- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- iPhone topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
#06658560
törölt tag
Céges tapasztalatok- kolléga törökországi munkánál németektöl akart letölteni adatot, hogy dolgozni tudjon. Két óra malmozás. Visszatölteni hasonló tempó.
Perpillanat a cégtöl egyedüliként kell szenvednem remote desktoppal, 30km távolságból, neten keresztül. Diavetítés a CAD munka. Ha ketten-hárman fogunk így dolgozni, akkor meghal az egész. Ha az egész irodát -kb ezer fö- feltesszük felhöbe a produktivitás megszünik.Redundáns netet kábelvezetésileg nem nagoyn fogsz tudni kiépíteni ésszerü költségekkel, ha meg világszerte elszórt telephelyeket akarsz összekötni, akkor már nagyon rontod a potenciálját a felhös munkának.
A cégnél 2008-ban pakoltak think clienteket munkára, múlt héten kidobták az összeset, visszajöttek a jó öreg WS masinák.
-
attila9988
őstag
De egyszer csak bejön.
Ahhoz rengeteg embernek kell még kimosni az agyát. Nehéz ügy. Még az onlive is éppen készül megdögleni, és megy a mellébeszélés, meg a magyarázkodás hogy miért....
És ott még nem is érzékeny adatokról van szó, vagy kieső munkaidőről, hanem csak egy életképtelen felesleges koncepcióról. -
butyek
senior tag
A végén tényleg az lesz, hogy csak kliensgépeket fognak gyártani, ami arra lesz jó, hogy elérjem a tényleges rendszert.
-
anulu
félisten
Amig a mar sokszor feltett adatbiztonsag es rendelkezesre allassal kapcsolatban nincsenek megnyugtato valaszok, addig ez az egesz cloud egy bohockodasnak elmegy (pl dropbox), de hogy eles vallalati infrastruktura fel darabjat sem raknam oda, az fix.
-
leslie_smith
aktív tag
Ez most a Chrome OS-re akarna hajazni?Mert az is ilyen "Cloud-os".
-
FTeR
addikt
válasz
attila9988 #16 üzenetére
Abban, hogy bármilyen érzékeny adat egy külső szerveren van, semmilyen problémát nem látok, ha az megfelelő titkosítás mellett van tárolva. Ez egy olyan dolog, amit lehet auditálni.
A példa a rendlekezésre állásról szólt. A táv áram sem tökéletes (#18), mégis erre építkezik mindenki. Sokkal olcsóbb és megbízhatóbb, mintha helyi ellátásra (előállításra) támaszkodnánk.
A párhuzam milyenségéről nem vitatkozom, a párhuzam definicó szerint eltérő dolgok szól.
A példa abban tökéletes, h mindkettő a helyben vs. távolról prbolémakörről szól, eszenciális erőforrások kapcsán.A ms féle felhő egy alapvető dologban eltér G-től, utóbbi online only, aminél net nélkül még egy betűt sem tudsz leütni. Az ms féle meg tökéletesen megy offline is, amit aztán első alkalommal szinkronizál, így a kihagyó internet vagy szolgáltatás messze nem jelent akkor problémát.
-
bambano
titán
persze, tök frankó az a redundáns enterprise bérelt vonal (mondjuk ez már eleve kétséges műszakilag is...), de annak az ára el is viszi a cloudba vetett költségmegtakarítás hitét.
egyébként jó fej vagy, tényleg, hogy meg tudod mondani, hogy a kis cégeknek 3 óra kiesés nem okoz kárt... oh wait...
-
Khan13
senior tag
Tűzfalról és sávszélesség szabályozásról hallottál-e? Meg hogy a jómunkás embernek ne legyen joga mindenféle hülyeséget telepíteni
Korábban nem láttam át, hogy a felhő miért váltaná le a mai megoldásokat, de mióta elkezdtem rendesen beleásni magam, tökéletesen értem miért jó. A megszakad a net meg egy olyan dolog, hogy enterprise cég redundáns kapcsolattal és/vagy bérelt vonallal rendelkezik, egy kis cégnél meg 2-3 óra kiesés nem okozhat olyan jelentős kárt.
-
bambano
titán
válasz
attila9988 #16 üzenetére
Az áramos példát nevezheted rossznak, amíg a villamosenergiával kapcsolatos dolgokat csak részben vesszük figyelembe. De mihelyst úgy kezeljük az áramot, ahogy ma szokás, kiderül, hogy a példa tökéletes, csak éppen a cloud életképtelenségét bizonyítja.
Mert mit is csinál mindenki, akinek fontos az áramellátás? szünetmentes áramforrásokat telepít, generátort, akksi pakkot, stb. Tehát a sugalltal ellentétben nem fogadjuk el, hogy az áramellátás folyamatos, megüti azt a szintet, amire szükség van, ezért kiegészítő megoldást alkalmazunk. A felvetésre az analógiát alkalmazva az derül ki, hogy a cloudra sem hisszük el, hogy megüti azt a szintet, amire szükség van, csak még nem mondta ki senki, hogy kiegészítő megoldást kell alkalmazni hozzá.
bingó.
-
.mf
veterán
Neked koncepció, nekem munkaeszköz és tapasztalat. Most is otthonról dolgozok, a cégnek Mo-n nincs is irodája, a külföldi irodákba ritkán járok be.
