővel reszelj le egy kicsi. Nekem 1 hete 2-ből 2 nem indult emiatt, de lyuk tágítás után jó lett mindkettő.

(#13780) jokeph válasza lamiki (#13779) üzenetére

jokeph
(PH! addikt)

+1

Detto így jártam a cimbi műhelygépében az L5420-al... feszes volt mint állat, aztán ment is meg nem is.

stihl tűreszelővel orvosolva. ;]

Retro-Socket T(LGA775): Xeon X3360,Zalman CNPS9700 NT,ASUS P5E3 Deluxe,STRIX R9 380,4*2 GB DDR3 1600,Seagate 500 GB SATA II HDD,Corsair VX450,ANTEC Nine Hundred Black Steel,SamSung Syncmaster 940N

(#13781) Speed(R) válasza KamuMazsola (#13774) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Itthon is lehet normális áron szerezni. Vártál rá ~3 hetet és kifizettél ~5kt, ha most kiderül, hogy kuka, mit is nyertél ahelyett, hogy itthon vettél volna 3 nap átfutással mondjuk ~7ért..? Tapasztalatot maximum :) Nem mondom, van, aki itthon is pofátlanul tolja, de a legtöbben nem tesznek rá annyit, hogy ne érje meg a nyugi, amit az jelent, hogy tesztelve adják tovább (optimista feltételezés abból kiindulva, hogy eddig egyetlen döglött procit kaptam, de az eleve SMD hiánnyal küszködött, benne volt a pakliban).

A csuda nbéz tápod is okozhat meglepit, már a múltkor is akartam írni, de aztán úgy voltam vele, minek..annyiszor leírtuk már, hogy hulladékokkal nem éri meg szívni, de újra és újra jön valaki, aki szerint ezekbe a lowcost vasakba jóvanaz. Hát akkor jóvanaz.

(#13782) KamuMazsola válasza lamiki (#13779) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Köszi a tanácsot! Holnap megpróbálom. Szemre - most hogy már tudom mit kell nézni - mintha az egyik nút tényleg nem volna elég mély.

Speed(R): Az E5430 működik, úgyhogy nem létkérdés, tudok várni. Vagy elfogadod, vagy nem, de énnekem nem ér ennyit a nyugi, sőt néha kifejezetten nyugtalanít, ha nyerészkednek rajtam. Ennyi erővel rendelhetnék huszat is és mehetne az apróra, meg ki tudja még hova, de nem ez a cél.
Ha nem megy a proci, ÍJ. Lelevelezem a kínaival, azt vagy küld másikat, vagy refund. Eddig még nem igazán vesztettem a kínából való rendeléseken, mondjuk nem is volt sok gondom velük, de ami volt, meg tudtuk oldani. Meg aztán az ittthon lepróbált procival is lehet gond, meg rájön a postaköltség is, vagy üzemanyagköltség, ha érte megyek.

A táp, hát nem is tudom, a másik xeont viszi, ezzel meg be sem bootol. Nincs most másik tápom, de ha minden kötél szakad a fiaim gépét szétkapom, azt megpróbálom azzal.

[ Szerkesztve ]

(#13783) tzsolesz válasza zoltanz (#13776) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

:DDD
Hétfőn megyek a kondikért..... remélem csak ez a baja.......

[ Szerkesztve ]

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#13784) Speed(R) válasza KamuMazsola (#13782) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Én elfogadom, mindenki annyira bacca a fillért, amennyire neki jólesik..nekem az idő és a nyugi többet ér, mint a pénz, ennyi. Ha a kici kínai azt mondja, hogy küldd vissza neki és kapod a cserét, azzal más lesz már a matek ;p
Ne legyen ez a vége, jöjjön rendbe a proci..és ne kelljen rejtélyes nyűgök miatt sakkozni a filléres táp miatt :S

(#13785) xeon forever válasza lamiki (#13779) üzenetére

xeon forever
(senior tag)

"Lyuk tágítás után jó lett mindkettő"
Multkor jöttem haza vonaton beültem két jo csajszi közé, mondván jo kis p***i szagban jobb ülni mint a kőműves osztályon egy kocsival odéb. Erre pár perc elteltével rá kellett jönnöm, hogy ezek bizony lezbik. Na annak a kettőnek is csak az kéne... :))

Egyébként tökre egyet értek a procis hozzászólással, második procinal jártam igy anno, el is passzoltam egy megvágott asus p35-tel.

(#13786) KamuMazsola válasza lamiki (#13779) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Kis kotyogása van, de még egy picit tágítottam, nem változott semmi. Most az jutott eszembe, hogy ami benne van az C0 steppinges, amit vettem az E0. Lehet ez a lap nem fog menni vele? MSI G41TM-E43 (MS-7592) az alaplap.

(#13787) Speed(R) válasza KamuMazsola (#13786) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Benne van a BIOSban az E0 microcode..? Ha igen, mennie kell.

(#13788) rasotamas

rasotamas
(senior tag)

Lenne egy off problémám és úgy látom eléggé képben vagytok ezekkel, tudnátok valamit javasolni?
Legrosszabb esetben win10 reinstall lesz.

Eladó újszerű klasszikus Cherry billentyűzet és 8 FAN ventilátor szabályzó -> Hirdetéseim: https://tinyurl.com/rasoapro

(#13789) Speed(R)

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Friss vétel..P5Q, L5420, 4x1/1066C5 8k ;p

(#13790) jokeph válasza Speed(R) (#13789) üzenetére

jokeph
(PH! addikt)

:C

Na végre, ebben már mehet a mókázás az X-es XEON-okkal. ;]

(#13791) Speed(R) válasza jokeph (#13790) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Ráncbaszedtem (microcode, NB/SB/VRM kence/gap pad), bekerült az X5470, rá meg egy S1284C, épp 4Gn LinXezek 1.25Von..LLC ON, vCore áll mint a cövek :)

(#13792) jokeph válasza Speed(R) (#13791) üzenetére

jokeph
(PH! addikt)

Kíváncsian várom, mi lesz a vége. :K

Az a fránya LLC. :DDD

(#13793) Speed(R) válasza jokeph (#13792) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

4G, mi más ;p Kicsit fluktuált az elején, de stabil lett.
Az LLC jól dolgozik, néha túltolja, de tartja átlagban.

(#13794) tzsolesz válasza Speed(R) (#13793) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Szép. Gratulálok. Jó ez a P5Q.
De vajon a P5Q Pro-m van-e ilyen jó?

(#13795) whited

whited
(PH! addikt)

Halihó
Sikerült egy ilyen kombót beszereznem.
A kérdésem az lenne, hogy meddig érdemes húzni és ezzel mekkora teljesítmény növekedés érhető el?
MSI P45D3 Neo3FI+Xeon 5450+12gb ddr3+CM Hyper 103
550 hexa táp megy alá és egy rx470. :R

Eladó dolgaim, nézz be, hátha valami megtetszik :) http://hardverapro.hu/tag/whited#aprohirdetesei

(#13796) rasotamas válasza whited (#13795) üzenetére

rasotamas
(senior tag)

5450-ből van X5450 és E5450 is. Általában a 4GHz szokott menni de egy RX470-et ezek nemigen hajtanak ki. Valahol az RX460/1050/RX560/1050Ti magasságában van a 775 vége.

Eladó újszerű klasszikus Cherry billentyűzet és 8 FAN ventilátor szabályzó -> Hirdetéseim: https://tinyurl.com/rasoapro

(#13797) Speed(R) válasza tzsolesz (#13794) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Attól eltekintve, hogy picit más az elrendezése, tippre ugyanúgy bírná..
Mondjuk a VRM/FET részleg fele csupaszon van, arra illene egy borda.

(#13798) MeroM válasza rasotamas (#13796) üzenetére

MeroM
(senior tag)

Ezeknek a 775 konfigoknak joindulattal is max gtx 750ti de mar ott is egy i3 5 el tobb fpst tudsz kicsikarni .

(#13799) Speed(R) válasza MeroM (#13798) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Na azért akkora baj nincsen..feltéve persze, hogy normális OCval hajtja az ember, lehet feljebb menni nyugodtan, de az 1050TI kb. a vízválasztó. 750TIhez már a 2.5GHz feletti modellek bőven jók, nem akkora durranás a tempója :)

(#13800) KamuMazsola válasza MeroM (#13798) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Még ha úgy is van, 1050 ti-ből nagyobb a választék a használtak között és egész jó az ára is.

(#13801) peterattila válasza KamuMazsola (#13800) üzenetére

peterattila
(kvázi-tag)

Nemrég vettem 2 gb rx 560-at, gondolva a jövőre is. Hangsúlyozottan kocajátékos vagyok. Még egy ideig marad a q9550, utána úgyis lépni kell. Akkor is jó lesz, elsősorban multimédiára. Sony Bahamas 4K demo videot gyönyörűen viszi. Ha más nem, torrent, nas, htpc kombóra ez a mostani gépem is kiváló lesz még, remélem sokáig (a réz borda jövő héten ezért kap még egy 4 centis ventit, nem szeretem a melegedését, zavar).

(#13802) MeroM válasza KamuMazsola (#13800) üzenetére

MeroM
(senior tag)

Az igaz es nyilván az ujjabbat érdemes venni...

(#13803) envagyok válasza MeroM (#13798) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

A 750ti egy hatalmas átverés, nem is értem a használtpiaci horror árát.
Egy gtx 660 is elveri 30%-al, azt pedig 15 körül simán lehet már venni.
A 750ti-vel meg 20-aznak.

[ Szerkesztve ]

(#13804) Speed(R) válasza envagyok (#13803) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Az adta el anno, mint most az 1050TIt is sok esetben..táp nélkül a legjobb.
Persze ideje lenne felfogni a volt tulajoknak, hogy 25k egy RX460 is HAn..
Van fent egy KalmX, írtam, hogy érdekelne reális áron, 22 alatt nem adja..
Szóval szépen rástartoltam egy RX460ra, amit majd passzívvá teszek :)

(#13805) MeroM válasza envagyok (#13803) üzenetére

MeroM
(senior tag)

750 ti nagyon jo kartya első maxveles alig fogyaszt 2gb os verzio a mai napig használható nyilvan egy 660 jobb de az fogyaszt is és fűt is mint a kazán 😊

(#13806) rasotamas válasza Speed(R) (#13804) üzenetére

rasotamas
(senior tag)

Hogy passziválod? Drágák a hűtések, vagy ez ilyen sztenderd dolog mint a prociknál? Bármit rá lehet tenni mondjuk egy elromlott kártyáról?

[ Szerkesztve ]

(#13807) Speed(R) válasza rasotamas (#13806) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Van pár bordám régről..amúgy S1 iterációk pl. 75Wról beszélünk, nem kell rá extra böszme.

(#13808) rasotamas válasza Speed(R) (#13807) üzenetére

rasotamas
(senior tag)

És megéri a garis 460-ra rátenni szerinted? Nem bukja a garit? Nekem egy Sapphire van, 3,5 hétig ipon gariban volt, mert zörgött a ventije, állítólag javították, cserében reménykedtem, nem merném azt kijelenteni hogy nem hallok semmit. Sajnos ez nem félpasszív, hiába állítottam be olyan profilt, hogy 40°C-ig 0%, akkor is forog.
Mondjuk előttem a monitor, mögötte a gépház levett oldallappal keresztben, tehát a monitor mögött közvetlenül ott a vga.
Sajnos nem találok utángyártott hűtést aprón értelmes áron, ha több is van lehet érdekelne valami. Volt egy Zalman ZM80D-HP nekem régen, de elcseréltem valamire már nem is emlékszem, az mondjuk már őskövület.

[ Szerkesztve ]

(#13809) Speed(R) válasza rasotamas (#13808) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Ha passzív üzem a cél (esetemben hálóba szánt HTPC), meg :)
Az a Zalman rég volt..

(#13810) jokeph válasza MeroM (#13805) üzenetére

jokeph
(PH! addikt)

Kétségtelen jó VGA, de az árazása miatt nem alternatíva, max zöld hívőknek.

használt RX 550 olcsóbb, kb egál a teljesítmény, modern felépítés, RX460 meg bőven erősebb, még mindig jobb áron.

(#13808) rasotamas :

A Sapphire RX 460 nem tudja a passzív módot ? Ez elég érdekes.... nekem Gigyabyte Windforce RX 460 van, az tudja (meg a Sapphire Pulse RX550 is - jó ez újabb picit), sőt az Asus Strix R9 380 is tudja... :U

[ Szerkesztve ]

(#13811) MeroM válasza jokeph (#13810) üzenetére

MeroM
(senior tag)

Igen egy 550 jobb vetel manapsag viszont ilyen 775 melle rakni szerintem felesleges ezek a cpuk amm sem natìv 4 magos cpuk hanem "csak "2x2magos családban cseréltem egy q8xxx et egy g870 re hiába csak 2 mag pörgősebb az egész rendszer.

(#13812) rasotamas válasza jokeph (#13810) üzenetére

rasotamas
(senior tag)

Azt hiszem a Nitro-k félpasszívak de az enyém nem nitro. Jó lenne valahogy megmókolni. Sorban n db dióda, lekajál n x 0,6V-ot és kész :D

[ Szerkesztve ]

(#13813) tzsolesz

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Megjött a táp a xeonos géphez. :C
Akkor ma belerakom és mehet a tuning.....

Jaaahhhhh, mégsem.... :W
A Magyar Posta megint alkotott. Kérdés, ha az a lemez olyan kemény hogy kalapáccsal is nehéz szétverni, akkor mi a lóf@szt csináltak ezek vele? Szószerint mintha a 10-ikről dobták volna le.
Majd szerdán érkezik a csere egy 500w-os személyében, mert a 450w-os elfogyott a beszállítónál.... Ezt meg viszi vissza a PCX-nek ugyan azzal az úttal....

[ Szerkesztve ]

(#13814) Speed(R) válasza tzsolesz (#13813) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Mive volt csomagolva..? Ez nem hiszem, hogy postai baleset :U

(#13815) tzsolesz válasza Speed(R) (#13814) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Csak körbe volt kartonozva 1 oldalt, tehát át volt hajtva rajta csak. Érdekes, hogy a csomagoláson nem látszott hogy ekkorát kapott... De ezt ők nem látták? Totálkáros tápegység basszus...... :W

(#13816) Speed(R) válasza tzsolesz (#13815) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Ennél különbb csomagolást rittyentene bárki, aki jóféle tápot árul helyben :)
De ha cserélik, nincs baj..

(#13817) jokeph válasza tzsolesz (#13813) üzenetére

jokeph
(PH! addikt)

Ez meg mi ez ? :F

Érdekes...

Volt pár negatív élményem már a postával, de ez mindent visz. :(((

Sok mindenem jött már a PCX-től, (ház, alaplap, 2 VGA, táp, pcie NVME SSD, ram, proci) mindig gyári doboz + fóliában kérem, ezekkel még nem volt sosem gondom, még a dobozok is sérülésmentesek voltak. :U

(#13818) tzsolesz válasza jokeph (#13817) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Ezek az iArena-k OEM kiszerelések.
10 éve rendelek a PCX-től, saját részre, és családnak, ismerősöknek is. Már szerintem több millió forint értékben vagy 20 komplett gépnyire valót. Még soha nem volt gond.

(#13816) Speed(R): Igen szerintem ez el lett kapkodva..... :(

[ Szerkesztve ]

(#13819) kenand válasza tzsolesz (#13818) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

PCX-szel nekem is jók a tapasztalataim. Mikor dual 771-ek építésével játszottam sok Artic cooling ventit vettem onnan, mind rendben voltak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.