Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zharkanyi

    tag

    válasz phain #1816 üzenetére

    Szerintem felejtsd el a kütyügyártók megoldásait. Azok okosórák sport funkciókkal. Sport fronton nem lesznek meggyőzőek. Izzadtan, esőben nem is tudnád használni az érintőkijelzős megoldásokat, de más gond is van velük.

    Ha sportra kell, akkor neked sportóra kell: Polar, Garmin, Suntoo
    Ez a három játszik, ha minőséget szeretnél.

    Ha tényleg számít a pulzusmérés, akkor pedig barátkozz meg a mellkaspánttal. Már a futásnál sem működik jól a csuklón mért pulzus, de úszásnál teljességgel kizárt, hogy bármelyik értelmes eredményt adjon.

    Szerintem pulzus fronton talán még mindig a Polár az etalon. Náluk még a legolcsóbb óra is hibátlanul mér, ami mellkaspántot használ. Már megszűnt, de ha még kapsz valahol, akkor akár 50eFt körül van (volt) Polar M400.

    Ugyanakkor ez nem mért pulzust úszás közben. Amiről tudom, hogy vízben is mér az a Garmin jobb modelljei. Lehet csak a mellkaspánton múlik.
    Én néznék valamit, amihez eleve tartozik úszáshoz való mellkaspánt. Pl. 735XT TRI bundle

    Persze minden ettől drágább óra tudni fogja ezt a Forerunner és Fenix sorozatból. Valószínű pár olcsóbb is.

    Szerintem hívd fel Zergét, vagy írj neki e-mailt a konkrét elvárásaiddal. Esetleg menj be a boltjába és akkor jó eséllyel már órával is jössz ki. (saját tapasztalat)
    Persze e-mailre is válaszolni fog és tuti alkalmas modellt javasol.

  • zharkanyi

    tag

    válasz phain #1818 üzenetére

    A csuklón mért pulzus jó az edzések közti időszakra. Hátha le tudsz vonni valami következtetést belőle.

    Mondjuk elég kényelmes a reggeli nyugalmi pulzust így mérni.
    Esetleg észrevenni, ha valami gond van. Pl. beteg leszel, vagy túlterhelt vagy.
    Másra nem igen alkalmas.

Új hozzászólás Aktív témák