Cathfaern: dolgoztam már olyan helyen is, ahol ugyanez meg volt oldva vastag klienssel is. A világon bármelyik irodában odaültél bármelyik géphez és bejelentkeztél, majd szépen odaszinkronizált neked ezt-azt. Igaz ott "felhősebb" volt a móka, mindent a hálózatra kellett menteni. De az is könnyedén megoldható, hogy a júzer az adott gépen egy folderben dolgozhat, aminek a tartalma gyakran fel-le van szinkronizálva a fájlszerverre. Ha a gép elromlik, átül egy másik géphez, és a fájlszerverről leszinkronizálnak a doksik, amin dolgozott. Ha pedig hálózat nincs, addig tud offline dolgozni.
Netszakadás elég könnyen van, ha nem csak egy irodában ülsz. Ha pl. gyakran jársz külföldön megbeszélésre, nem biztos, hogy a tárgyalópartnernél hozzáférsz wifihez, vagy hogy este a hotelben ha van is wifi, annak a sávszéle bármire is elég (ált. nem).
-
attila9988
őstag
Az áramos példa teljesen rossz, mert semmilyen hasonlóság nincs a két dolog természetében.
Itt adatokról van szó, és rengeteg tényező befolyásolja az egész koncepció sikerét, nem csak az hogy bemegy -e a vastag kábel, vagy sem.A felhőzés egy bizonyos szintig, egy bizonyos módon lehet akár még hasznos is, de amennyire ma erőltetik, és amit ki akarnak hozni belőle, az egy hatalmas csapda.
-
haxiboy
veterán
Nekem cloud terén a dropbox megoldása jött be(gyakorlatilag egy FTP szerver az egész kicsit jobban átgondolva),telón,desktopon,tableten elérem az adataim és akár az egész meghajtót rámenthetem (csak meg kell fizetni a felhő árát). Azt nem tudom elképzelni hogy az egész rendszer felhőről menne, aztán mi van akkor ha valaki neki áll torrentezni a melóhelyen (erre volt már példa). Laggol az egész cég ?
-
FTeR
addikt
a cloud koncepciójával még mindig nem sikerült megbarátkoznom, látom előnyeit, de azt elfogadhatatlannak tartom, hogy egy egész rendszer onnan fusson.
viszont, hallottam egy nagyon jó hasonlatot (az ilyen párhuzamok ritkán jók), ugyanaz a helyzet mint annó a központi árammal, egy gyárnak anno volt saját generátola és hangosan kiröhögték a központi áramszolgáltató ötletét, ma már nem telepítenek gyárat olyan helyre, ahol nincs kiépített infrastruktúra.
persze ellenpéldának ott a központi fűtés, amivel azért vannak gondok. mindenki szert inkább házilag fűteni.
#1 trollkodunk első kommentben?
-
Cathfaern
nagyúr
Ez tény, de ha az a kérdés, hogy megszakad-e az adatkapcsolat vagy sem, az ilyen téren nem oszt vagy szoroz. Az mondjuk tény, hogy míg egy "haldokló" nettel lehet levelezni, addig felhőzni problémásabb (persze ez megint függ a felhő típusától... egy távoli asztalszerű dolog esélytelen, de web alapú felhőnél nem feltétlen akkora probléma a magas ping mondjuk).
-
fordfairlane
veterán
válasz
VaniliásRönk #8 üzenetére
you made my day.
-
Cathfaern
nagyúr
Nézd a másik oldalát. Ha a vékony kliensben meghal valami hardver, akkor csak át kell ülni másik vékony klienshez. Nincs adatvesztés, nincs különleges hardver újrabeszerzés, stb. Persze lehet mondani, hogy ennek kisebb az esélye, mint egy netszakadásnak, viszont sokkal költségesebb ha bekövetkezik (ráadásul sokkal nehezebb kivédeni is), tehát kb. egál a kettő. Persze azt feltételezem, hogy jól megszervezett, valós cloudról van szó, tehát szerver oldali hardverhibáról (a felhasználó szemszögéből) nincs értelme beszélni. Illetve manapság egyre kevesebb olyan munkahely van, ahol a munkához ne lenne szükség internetre.
-
bambano
titán
felhőhöz kapcsolódó felhők felhője?
jó anyag lehet
én inkább a napot szeretem... -
.mf
veterán
"A kliens-szerver alapú világ átalakul, és a jövő a hálózatra csatlakoztatott eszközöké és a folyamatos szolgáltatásoké."
Azaz: a kliens-szerver helyett lesz kliens-szerver. Oké, vastag kliens helyett előtérbe kerül (megint) a vékony kliens. Spanyolviasz meg egy rakás bullshit-rizsázás.
Továbbra sem látom, hogy működne. A munkaerő a drága. Ha a kapcsolat megszakad, akkor meg vagy lőve, a munkaerő üresen ketyeg, mert egy üres vékony klienssel semmit nem lehet cisnálni. Vastag klienssel legalább még valamit tud tovább dolgozni, aztán a kapcsolat helyreállásakor mehet a fel-le szinkronizálás.
-
Már a Microsoft is hisz a cloud erejében a Google mellett. Ez azért jelenthet valamit.
-
bambano
titán
Sosem hittem volna, hogy pont a microsoft hozza el a linux desktop évét
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Antivírus szoftverek, VPN
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I5 13400F / 32GB DDR5 / RTX 4070 Super / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B250 i5 6600 16GB DDR4 256 SSD 500GB HDD GTX 1050 2GB Zalman Z1 Njoy 550W
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged