Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsolt72

    lelkes újonc

    válasz Noukoum #21 üzenetére

    Nos akkor ne vegyétek, senki sem tart pisztolyt a fejetekhez. Ha rám hallgat mindenki azt vesz amit akar. Mivel én használtan veszek, így sampon, hüvely kilőve. Meg láttam a kolléga szenvedését iphone után az új lekerekített szélű samponnal. Két héten belül kijelzőtörés, hivatalos szerviz, utána nem csörgött mert valamit elb@asztak. Engem kért meg, hogy hívjam már fel az 5 éves szutyok M8-ról, hogy csörög -e az új teló. Aztán nagy nehezen talált rá megfelelő minőségű védőfóliát. Szóval nem kell ez nekem, attól még más nyugodtan szophat vele, nekem az nem fáj.

  • vzsolt72

    lelkes újonc

    válasz Noukoum #24 üzenetére

    Mi van? Gyártsak saját telefont, meg gyűjtögessek rőzsét és bogyót az erdőben? Őőőőő, akkor minek is telefon? Azért talán ne menjünk vissza a pattintott kőkorszakba nem? Bármily hihetetlen a tudatos vásárló nem azt jelenti, hogy nem vesz semmit, hanem csak nem ül fel a minden évben új kocsi, teló, laptop, lakás stb. vonatra. Ja és az órám is egy ősrégi hp-01 1978-ból, de mielőtt fikázod nézdd meg az értékét. Vehetsz belőle pár tucat évente eldobható okosórát.. Érdekes azok csak vesztenek az értékükből, ez meg nem. Na de ez hobby, egyéni ízlés, stb. kérdése.

  • vzsolt72

    lelkes újonc

    válasz Noukoum #28 üzenetére

    Powered by gogli kereső, akkor bevágom ide neked:

    "Mi a tudatos vásárlás, ki a tudatos vásárló?
    Erre a kérdésre a klasszikus fogyasztóvédelemnek is megvan a maga válasza, amelyet azonban mi hiányosnak, egyoldalúnak érzünk. Kicsit sarkítva: a klasszikus fogyasztóvédelem szerint tudatos vásárló az, aki nem hagyja, hogy átverjék. Aki tisztában van fogyasztói jogaival, és él is velük. Aki tájékozódik az árakról, a termékek minőségéről, a kapcsolódó szolgáltatásokról, és a legjobb ajánlatot választja ki.
    Mindez valóban fontos. Mi azonban azt gondoljuk, hogy a tudatos vásárlás ma többet kell, hogy jelentsen annál, hogy képviseljük és érvényesítjük saját jogainkat és érdekeinket. Fontos, hogy etikailag és környezetileg is tudatosak legyünk, ami azt jelenti, hogy saját magunkon túl másokra is tekintettel vagyunk. Ezek a mások lehetnek ma élő emberek, vagy a jövőben megszületendő gyermekeink, unokáink, vagy nem emberi létezők: állatok, növények, sőt, ökológiai rendszerek. Mi, tudatos vásárlók tehát olyan fogyasztói döntéseket próbálunk hozni, amelyekkel nem csak mi járunk jól, hanem – fogalmazzunk egyszerűen – a világ is. Döntéseink alapvető értékeket tükröznek: hitünket az igazságosságban, a méltányosságban, az ökológiai felelősségben."

  • vzsolt72

    lelkes újonc

    válasz Noukoum #28 üzenetére

    Számomra az alábbi, hivatalos definíción kívül azt jelenti, hogy nem veszek sok-sok gagyi minőségű terméket gyakran, hanem jó minőségű tartós terméket, de azt akkor amikor valóban szükségem van rá. M8 bármennyire is tetszik és semmi baja, létezik rá pite is pedig adroid 4.4.2-vel dobták dobták piacra, ma is megnézik főleg ebben a ritka kék színben, de menthetetlenül elavult kész, marad második telefon. Viszont az újabb üveg telefonoktól nagyon idegenkedtem. M8 sokszor leesett, de tok, fólia megvédi, semmi karc rajta, ha leveszem a tokot egy gyakorlatilag új készülék. Viszont az üveg telefonok nyilván sérülékenyebbek, nagy ormótlan tepsik. Hosszasan gondolkodtam, mit vegyek, megnéztem a szolgáltatói kínálatot, semmi értelmeset nem találtam. M8 után számomra fontos a jó hang, minőségi stereo hangzás, megbízhatóság és legalább a szokásos leejtéseket kibíró konstrukció. Sport közben is használom zenehallgatásra ezért bírnia kell a strapát és ne legyen sokol rádió hangja. Csupa drága, sérülékeny tepsit láttam magam előtt. Aztán olvastam teszteket az U11+ról végülis pozitív dolgokat írogattak jó kamera, jó hang, nagy kijelző, persze a tepsi méret zavart, meg, hogy nem fém, a fényerőt most hagyjuk, mert a tesztben ugyebár ki kellett volna kapcsolni az enrgiatakarékos módot, mert az leveszi a fényerőt és a SOC órajelét. Ha én vakegér napszemcsiben látom, akkor mindenki más is látja. Szóval használt htc u11+ lett az ebayről. Nem bántam meg, nagyon minőségi teló, jó üzemidővel és hanggal, kiváló minőségű kiegészítőkkel, kijelző nem fog beégni, végülis előlapot teliben védő edzett üveggel + szilikon tokkal esésektől jól védhető. A hozzádott füles kb. egy kategóriába esik a sony mdr-xb70-emmel, ami nekem bőven eléd, de ez alá nem megyek. Az én használatommal az akku simán bírja a két napot, a QC 3.0 töltővel pedig villámgyorsan tölthető, ujlenyomat olvasó gyors és pontos. Sense felület pedig gyors, megszokott, szinte szűz drioid kinézetű.

  • vzsolt72

    lelkes újonc

    válasz Noukoum #36 üzenetére

    Ha a cikk majd arról szól, hogy kijött a frissítás x gyártó y készülékére hurrá de jó és nem jön a hogyan keressünk a kákán is csomót vagy a pozítív hírben hogyan találjunk valami negatívot akkor biztos más lesz egyszer.. Olyan ez mint az rtl híradó "katasztrófahíradó" eleje, meghalt, megölték, ellopták, stb. aztán kitisztul és talán jönnek valós iformációk is.

Új hozzászólás Aktív témák