Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BLC

    tag

    válasz Soleco #16 üzenetére

    Szomorú, mert pont most gondolkodtam, egy "vad" utazásba az android világába i7-ről. Megjegyzem céges J5-el meg vagyok elégedve.
    Az A5-öt MM próbáltam és meggyőzött. (- margóra: azért az i7-t nem bocsájtom árúba. :N -)

    nem a flame miatt: - Személy szerint az iOS buta-biztos, user error védelemmel van ellátva az az leszabályozva, pont ezért ilyen jó. DE a fantázia és az innováció hiánya évek óta fojtogatja a rendszert. Aki a kezdetektől ismeri, tudja miről beszélek.
    Nem misztifikálni szeretném, de Jobs "eltűnésével" :( csak a részvényopciók magas hozama a cél. Ezzel szemben az Android szerintem kezd magához térni, csak az a fránya fragmentáltságot kellene normalizálni. Tudjuk az Apple-nek ez könnyű mert szériánként azonos hardware kell fejleszteni. Így folyamatos a support.
    Addig míg az Apple "státuszszimbólum", félek nem is kapnak kellő kritikát és külső kényszererőt a fejlődés dinamikájának javítására. Ez a Google-re nem érvényes, ott a küzdelem végeláthatatlan! :R

  • BLC

    tag

    válasz karoli9 #25 üzenetére

    Kedves Karoli9!

    Mint minden op.rendszernek vagy sw.-nek megvan a maga evolúciója. Elmondhatom magamról, hogy szerencsés helyzetben vagyok, mert 3GS-ota használok szifont. Természetesen ki lehet ragadni egy-két megoldást legyen az dizájn vagy sw újítás. (a teljesség igénye nélkül: flat ikonok, glossy helyett, vagy a widgetek megjelenése, csak hogy két végletet említsek. DE ezek akár szubjektív megítélés alá is eshetnének)

    Ami számomra hiány, és szembetűnő, hogy az Apple az utóbbi időben egyes sw. területeken elmaradásban van, lsd. drag and drop iOS11-ben lesz, vagy ami nekem szívfájdalmam a teljes körű szoftveres NFC támogatás. ApplePay-Mo.? stb. A watchOs hiányosságairól nem is beszelve. (-aktív használó vagyok-).
    Ezzel szemben a fotó-videó funkcióban az sw rásegítés a konkurenciához képeset jóval előrébb tart.

    Természetesen sok innovatív fejlesztést lehetne előhozni a versenytársaktól. (pl.: LG Knoc-knoc, Samsung AOD - mondjuk ennek vannak technikai korlátai, de majd az i8, stb.) A felsorolás hosszú is lehetne, de véleményem szerint az irányt nem a gazdasági mutatóknak kellene meghatározni, inkább a J. Ive-nek, vagy C. Federighi-nek vagy akit korábban kigolyóztak Scott Forstall-nak. (iOS)

    Konklúzió: Ne én legyek a tech-cégekért és termékeiért (konzumidiotizmus), hanem ők értem. Na ez az irányt képviseli a TESLA. ;) (mint az apple 4 - 5 éve)

Új hozzászólás Aktív témák