Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz Picco #15 üzenetére

    most akkor én is mondanám, hogy "nono, azert ez nem ilyen egyszeru"...
    az okostelefon egy teljesen logikus és egyértelmű evolúciós lépés a régi PDA-k után... az iOS és az Android nem csinált semmi mást, mint hogy jó időben volt jó helyen... már előttük is épp kezdtek elterjedni az érintésre kihegyezett (ugyan 3rd party) UI-k WinMo -hoz, illetve az olyan PDA-k amikbe GSM modul is került... az okostelefonokat sokkal inkább a Palm-nak és a Microsoft-nak (és a többi "öregnek") köszönhetjük végső soron mint az Apple-nek vagy a Google-nek... ők csak annyit csináltak (főleg az Apple - ők voltak a szemfülesebbek), hogy amint a technológia lehetővé tette egy ilyen rendszer megalkotását és "relative olcsó" elkészítését, akkor kaptak a lehetőségen és már ugrottak is be a mobilpiacra mint nagy reformerek...

    amit talán nem volna célszerű elvitatni az Apple-től, hogy ők hozták ki azt a rendszert ami a kezdetektől fogva kifejezetten érintésen és nem stylus-on alapult... ők ezt bevállalták, meglépték... valószínűleg ha ők nem jönnek, akkor ez a folyamat bár lezajlott volna, de jóval lassabban...

    kicsit más megközelítésből viszont akár igazat is adhatok neked, mert ha azt nem vesszük figyelembe amit mondtam és csak azt nézzük, hogy bejöttek a mobilpiacra és felkavarták azt és ezzel kikényszerítették a versenyhelyzetet és a fejlődést... szóval akkor akár azt is mondhatjuk, hogy nekik köszönhetjük az okostelefonokat, de szerintem ez azért így ebben a formában egy kicsit túlzás és féligazság...

Új hozzászólás Aktív témák