Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz attila9988 #16 üzenetére

    Abban, hogy bármilyen érzékeny adat egy külső szerveren van, semmilyen problémát nem látok, ha az megfelelő titkosítás mellett van tárolva. Ez egy olyan dolog, amit lehet auditálni.

    A példa a rendlekezésre állásról szólt. A táv áram sem tökéletes (#18), mégis erre építkezik mindenki. Sokkal olcsóbb és megbízhatóbb, mintha helyi ellátásra (előállításra) támaszkodnánk.

    A párhuzam milyenségéről nem vitatkozom, a párhuzam definicó szerint eltérő dolgok szól.
    A példa abban tökéletes, h mindkettő a helyben vs. távolról prbolémakörről szól, eszenciális erőforrások kapcsán.

    A ms féle felhő egy alapvető dologban eltér G-től, utóbbi online only, aminél net nélkül még egy betűt sem tudsz leütni. Az ms féle meg tökéletesen megy offline is, amit aztán első alkalommal szinkronizál, így a kihagyó internet vagy szolgáltatás messze nem jelent akkor problémát.

  • FTeR

    addikt

    a cloud koncepciójával még mindig nem sikerült megbarátkoznom, látom előnyeit, de azt elfogadhatatlannak tartom, hogy egy egész rendszer onnan fusson.

    viszont, hallottam egy nagyon jó hasonlatot (az ilyen párhuzamok ritkán jók), ugyanaz a helyzet mint annó a központi árammal, egy gyárnak anno volt saját generátola és hangosan kiröhögték a központi áramszolgáltató ötletét, ma már nem telepítenek gyárat olyan helyre, ahol nincs kiépített infrastruktúra.

    persze ellenpéldának ott a központi fűtés, amivel azért vannak gondok. mindenki szert inkább házilag fűteni.

    #1 trollkodunk első kommentben?

Új hozzászólás Aktív témák