- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Nothing Phone (3) – tervezett kaotika
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Interceptor #145 üzenetére
Pfff, fogalmad sincs miről beszélsz. A gömbölyű vs laposföld vita valójában csak a hattérhatalom műve, hogy eltereljék a figyelmet a valóságról: a föld banán alakú.
-
válasz
Interceptor #145 üzenetére
...és az alján csak denevérek élnek meg a Batman ...
-
#06658560
törölt tag
válasz
Kisgépkezelő #141 üzenetére
Én ezt tudom. De akkor sem mindegy, hogy csapra szarsz, vagy szarra csapsz.
-
mzso
veterán
"Hmm, hol is építette az Intel az első nem USA-bel R&D főhadiszállását? Hol is fejlesztették ki a Skylake-et? Hol is van sok homok? Csak nem... ?
akiknél ott az olaj, ami az USA érdeke, azt az országot meg tudjuk ki irányítják. "
Most már kíváncsi vagyok, hogy kire, mire gondolsz, mert fogalmam sincs.
-
válasz
E.Kaufmann #135 üzenetére
Atlantisz, a magyarok őshazája, ahol máig élnek dinoszauruszok, melyről már készült dokumentumfilm-sorozat is a valódi helyszínen, csak nem használhatták a sziget eredeti nevét, mivel a jogok a Disney tulajdonában vannak, ezért csak sci-fi formában adhatták ki. A vörös hadsereget máig nem értem hogy sikerül mindig idekeverni, amikor nyilvánvaló az igazság. A vöröshadsereg anno Mátyás-király serege volt, amit később beolvasztott a feketeseregbe. A rakéta-porszívó magyar találmány, mely eredetileg az űr vákuumjából nyert volna energiát, de sajnos az olaj-lobbi tönkretette. Azóta egyéb eszközökkel próbálják újraéleszteni a projektet, részsikereket elérve. A földgáz pedig antlantiszi dinoszaurusz bélgáz, mely a város fő exportcikke.
-
-
válasz
E.Kaufmann #133 üzenetére
Tudjuk, hogy mindent ők irányítanak, gondoltam ez így 2017-ben már egyértelmű. Az AMD-t az arabok nyomták, akiknél ott az olaj, ami az USA érdeke, azt az országot meg tudjuk ki irányítják. Kína is hasonló beszállító, csak ott egy bábkormány van, hogy ne legyen olyan egyértelmű a helyzet. Oroszország pedig sosem létezett, a történelemhamisítók műve, s máig nagyon jól elfedik előlünk az igazságot.
-
E.Kaufmann
veterán
Ibiza strand? Az AMD-t meg egy időben az arabok nyomatták, náluk is sok a homok.
Amúgy akkor pl a TSMC miért nem állt át új technikákra? Ki tiltotta nekik? Vagy akár most is Kína meg a ruszkik is nyugodtan áttérhetnének más technikára. Sajna ebben a technikában van a tudás és egy halom pénz már befektetve. Ki kell sajtolni még annyit amennyit lehet. -
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha a szokásos minőséget hozza az Intel, akkor az baj. Ide most jó átállás kell, nem az a szenvedés, ami 14 nm-es eljárásukat jellemezte. Vissza kell hívni a mérnököket, akiket Krzanich kidobott, mára tisztán látszik, hogy a "fiatalítás" nem jött be.
A "mi 10 nm-ünk olyan, mint a konkurens 7 nm" pedig igazából egy marketingbullshit. Az Intel belehajszolta magát ebbe a problémába, ugyanis egyszerű számként jellemezték a gyártástechnológiát, és elég volt azt elmondani a piacnak, hogy a kisebb szám a jobb. De ma már nem náluk van a legkisebb szám, így most magyarázni kell ezt, hogy miért lett most hirtelen jobb a nagyobb szám, de csak akkor, ha elé van írva, hogy Intel.
Az Intel magyarázata pont akkora baromság, mint a régi magyarázat, hogy a kisebb szám jobb. Egy gyártástechnológia egyszerűen nem jellemezhető ilyen korlátozott módon. És ma már marketingindok sincs ezt életben tartani, mert a konkurensek kisebb számot írnak a nm elé.
-
nkmedve
őstag
Talán rosszul fogalmaztam, az Inteles rész egy külön paragrafus akart lenni, függetlenül a Ryzen várható 20-25% órajelnövekedésétől. Ugyan így az Intelnél is reális lehet egy ilyen mértékű gyorsulás a következő években, de az még nem veszélyezteti a mostani versenyt (arra próbáltam utalni, hogy az elkövetkező időben én inkább valami egyensúlyt várnék a két gyártó között, nem pedig azt, hogy az Intel megint elhúzzon).
-
hokuszpk
nagyúr
a visszafele kompatibilitas mar most is erosen csorbatszenved, a 64 bites win pl. nem futtatja az ezereves 16 bites programokat.
mi lesz igy a mahjongommal ???
az mondjuk izgi lesz, ha a cpubol is kidobjak a szukseges reszt, akkor ha az uefi atallassal nem tortent meg egy kisebb bios ujrairas lesz szukseges, ha jolemlexem meg mindig tudok ms-dos -t, win95 -t feldobni, ( bar mar 5-6 eve nem probaltam ) ezekhez meg az kell, hogy 16 bites modban ebredjen a cpu. -
Az Ice Lake még mindig Nehalem-alapú, s az alábbi tudatában nem igazán érdemes elvárni tőle sokat, inkább csak teljesítmény / fogyasztás javulást:
Optimális esetben a Sapphire Rapids-nek kéne hoznia egy 20-30% körülit IPC-ben, hisz új mikroarchitektúrális alapokat hoz. De kicsit realistább módon gondolkodva inkább a fogyasztásra és a magszámra fognak rágyúrni.
A neten erről vannak pletykák, mégpedig hogy dobják a legacy részegységeket a magokból, ezzel spórolva nem kevés tranzisztort. Ez persze a visszafelé kompatibilitás kárára megy, szóval valamilyen szoftveres emulációra szükség lesz a régi programoknál, remélhetőleg OS támogatás szintjén. Ezt pedig mintha előrevetítné az is, hogy új hardver csak új windows-zal megy már most.
Ez az irány szerintem jó lehet abból a szempontból, hogy az agyonfoltozott x86 architektúrát megreformálják, hogy könnyebben növelhető legyen a teljesítmény, főleg annak tudatában, hogy a gyártástechnológiában lassan falnak ütközünk, s ennek bőven vannak már jelei, hisz nem csak a bérgyártók, hanem az Intel is problémákkal küszködik.
De ugye alapul még mindig a P6-ot vesszük, szóval a Netburst, Bulldozer vagy ne adj isten az Itanium jellegű újításokat nem szabad erőltetni, mert csak pofára esés lesz belőle.
-
nkmedve
őstag
válasz
hokuszpk #109 üzenetére
"azert megneznek egy 14 nm-es bulldozert, ha masban nem, fogyasztasban biztos jelentos elorelepese lenne..."
Az AMD a Bulldozerrel pont abba a hibába esett, mint az Intel a P4-gyel, kellett volna oda a 6-8 GHz, hogy versenyképes legyen. Ezen a maximum 4 (de inkább 3.6-3.8) GHz-ig skálázódó Glo-Fo 14nm gyártástech egyáltalán nem segítene. Persze egy 14nm-es max 4GHz-es Bulldozernek egész jó fogyasztása lenne, de teljesítményben durván le lenne maradva mindentől. Nem hiába kellett nagyon az a +52% IPC a Ryzennél.
Egyetértek abban, hogy egy egészséges hosszú távú verseny jót tenne, egyelőre úgy tűnik, hogy erre jó esély van (az elmúlt 10 évben először). A mostani Ryzen az arhitektúra legelső iterációja, van ott még tartalék bőven, már csak a gyártástech javulásával el lehetne érni kb. 20-25%-os teljesítménynövekedést (ugye Bulldozerből volt 5GHz turbós modell is, míg Ryzennél 4-4.1-nél kifullad a dolog).
Kétlem, hogy az Intel teljesen új arhitektúrája olyan hatalmas előrelépést fog majd hozni, annak idején a Nehalem sem volt olyan nagy durranás (azonos órajelű C2Q-nál kb. 20-25-kal volt gyorsabb egy i7-920 többszálas tesztekben, miközben az i7-et segítette a HT és a Quad Channel memória). -
hokuszpk
nagyúr
válasz
szmörlock007 #116 üzenetére
a tsmc ahol szintén van pénz lóvéra.
ez nagyon biztato
-
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
Geri Bátyó #112 üzenetére
nem leiras, csak a bizalom teljes hianya.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
szmörlock007 #111 üzenetére
majd lehuzzak a sajat szintjukre
-
válasz
Geri Bátyó #112 üzenetére
szerintem a 14+ -t csak marketing okokból hívják 12nm-nek.
-
válasz
hokuszpk #110 üzenetére
A GloFo kicsit tényleg tökéletlen volt, de most van lehetősége átvenni a Samu fejlesztéseit és a 14 nm a kezdetektől jól működik, ráadásul átvett egy rakat szakembert az IBM-től. Talán nem véletlen, hogy a 14nm+ végül 12nm lett. Mivel valószínűleg jól sikerült. Jelen helyzetben nem írnám le őket.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
szmörlock007 #108 üzenetére
legyen igy. bar nemtom 28-20 nm korul miertis huztak be a kezifeket ?
az amd allitolag tervezett 20nm -re, aztan a gyartastechnologia hianya miatt nem lett belole semmi.
azota a glofoban nembizom, az a ceg meg sose tartott egy roadmapot sem. -
hokuszpk
nagyúr
"meglátjuk, szerintem ők is rájöttek talán a helyes irányra és képesek lesznek biztosítani megfelelő konkurenciát tovább."
azert az amdnek ehhez az iranyhoz az is kellett, hogy vegre elmozduljon a gyartastechnologia a 28nm -rol.
a bulldozer azert lett katasztrofa, mert megprobaltak a fejletlenebb gyartastechnologiara kitalalni valami okosat. hat nemjott be. azert megneznek egy 14 nm-es bulldozert, ha masban nem, fogyasztasban biztos jelentos elorelepese lenne...
remeljuk a legjobbakat, marminthogy mostantol joideig tenyleg lesz konkurrenciaharc. -
szmörlock007
aktív tag
válasz
hokuszpk #101 üzenetére
Üdv
Benne van de őszintén én nem lennék azért ilyen biztos benne. Az intel 10nm-énél ugyanis a riválisok 7 nm-e ugyanaz vagy inkább jobb lesz, ráadásul mire intel kijön normális 10nm-rel már a többiek 7nm-e is kinnt lesz valszeg. Aztán igen, jön az intel 7 nm, de nem látom, hogy a Samsung, Tsmc, Ibm-Glofo miért húzná be a kéziféket. Mire kinnt lesz az intel 7 nanó, a többiek is kinnt lesznek az 5nm-rel ami megint ugyan ott lesz.
-
válasz
hokuszpk #106 üzenetére
meglátjuk, szerintem ők is rájöttek talán a helyes irányra és képesek lesznek biztosítani megfelelő konkurenciát tovább.
Inkább úgy gondlom, a megtorpanás megint szoftveres téren lesz,főleg játékok terén, már látom előre, hogy új DX modell jön ami majd kiforr egyszer, többszálas rendszerek is kifújnak majd 12-16 szálnál. Addig persze lehet majd gyorsulni és fejlődni, de aztán elérünk oda,nem is olyan sokára, hogy megint jelentős IPC növekedés kellene, vagy egy teljesen új modell, akár kvantum, akár bármi más...és szerntem ez most már nem évtizedekben mérhető. -
válasz
E.Kaufmann #103 üzenetére
Te Hol láttál olyat hogy ez örömteli?
hokuszpk: Szerintem, lesz fejlődés minden téren, nem 1-2 %. Már az Icelake is más konstrukcióra épül, utána meg jön az új arcitecht.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
E.Kaufmann #103 üzenetére
ez egyaltalan nem oromteli, de ez a realis forgatokonyv. es ismet jon majd a generacionkenti 1-2% ajandek, amivel be kell erjuk.
* felteve, hogy addig nem talal ki valaki valami gyokeresen ujat, mondjuk beernek a quantumbitek vagy ilyesmi
-
hokuszpk
nagyúr
en nem irom le az Intelt, sot. erosen ketelkedem benne, hogy a glofo 7nm -je meglesz idoben, es a zen2 akadalymentesen piacrakerul.
most talan lesz egy kis paritas, ez az Intel fele 14nm++ meg a glofo 12nm -je valahol egal lehet, de szvsz 2020-22 utan ujra intel dominancia varhato.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Intel Core i5 3470 confidential Ivy bridge Quad Core
- Apple iPhone 13 / 128GB / Gyárifüggetlen / 12Hó Garancia / 89% akku
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3143, 96% Akkumulátor
- IPhone 12 Mini 64GB Szép Állapot! Akku:100% 6 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest