- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Yettel topik
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- iPhone topik
- Apple Watch
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
koháry
tag
válasz
gorog67 #13435 üzenetére
Ez konkrétan tv hangszóróknál történt. A házimozit még egyáltalán nem sikerült működésre bírnom pi-vel. Az a furcsa, hogy csak pár filmnél van ilyen másoknál tökéletes a hang.
Csináltam egy visszaállítást a hangra úgy látszik most működik. Nem tudom mi lehetett elállítva.
-
koháry
tag
Az mitől lehet, hogy raspberry pi2-őn etherneten kábelen samba megosztással néhány filmnél nincsen beszédhang? Minden más hangot lejátszik, filmzene, lövések, egyéb háttérzajok, de a színészek csak tátognak? Számítógépen tökéletes volt a hang.
-
koháry
tag
Az előző kérdésemre nem tud valaki választ?
-
koháry
tag
Van arra lehetőség, hogy a raspberry pi2-őm egyszerre lásson a samba megisztásaimban mindenféle filetípust (videó, képek,zenék stb.)? Ez az amit igazán hiányolok a dune után, hogy itt minden filet csak a saját kategóriájában tudok megnézni, a videókat a videóknál és így tovább.
-
koháry
tag
Lenne pár kérdésem a raspberry pi2+openelec párossal kapcsolatban. Nálam a merevlemezen lévő olyan könyvtárakat, aminek a nevében van pont (pl: Filmek 2015.03.01) automatikusan átnevezi valami betűsorozatra, a tartalmuk megmarad, de zavar, hogy ilyen hülye neveket ad. A magyar ékezetes mappák, filenevek normális kijelzésére van valami módszer? Próbáltam állítgatni az alapértelmezett karakterkészletet,de nem tudom melyik lenne a tökéletes. Valamint másnál is előfordul néha, hogy kifagy a raspberry, annyira, hogy csak az áramtalanítás segít?
-
koháry
tag
Ma vettem egy pi2-őt. Tetszik benne sok minden, de a dune hd után/mellett olyan szintelen és egy kicsit olyan mintha fátyolos lenne a képe. Úgy olvastam van a filmlejátszásnál valami post processing menüpont ahol lehet színt/kontrasztot stb.állítgatni, de nem találom sehol. Más is tapasztalt hasonlót? Próbálgattam az Avatar jó magas bitrátájú verzióját, de valamiért akadozik. Lehet, hogy a lassabb lan a hibás vagy a 4 éves dune hd tv 101-ben erősebb hardver lenne?
-
koháry
tag
Teljesen tudatlan vagyok a témában, ma olvastam először erről a kütyüről. Kérdéseim:
Ha egy alap Raspberry Pi 2-t veszek egy hozzá tartozó házzal, akkor azt tudom használni hálózati médialejátszóként. Imac-ről Yosemite alól meg tudom osztani vele a számítógépen lévő mappáim tartalmát smb-n keresztül, vagy kell még hozzá vennem valamit? Láttam, hogy van hozzá sd kártya, az mire való?
Milyen grafikus felület van rajta, mert azt láttam, hogy plex-et meg hasonlókat lehet rá telepíteni, de nekem csupán arra lenne szükségem, hogy amikor az ethernet kábellel összekötöm a pi-t a géppel ugyanabban az elrendezésben lássam a gépen lévő cuccaimat, mint a gépen. Nem szeretem a média szervereket, mert minden adatot átrendeznek külön könyvtárakba. Tehát van a pi-nek saját grafikus operációs rendszere amiből ezeket egyszerűen el tudom érni anélkül, hogy mindenféle parancsokat kéne bepötyögni?
Milyen média formátumokat játszik le és mik a korlátai a készüléknek a videó és hanglejátszásban? Főleg sorozatokat (leginkább mp4-ek) és full hd mkv-kat nézek vagy bd 25-öt.
Köszönöm a válaszokat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó konfig! Ryzen 7 7800X3D 2TB SSD 64GB DDR5 RX9070XT 16GB!
- Asus Prime B560M-K + i5 11500 + be quiet! + 32 Gb Patriot Viper 3.200 Mhz Beszámitok!
- Eladó Konfig Ryzen 7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX6800XT 16GB!
- 5700x / B550i ITX Aorus / 32GB HyperX / Lianli vízhűtés /1000 SFX-L corsair táp/ 1TB nvme
- Eladó Konfig Ryzen 7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX5070 12GB!
- LG 65C4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - 1000 Nits
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X390: i5-G8 I 16GB I 256GB SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Már csak 12 db 5G ROUTER! - Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő (bolti áruk 100.000Ft)
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 Gamer notebook - R7 7435HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB GDDR6 WIN11
- Olcsó laptop! Lenovo Ideapad R3 3250U / 8GB RAM / 128Gb SSD!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest