- VoLTE/VoWiFi
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- iPhone topik
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Motorola Edge 40 neo - színre és formára
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Google Pixel topik
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Android szakmai topik
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
toth_janika
őstag
válasz
Forest48 #23793 üzenetére
és @cinemazealot
Köszönöm az ötleteket, este meglesem.
Az az igazság, hogy a KODI nekem is új még. Egy mezei "NAS", médiacenter és torrent "szerver" a cél az rPI-vel. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy film lejtászás és torrent/másolgatás nem fog menni, épp ezért nem is egyszerre nézem őket. Mikor megy a torrent, akkor nem megy a lejátszás és fordítva. Ezért nem értem a sebességeket
Szerk.: SSH-n van terminál, de, hogy a KODI-ból simán elérek-e egy terminált azt nem tudom. -
-
azbest
félisten
válasz
Forest48 #23615 üzenetére
ez így szerintem nem stimmel
" 239.123.13.100 58100-as porttal." ez gondolom multicast lenne, ami nem is biztos, hogy működik, ha nincsen közöttük egy multicast képes swicth bekapcsolt IGMP snooping paraméterrel. (közvetlen összekötést említettél korábban).
Erre a kliens indulásakor feliratkozik és a swith csak akkor kezdi felé is küldeni a csomagokat.
Nagyon nem mentem ebbe bele, sok éve egy kollégiumban próbálgattam és sikeresen ki is ütöttem pár szolgáltatást vele, amikor véletlen multicast helyett broadcastként ledosoltam a hálózatot.A raspi címére menőt lehet hivatkozni szerintem ip cím nélkül, avagy udp://@:58000.
Hasonlót használtam már futólag egyik szoftverből a másik eszközön futó vlc-re átlövéshez például.Tehát az unicastnál nem kell az ip, mert direktben rá tolja a vevő. A multicastnál kell hivatkozi az ipt, de szerintem oda multicast képes közbülső hálózati eszköz is kell. Buta teszthez lehet broadcasttal próbálkozni a hálózat broadcast címével, ami gondolom így a 10.255.255.255, a netmasktól függően.
-
azbest
félisten
válasz
Forest48 #23612 üzenetére
És a pécés vlc pont ugyanilyen körülmények közt tudta kezelni a cableworksről vett adást?
Eléggé barchobázás jelelgű ez így. Ha jól értem a vevő az általad megadott címre küldi az udp csomagokat. Bár valamelyik leírás mac addresst ír.
Elvileg lejátszható a pire irányított stream udp://@:58000 címre indítva a vlc-t. -
azbest
félisten
válasz
Forest48 #23594 üzenetére
Nem bonyolítod ezt kicsit túl?
A kódolt a tévé adás, hogy a cableworld-del alakítod ts streammé?
VLC-vel teljesn képernyőn nem lehet normálisan videót nézni raspi-vel, mert a gui nem hardveresen gyorsított raspi desktopon.
Hogyan küldöd tovább? Rtp -ben?
Amúgy, mi ezt egy 8 dolláros dvb-t tunerrel, tvheadend-del szoktuk megoldani. ha nézni is szeretnéd a raspivel, akkor libreelec alatt pár addon bekapcsolásával beüzemelhető az egész. Nem kell hozzá demuxer, muxer és más varázslás
Simán iptv-szerűen meg lehet oldani. De dvblast és tuner segítségével multicastot is lehet csinálni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i5-14400F +RTX 5070 +Új 16-32GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- GAMER PC : RYZEN 7 9700X /// 32 GB DDR5 /// RTX 5070 Ti 16GB /// 1TB NVME
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Akár játékra! Intel X5650 / GTX 1650 / 24GB / 240SSD+ 500HDD
- GAMER PC : RYZEN 7 7800X3D /// 32 GB DDR5/// RX 9070 XT 16GB /// 1TB NVME
- GAMER PC : RYZEN 7 7800X3D /// 32 GB DDR5/// RX 9070 XT 16GB /// 1TB NVME
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i7-8GEN I 16GB I 256GB I 14" WQHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 16GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest