Hirdetés
- Csőtörés lett a Red Magic 11 Pro gyötréstesztjéből
- Mobil flották
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Milyen okostelefont vegyek?
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- iPhone topik
- Fordulat: időben startol S26+, nézd meg, milyen lesz!
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
Kép beillesztésénél a ph képfeltöltőjét is használhatod, ami automatikusan csinál előnézeti kisképet.
Nem ragasztottad oda a kártya bedugását érzékelő pöcköt is? vagy esetleg szennyeződés miatt nem érnek össze azok az érintkezők (piros karika).
Megpróbálhatod úgy, hogy összezárod azt a két érintkezőt a nyákon a sárga karikánál.
Mondjuk a képen mintha kis égésnyom lenne ott.Ja látom ez nem saját kép, csak példa. -
DrojDtroll
veterán
Egyszer én is meg voltam ijedve mert az általad leírt jelenséget tapasztaltam. A kártya máshol tökéletesen működött szóval, csak arra tudtam gyanakodni, hogy pi lehet rossz. Sok próbálgatás után(ugyanazzal a működő kártyával) feladtam. Feltettem a pi-t a polcra dísznek. Később hozzám került egy másik kártya, gondolom megpróbálom hátha sikerül vele célt érni, és sikerült. Látom te már írtad hogy másik kártyával is próbáltad. Nem tudom mit lehet tenni ilyenkor.
-
azbest
félisten
Nekem első sorozatból való van, azt meg kellett patkolni, hogy lehessen visszatáplálni, mert polyfuse-ok vannak az usb porton. [link]
Komolyabb videóknál nálam is hajlamos volt fagyni. Ez abban jelentkezett, hogy folyamatosan világított a sárga led ('ok' feliratos ezen), ami a kártyaműveletet jelzi. Openelec alatt nincs swap és ha elfogy a memória, akkor vége. Azért próbáltam raspbmc-t mert az alatt teljes rendszer van (raspbian származék) és ott tudtam swap fájlt hozzáadni. openelec-re is be lehet lépni ssh-n. root felhasználó és openelec jelszó.
usb dvb-t tunerek közül az megy, amit a rátett rendszer támogat. Raspbian és openelec alatt valamiért köhögősen ment a nemrég legelterjedtebb it9135 (ebay-en 8 dolcsi körüli ezüsszürke [link]), de raspbmc alatt már 3.6-os kernel van, ott alapból megy az is jól, csak a firmware fájlt kell a helyére másolni. Az újabb rtl2832u+r820t [link] viszont még legfeljebb kézi hekkeléssel működik, mert még nagyon új.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen notebookot vegyek?
- Elektromos cigaretta 🔞
- EAFC 26
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Tízszer gyorsabban indulhatnak a játékok a Microsoft új csodafegyverével
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Lenovo Legion Go: a legsokoldalúbb kézikonzol
- Xbox Series X|S
- Kuponkunyeráló
- Elon Musk billiomos lesz, ha kitör a gépek forradalma
- További aktív témák...
- i5 12500/ RTX3060 12GB/ 32GB DDR4 alapú konfig/ garancia/ ingyen foxpost
- -ÚJ,2 ÉV GAR- DDR5 GAMER PC: RYZEN 7 8700F/9700X/9800X3D +RX 6600/6700XT +16-64GB DDR5! SZÁMLA!
- Egyedi PC összerakás személyre szabott konfiguráció, gyors határidővel!
- Eladó Belépő Ryzen Pc
- Intel 12th gen. i5-12500 / B660M / 16GB DDR4 félkonfig
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


wassermann

