Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tg44

    csendes tag

    válasz vzoltan #3035 üzenetére

    Hát én ap-t csináltam belőle, de le tudom írni a klienst is.
    Jobb esetben a /etc/network/interfaces-t kell csak módosítani beleírod, hogy iface wlan0 inet dhcp, aztán beleírod az ssid-t és a kódot (lsd [link] és ifup wlan0-al fel is csatlakozik.
    Ha nincs szerencséd akkor a drivert is újra kell húzni erre most nem fogok neked tudni linkelni mert nem mentettem le, de a lényege az, hogy le kell lökdösni a drivereket 2-3 mélységig, és aztán újra kell kérni. Ez egy debian bug volt amikor próbálkoztam vele, ugyanis valami olyasmi történik, hogy az egyik modul már be van töltődve, és a következő rétegeket rosszul húzza be, és az ha teljesen 0-ról húzod be az egészet egybe akkor működik. Bár ez nem eidmax stick-el volt hanem asus laptop beépített wifijével, az eidmax ralinkos driverrel kellene hogy menjen minimális konfiggal.
    Ap-vá configolni annyiban más hogy nem dhcp-re hanem static ip-re állítod, teszel fel egy dnsmasq-t, amit felkonfigurálsz, illetve egy hostapd-t is.
    Elvileg ha az interfaces-ben bentvan hogy van wlan0 interface is, akkor bele tudsz hallgatni a levegőbe iwlist wlan0 scanning -el. Illetve az ifup-al át tudod adni a kapcsolódási paramétereket (ssid-t és pwd-t, mant kell olvasni hogy pontosan hogy :)

Új hozzászólás Aktív témák