Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
icecave #2001 üzenetére
Érdekes, hogy szobabicaj alatt totálisan jó volt, ma azonban nem mért jól. Gyalog jöttem fel a munkahelyre (200+ lépcső és még emelkedők is), a végén azért már volt pulzusom rendesen, mégis 113-116-ot mutatott az óra (saccra 145-150 körül volt valójában). Ami a vicces,hogy nem volt nagyobb mozgása a karomnak, mint egy szobabicaj alatt, mert azt ugye tudjuk,hogy elfogadható, hogy súlyzós edzés alatt nem találja/félremér, hisz ott folyamatosan mozgatja nagy tartományban, meg feszítgeti is az ember a karját.
Azt hiszem, veszek majd egy pulzusmérő pántot, nem tudom, melyiket érdemes, gondolom nem kell azért egyből a 30k+-os Garmint megvenni. Persze nem arra kell,hogy tudjam, mennyire megy fel az érték, mire felérek a munkahelyhez, de adott esetben pontosabb lenne edzések alatt, ami nem "indoor cyling" jellegű.
-
Köszönöm a segítségeket. Végül egy FR 245-ös lesz. Ma megyek érte, este már be is vetem egy szobabicajos intervallum edzés keretében.
-
válasz
zharkanyi #1996 üzenetére
Tesztek alapján nagyon nem... Ignite-m volt, ugyanaz a szenzor van benne, mint a Vantage szériában és én is azt tapasztaltam, hogy sz*rul mér, még akkor is, ha nem igen mozog a kezed (vagy eldobálja a pulzust, vagy félremér). Csak azt hittem, meggyőz valaki az ellenkezőjéről itt, akinek ilyenje van
Nyilván marad a 245-ös, valahogy úgy érzem, nem fogok csalódni, maximum egyszer ejtek könnyeket, mikor ki kel lfizetni. -
Közben két versenyzőre szűkítettem a kört, az egyik a Garmin FR 245 a másik a Polar Vantage M.
Futni nem futok, de mint írtam is, jó sok szobabiciklis edzést csinálok (ebben van HIIT is és sima aerob is, nyilván emiatt fontos a pulzus mérés, tudjam, milyen tartományben vagyok).
A másik a súlyzós edzés, az ezalatti pulzusmérést csuklón hagyjuk, tudom, hogy ehhez,ha pontos adatokat akarok, akkor mellkaspánt kell.
Amit nem tudtam még "kigoglizni", hogy melyik óra estén lehet beállítani, hogy pl. ne állandóan,hanem időközönként (pl. 10 perc) mérjen rá a pulzusomra (Fitbit versa-ban csak 2 opcsió volt, vagy állandóan mér, vagy nem).
Ahogy néztem, Garmin esetén Vo2max mellett ban Pulseox érték mérés is.
Még nézem, melyik lenne megfelelő, azt tudom, hogy ha csak az optikai szenzort nézzük, Garminé jóval jobb, mint a polar-é. -
válasz
zharkanyi #1985 üzenetére
Ezzel tisztában vagyok, pont azért írtam, hogy szobabicaj alatt úgy vettem észre ezek is jók, mivel a kezed nem mozog, elég jól tippelt eddig majdnem mindegyik. Ez megy az optikainak, más már nem nagyon (súlyzós edzés), érthető okokból.
Viszont ha már mellkaspánt, elég volna egy Polar H10, amit edzéshez felveszek, aztán a Polar appjával csekkolom a dolgokat, telefonon nem? -
Sziasztok!
Pulzusmérős órát keresek, főleg azért, mert sport alatt érdekelnének az értékek (ez a szobabicajt és a súlyzós edzést takarja). Tisztában vagyok vele, hogy a súlyzós edzés alatt egyik sem az igazi, ez annyira nem szempont, mint az aerob/cardio alatti pulzustartomány csekkolása.
Ami egészen lényeges lenne:
1. Ki lehessen kapcsolni a pulzus mérést, mert elég,ha csak az edzések alatt méri (ezt azért írom, mert pl. a Fitbit Versa/Versa 2 esetében hiába kapcsolom ki, ugyanúgy méri, csak nem mutatja az appban). Ez elég para, ha én nem akarom, ne villogjon már a csuklómon zölden 0-24-ben.
2. Inkább sportórát keresek, mint okosórát. Ha lehet, ki is kapcsolnám a kapcsolatot a telefon és az óra között, aztán max edzés alatt/után 1-1 bekapcsoláskor syncelje le az új adatokat az óra appjába, hogy nézegetni tudjam. Nekem ez elég.
3. Fontos a pontos alvás monitorozás (tényleg, nem csak "divatból").A keret legyen mondjuk 80-100k.
Amiket próbáltam:
1. Huawei watch GT (A sima, nem a 2). Ez egészen jó, a bajom az volt vele, hogy sima szibabicajos edzés alatt is gondot okozott neki a pontos mérés, többször volt 160+ a pulzusom szerinte, mikor igazából 125 körül volt.
2. Fitbit Versa/Versa 2: Az előbb ecseteltem, nem tudtam kikapcsolni a pulzusmérést "ledszinten", mért mindig tovább.
3. Polar ignite: jó kis óra, jó funkciókkal, de a kijelző irtó gagyi, az anyaga és az összeszerelés minősége mint egy céllövöldés 1 pálcás játék, és a rezgése olyan volt, hogy arra az asszony is felébredt, olyan hülye és éles hangyja volt. A touchscreen szörnyű volt, vagyis inkább az érintés érzékenység. Ebből kifolyólag nem tudom, egy Vantage M mennyire jó, de lehet simán jó lenne a V helyett, ha annak is ilyen az értintőképernyője.
4. Apple Watch 4: Eddigi legjobb órám, de mivel Note 10+-om van egy ideje, ezt buktam. Csak az óra miatt nem megyek vissza. Minden téren elégedett voltam.
5. Galaxy watch: Ez is egészen jó volt, de sokkal inkább okosóra, mint sportóra. A kijelzője álom, az tény. Az üzemidő kevésbé. Nyilván nem akarok extrém időket, de azon ne kelljen görcsölni, hogy 2 teljes napot kibír-e.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Végleges a HDMI 2.2-es verziója
- GTA VI
- Lalikiraly: SÜNI energiaital.
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Google Pixel topik
- Steam Deck
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Adguard Premium (Android, PC és egyéb rendszerekre, valamint böngészőkhöz)
- E-roller topik
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Rohnson R-9450 Steril Air UVC+ION légtisztító eladó JÓVAL ÁRON ALUL! Bolti ára kb 72ezer Ft!
- YEELIGHT Cube Smart Lamp spot + base moduláris RGB okoslámpa
- BMW E39 - 540i V8 Touring - Komplett Motor Felújítás, Friss Műszaki, Hibamentes
- Netatmo Weather Station
- Eladó használt XIAOMI Vacuum MOP Pro robotporszívó!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- AKCIÓ! MSI B550 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA MSI 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest