Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blyan

    félisten

    válasz Picco #15 üzenetére

    versenybeszallni ehhez kepest mar gyerekjatek

    Igen, ezt remekül példázza a befuccsolt webOS, a Bada hihetetlen előrenyomulása is. Mármint, hogy gyerekjáték. :)

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • oO7

    őstag

    válasz Picco #15 üzenetére

    most akkor én is mondanám, hogy "nono, azert ez nem ilyen egyszeru"...
    az okostelefon egy teljesen logikus és egyértelmű evolúciós lépés a régi PDA-k után... az iOS és az Android nem csinált semmi mást, mint hogy jó időben volt jó helyen... már előttük is épp kezdtek elterjedni az érintésre kihegyezett (ugyan 3rd party) UI-k WinMo -hoz, illetve az olyan PDA-k amikbe GSM modul is került... az okostelefonokat sokkal inkább a Palm-nak és a Microsoft-nak (és a többi "öregnek") köszönhetjük végső soron mint az Apple-nek vagy a Google-nek... ők csak annyit csináltak (főleg az Apple - ők voltak a szemfülesebbek), hogy amint a technológia lehetővé tette egy ilyen rendszer megalkotását és "relative olcsó" elkészítését, akkor kaptak a lehetőségen és már ugrottak is be a mobilpiacra mint nagy reformerek...

    amit talán nem volna célszerű elvitatni az Apple-től, hogy ők hozták ki azt a rendszert ami a kezdetektől fogva kifejezetten érintésen és nem stylus-on alapult... ők ezt bevállalták, meglépték... valószínűleg ha ők nem jönnek, akkor ez a folyamat bár lezajlott volna, de jóval lassabban...

    kicsit más megközelítésből viszont akár igazat is adhatok neked, mert ha azt nem vesszük figyelembe amit mondtam és csak azt nézzük, hogy bejöttek a mobilpiacra és felkavarták azt és ezzel kikényszerítették a versenyhelyzetet és a fejlődést... szóval akkor akár azt is mondhatjuk, hogy nekik köszönhetjük az okostelefonokat, de szerintem ez azért így ebben a formában egy kicsit túlzás és féligazság...

  • oO7

    őstag

    válasz Picco #19 üzenetére

    elterjedtség: a WinMo az iOS előtt gyakorlatilag toronymagasan egyeduralkodó volt a PDA (okostelefon régi neve) piacon
    appokkal való bővíthetőség: milliónyi alkalmazás volt WinMo -ra, fejleszteni is aránylag kényelmesen lehetett rá... ott is az Androidhoz hasonlóan (vagy még szabadabban) elérted a teljes rendszert a programokból... az egyetlen bibi a mostani rendszerekhez képest az volt, hogy nem volt marketplace...

  • Blyan

    félisten

    válasz Picco #19 üzenetére

    Mihez képest? Az Android egyetlen dolgot adott oO7 által felsoroltakhoz, egy alkalmazásboltot, ezen meg mi volt akkor meló elterjeszteni (látom magam előtt, ahogy vért izzadtak)?
    Másrészt meg, az Android térnyerése akkor lett igazán nagy, miután az olcsó, alsóbb szegmenst elárasztották készülékekkel - ami meg nem a Google érdeme volt, közel sem, hanem a gyártóké.

    [ Szerkesztve ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • utomi

    senior tag

    válasz Picco #131 üzenetére

    Az nem vélemény, hogy a WP7 egy óriási köpedelem, az iOS meg csak a divatmajmok buzisága de a szegény Google-által ingyen osztogatott Android :C az valami felemelő szuper linux open cucc amitől mindenki csak boldogabb lesz ebben a világban. Ez kérlek szépen egy tipikus fan véleménye.

    bambano

    El lehet húzni és békén lehet hagyni az androidot is meg úgy általában a linuxokat is.

    Érthető. Tehát az Android és a gyártói hagyj lopkodjanak szabadon bármit amit más kőkemény pénzeken kifejlesztett és kikutatott mert az Android az jó és nehogy már belekössenek. Kíváncsi lennék ha azok a bizonyos jogtalanul felhasznált ötletek a tieid lennének te hagynád, hogy más gennyesre keresse magát rajta csak mert hadd legyen már egy 3. OS. Nos szerintem ideje, hogy a OHA és a Google fizessen azért amiből eddig ingyen élt.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Picco #139 üzenetére

    "egyelore meg keves az alkalmazas sajna"
    ~35.000 alkalmazás az kevés? :U

  • utomi

    senior tag

    válasz Picco #139 üzenetére

    De ez csak az érem egyik oldala. Mert közben meg ki az az idióta aki hagyja, hogy ellopják amit megcsinált és utána a másik meggazdagodjon belőle. HA TE lennél az MS vagy az Apple tulajdonosa/CEO-ja akkor hagynád. Hagynád, hogy valaki ellopja a pénzed?( Közvetett értelemben persze) NEM. Persze, hogy nem.
    Meg kellene érteni, hogy senki se szereti ha meglopják legyen az materiális vagy immateriális értelemben.
    Mint kocka én is igazat adok neked nem jó az senkinek se ha nem lesz Galaxy S2 vagy Galaxy Tab vagy HTC Sensation de ugyanakkor meg a Samsung vegyen fel végre két új designer-t és ne legyen már a továbbiakban igaz a régi vicc:
    - Hány dizájner kell a Samsung mobil részlegére?
    - Kettő. Az egyik tartja az iPhone-t, a másik körberajzolja…

    bambano

    ha az apple-nek a téglalap kifejlesztése kőkemény pénzekbe került, akkor meg is érdemlik.

    Nem. De az iPhone design, iPad design és az egész iOS GUI nyilván nem két forint volt.

    moonman:
    ~35.000 alkalmazás az kevés? :U

    Attól függ honnan nézed. Az 500e-hez meg a 350e-hez képest édes kevés. Más kérdés, hogy a fenti számok hány % értelmes alkalmazás. Egyébként szerintem a legtöbb ember csak néhány alap programot használ mint FB/Twitter stb. Ezek meg már minden fő platformra megvannak.

    [ Szerkesztve ]

  • Blyan

    félisten

    válasz Picco #192 üzenetére

    Először is, ha veszek egy Suzukit, mert nincs pénzem BMW-re, akkor ne reklamáljak, ha max csak 50-el megy fél múlva, az eredeti 120 helyett. Oké. Mert ugye azt nem várom el, hogy 250-el ledudáljak mindenkit a belsősávban.

    Onnan veszem, hogy a mostani, első generációs készülékek mennyibe kerülnek, milyen hardver van bennük és azt is tudom mennyire használhatóak, még egy újabb generációs készülékhez képest is.
    Tudod, itt van egy minimum követelmény, nem az van, hogy mindegy csak induljon el (mert az Androidon kb ennyi a lényeg alapszinten).

    [ Szerkesztve ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • Blyan

    félisten

    válasz Picco #195 üzenetére

    Azért Suzuki, mert az a jelenleg kapható újonnan vehető olcsó autók egyike, ezért, de tökmindegy, lehetne tv-ről beszélni, vagy de beszélhetnék mp3 lejátszókról, mosógépről, és még sorolhatnám.
    Én nem vagyok fanboy, bármennyire is így tűnik, legfeljebb én tényleg ismerem ezt a rendszert, míg a legtöbb lenéző ellenvéleményt alkotó legfeljebb képen látta, és az eladási adatokból alkotja nem túl hízelgő véleményét.
    Az Android ellen sem vagyok, ez félreértés, legutóbb pont egy kollégámnak segítettem ilyen készüléket választani, az más kérdés, hogy jelenleg minimum ké tévig nem is akarok Androidot magam körül látni (tulajdonilag).

    Valóban nincs még konkrétum, viszont ez a Nokia kérése volt (az olcsóbb szegmens) és ezekkel is elsősorban az Államokban és Ázsiában akar teret nyerni. Persze, valóban spekuláció, de biztos vagyok benne, hogy a mostani SoC minimum alá nem fog menni, már pedig ezekkel tökéletesen elfut a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • RaveForce

    veterán

    válasz Picco #203 üzenetére

    Wp7-es műanyag kütyüt

    kár, h itt olyan gagyi müanyagot nem találsz mint az androidok 90%ánál :) kezdve ott h tulnyomo többségében fémet használnak, ezért is van h a wp7esekröl már ránézésre is árad a minőség :)

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Új hozzászólás Aktív témák