- Légies iPhone halvány színei
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Realme GT 2 - aláírjuk
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- Kis telefon hatalmas teleppel
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
Új hozzászólás Aktív témák
-
"Ha ezt nézzük, akkor a WP7 igencsak gyorsan fejlődő és terjedő rendszer."
Csak nem azonnal és ehhez nem mindenki van hozzászokva. Manapság az azonnali sikereket akarja mindenki.
Remusz911:
Ezért kell gyorsan a Mango-t kidobni és a Nokiának is telefont virítani. Viszont ezzel együtt is a hullámvölgyek még nem fenyegetőek. -
Remus389
veterán
Ha ezt nézzük, akkor a WP7 igencsak gyorsan fejlődő és terjedő rendszer nem vagy képben, gyorsan csökken a részesedése, már a lesajnált Bada is megelőzte[link]
nembaj majd a tango és a mango az a bingo
steeve: azonnali siker? ez inkább hanyatlás, de ahogy ezt megéreztem egy éve, hogy ez lesz, már érzem azt is hogy a Mangoval se fog drasztikusan változni, vagy ha kijön majd valamikor az új win8, nem biztos hogy a számítógépen lévő rendszerhez igazítja majd mindenki a telóját, ahogy nem minden iphoneosnak van mac-jük
-
Straw
senior tag
Van abban igazság amit írsz, de Larry Page azt írta hogy minél messzebb akarják tartani egymástól a Motorola programozóit és az Android programozóit, jah meg hogy a Guglin belül külön lesz kezelve a Motorola és kvázi önálló cégként fog működni, licenszelik az androidot mint más stb. Nyilván ezt nem lehet teljesen megoldani meg persze nem is akarják, mert akkor minek vették volna meg, de ha csak az új verziónál csinálják az már elég lehet hogy ne legyen forradalom a gyártók részéről.
Más részről eddig sokan azért panaszkodtak hogy a google nem válal felelősséget az androiddal kapcsolatos licensz perek miatt (nem úgy mint az MS a WP7 esetében), amit a gyártók elszenvednek pl az apple vagy az MS felől, de így hogy vettek egy rakás szabadalmat, nem is akármilyeneket így ez részben vagy akár teljesen biztosítható lesz és a többi gyártó is le lesz védve, mert a guglit kell majd perelni nem a HTC-t, és azt már láttuk hogy nem szívesen kezdenek ki velük. -
Fecow
aktív tag
Pedig szerintem marha egyszerű, fogja a Google és betolja az összes szabadalmát az OHA-be, meg talán valamekkora jogi apparátust. Minden OHA tag megkapja ezeket a szabadalmakat amíg tagjai az OHA-nek, és ezeket használhatják, védelemre biztosan, hogy támadásra is ez remélem egyedi elbírálás alá fog esni.
Gondolom ezt arra is felfogják használni, hogy azok a gyártók, akik részesülnek ebben a jogi oltalomban, azoknak cserébe be kell tartani, a már korábban meg villantott, legalább 18 hónapos terméktámogatási/frissítési ciklust, illetve amennyire ez még módosul a későbbiekben.
Nem hinném, hogy különösebben kivételeznének a Motorolával, lévén jelenpillanatban esélye sincs a Google-nek olyan elterjedtséget elérnie egyedül, mint amit a többi gyártóval ér el, pláne, hogy a motorola nem is az egyik sztár gyártó.
Ráadásul Google meg nem hiába adja ingyen az androidot, azt szeretné, ha minél több helyen ő lenne az alapértelmezett, hogy többet használják a szolgáltatásait, ezt meg elsősorban úgy tudja, ha minél több gyártót rá vesz, hogy az ő rendszerét használják.(#173) oO7: Ez valami microsoftos wishful thinking? Aranyos mindenesetre.
Erre jelenleg semmilyen adat nem enged következtetni, pláne rövidtávon. Mindenesetre az okostelefonok növekedése folytatódik, az is világos, hogy elsősorban a közép és az alsó kategóriában, na ide meg pont az android jó egyelőre. Szóval még ha nagyon megerőltetem magam akkor se látom, hogy mitől esne hirtelen vissza az android. A Microsoft növekedése, amennyiben engednek a követelményekből - most úgy tűnik, hogy engedni fognak - lehetséges, bár ez még mindig merő spekuláció, erre semmilyen trend nem enged következtetni - míg az android bődületes növekedése meg tény-.
Kérdéses, hogy vajon létre jöhet-e a 3-as egyensúlyi állapot. Már csak azért is mert a WP7-nek nem elég növekednie, hanem jóval a piac felett kell növekednie, ahhoz elérje az áhított szintet.
Az Apple pedig egyelőre épphogy együtt nő a piaccal, ami nem rossz mert elég dinamikusan nő a piac, csak az android még így is a jóval a piac növekedési üteme felett teljesített, tehát, ők sem valószínű, hogy befogják a Google-t a jelen trendek szerint. Persze ők is növelhetik a lehetséges lefedhető piacaikat, ha megjelenik az olcsó iPhone, de ez még egyelőre pletyka szinten van szóval erre bazírozni sem különösebben lehet.Most arról nem is beszélve, ha meg is lépik a gyártók, hogy szélesebb igényeket lefedő termékpalettával állnak elő, vajon meg tudják-e tartani, azt ami most elvileg az "előnyük" az egységes optimalizált szolgáltatást, és továbbra is képesek lesznek nyújtani azt, ha pedig nem akkor mitől is lesznek jobbak, mint az Android?
Szóval nagyon nem látom, hogy mi is lenne az az ok, ami miatt csak a Google ronthatja el, illetve valószínű, hogy megtorpan, a többieknek meg kikövezett egyenes út vezet a piac harmadához.
Kemény harc lesz itt még, és egyelőre, úgy néz ki, hogy a Google és az Apple, tud legjobban menni a piaccal, a többiek meg próbálkoznak, inkább kevesebb sikerrel, talán később ez valamennyit változik, talán nem. -
Remus389
veterán
tévedés, legtöbb helyen ez van mint itt, a szolgáltatók ott is keményebb előfizetésekhez kötik
és melyik országokra gondolsz? a Nyugatiakra?
Pont annyira, mint egy Galaxy S II, Sensation, vagy Evo 3G... jó ezek a legvadiújabb droidok
Jól van, Angliával példálózol
néhány nyugati országban(ja neked az a külföld en block) valóban kevésbé viseli meg az embereket, de szerintem akkoris drágább előfizetésekhez van mint itt
vagy cáfolj meg
-
Nietzsche_
tag
Nem tudom. Én a magyarországi trendeket és a magyarországi szokásokat látom nap mint nap. Itthon elsősorban sznobizmus, vagy céges presztízs. És én egyszerűen nem látok érvet egy iOS mellett, amikor egy sokkal komolyabb hardverrel megáldott Galaxy S II-t annyiért, vagy még olcsóbban megkaphatsz. Bár én a műszaki paraméterek és a személyre szabottság megszállotja vagyok már a Win 3.1-es idők óta.
És nekem az is dönt, hogy a free apps-ok aránya hol milyen.
Egy dolog viszont biztos. Elgondolkodtatott, amit írtál abból a szempontól, hogy világ tendenciát építettem fel fejben az itteni tapasztalatból - lehet tévesen bár ebben nem vagyok biztos... egy sor országban akár itt EU-ban is azonos lehet ez a trend.
-
Remus389
veterán
mert külföldön egyáltalán nem számít prémium készüléknek az iPhone, ez attól függ mit nézel te külföldnek, mert valószínűsítem hogy Svájcra, Hollandiára, USA-ra és társaira gondolsz
viszont a legtöbb országban igenis drága az iphone Magyarországhoz hasonlóan, gondolok Szlovákiára, Lengyelországra, az oroszokra, a távol Keletre, Indiára, Kínára
Ott igenis busás felárral adják, egyébként meg kéne nézni de youtube-os fórumokon angolok, németek is drágálják az androidhoz képest, valószínű ott sem a legkedvezőbb csomagban adják, tehát igenis egy ottani iskolásnak/fiatalnak ez prémium és drága termék, és nem biztos hogy csak úgy vesz egyet
kábé azt mondod Magyarországon kívűl mindenhol kolbászból van a kerítés
-
fattyu
veterán
Én azóta se értem és hülyén nézek amikor valaki felhozza ezt hogy hetente romot kell cserélni hogy működjön?
MIVAN? mér kéne.
Egy htc amin cserléltem mert nem bírtam kivárni a gyári 2.2 ( kellett az app2sd ) meg most egy nexus amit még csak nem is rootoltam. 1500 óra uptájm után indult ujra mert töltőre ugyan raktam de a töltőt nem dugtam be...A legjobb telefonom ever.
Aki meg n73at használ inkább az ne igyon gyógyszerre... ( volt nekem is egyszerre kettő iscivil és céges is az volt... Annó szerettem... )
-
Nietzsche_
tag
Azt a legszörnyűbb látni, hogy ennek a hátterében itt Mo-n is a kőkemény sznobizmus áll. Az emberek elég nagy hányada ezért viszi. Kevesebb, lényegesen kevesebb a hozzáértő és megfontolt vásárló. Az Apple meg adja a lovat, a körítést, s tényleg kiválóan kommunikálja, hogy ez egy több, mint telefon. Pedig nem is (/nem is feltétlen/közel sincs így/egyáltalán nincs így (min a négy megközelítés a maga kontextusában megállja a helyét))
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- OLCSÓBB!!! DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 9060XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest