Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz ntomka #7 üzenetére

    Neked koncepció, nekem munkaeszköz és tapasztalat. Most is otthonról dolgozok, a cégnek Mo-n nincs is irodája, a külföldi irodákba ritkán járok be.

    Cathfaern: dolgoztam már olyan helyen is, ahol ugyanez meg volt oldva vastag klienssel is. A világon bármelyik irodában odaültél bármelyik géphez és bejelentkeztél, majd szépen odaszinkronizált neked ezt-azt. Igaz ott "felhősebb" volt a móka, mindent a hálózatra kellett menteni. De az is könnyedén megoldható, hogy a júzer az adott gépen egy folderben dolgozhat, aminek a tartalma gyakran fel-le van szinkronizálva a fájlszerverre. Ha a gép elromlik, átül egy másik géphez, és a fájlszerverről leszinkronizálnak a doksik, amin dolgozott. Ha pedig hálózat nincs, addig tud offline dolgozni.

    Netszakadás elég könnyen van, ha nem csak egy irodában ülsz. Ha pl. gyakran jársz külföldön megbeszélésre, nem biztos, hogy a tárgyalópartnernél hozzáférsz wifihez, vagy hogy este a hotelben ha van is wifi, annak a sávszéle bármire is elég (ált. nem).

  • .mf

    veterán

    "A kliens-szerver alapú világ átalakul, és a jövő a hálózatra csatlakoztatott eszközöké és a folyamatos szolgáltatásoké."

    Azaz: a kliens-szerver helyett lesz kliens-szerver. Oké, vastag kliens helyett előtérbe kerül (megint) a vékony kliens. Spanyolviasz meg egy rakás bullshit-rizsázás.

    Továbbra sem látom, hogy működne. A munkaerő a drága. Ha a kapcsolat megszakad, akkor meg vagy lőve, a munkaerő üresen ketyeg, mert egy üres vékony klienssel semmit nem lehet cisnálni. Vastag klienssel legalább még valamit tud tovább dolgozni, aztán a kapcsolat helyreállásakor mehet a fel-le szinkronizálás.

Új hozzászólás Aktív témák