Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    Próbaüzembe került az RPi alapú konyhai netrádióm.

    A hardver
    - RPi2, +SD kártya
    - Tplink USB Wifi adapter
    - 5'' rezisztív LCD, ilyesmi
    - Hifiberry AMP+
    - 18V-os notebook adapter
    - némi saját készítésű elektronika a digitális potik, gombok és LED illesztéséhez, illetve egy PI reszetelő áramkör, ha lefagyna a rendszer.

    A szoftver Libreelec 8 alfa, Aeon Nox Silvo skinnel. Készítettem egy addont, ami kezeli a saját hardver elemeket, a potikat, gombokat, LED-et, illetve némi logika van benne a Kodi működésének irányítására.
    A skint pár helyen már testre, pontosabban a kis mérteű kijelzőre szabtam, de van még munka vele.

    A touchscreen is működik, de tulajdonképpen a gombokkal tök jól el lehet irányítani, nem is kell a képernyőhöz nyúlni. Sikerült a hangszínszabályzást is működésre bírni, ami nem volt triviális.

    Egyelőre csak deszkamodell. Találtam itthon egy darab alulemezt, amibe ideiglenes jelleggel belefaragtam a cuccokat. Majd a tapasztalatok alapján kap egy végleges dobozt és egy szép előlapot.

    Pár kép és videó alább. Hangsúlyozom, ez még csak egy deszkamodell.



    És egy videó a működésről.
    A potik nyomógombok is egyben. Minden gomb rövid és hosszú gombnyomásra is más-más funkciót lát el, illetve a kombinált nyomás és forgatás is mást jelenthet, tehát ezzel a pár kezelőszervvel gyakorlatilag teljesen kezelhető a Kodi.

Új hozzászólás Aktív témák