Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Poll Tamás

    csendes tag

    Üdv!

    Szeretnék valakitől véleményt kérni (vagy élménybeszámolót :K ), hogy milyen lett a Mafia 2 PS3-om demó verziója.

    Előre is köszönöm. :)

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    válasz DM-Fan #16779 üzenetére

    Szerintem azért nem olyan gyenge a vas, hogy ne bírná el a Mafia 2-t. Egyszerűen nem úgy lett leprogramozva, de én bízok benne, hogy teljes verzióban kijavítják a hibákat, de erre nem sok esélyt látok. Mivel ez egy demó, elméletben a teljes kész verzióból kiragadott rész, szóval elméletben a kiadás utolsó szakaszában áll. Nagyon régóta szemezgetek PS-el remélem nem fogok e téren benne csalódni. Most mondanék egy eléggé sablonos példát. Mondjuk néha eláll a szeme, hogy még Wii-re is sikerült rendesen átportolni a pár nagy multiplatform címet, amiben nem hiányoznak részletek, mint pl:. cod 3-ban.
    Szerény meglátásom szerint a Wii kiváló konzol, de mondanom sem kell nagyon gyenge hardverileg.
    Szerintem ez csak optimalizálás kérdése, szerintem nem kellett volna részleteket kiragadni belőle, egyszerűen csak csökkenteni kellett volna a textúrák felbontását, nem nagyon csak egy csöppet, hogy azért olajozottan fusson. De igazából, a shadw-kal kéne csínján bánni a fejlesztőknek, mert az azért eléggé erőforrás igényes. De lehet, hogy nem is a GPU a ludas hanem a kevéske ram.
    Józan ész szerint úgy kellett volna programozni, hogy a leggyengébb platformtól kéne kezdeni aztán egyenesen fölfelé a csillagos égig emelni a grafikát, a combosabb gépeknek.
    Arra azért kíváncsi voltnék hány GB fog majd felpakolni a játék, talán azzal is lehetne pár fps-t nyerni.
    Csak az általad linkelt videóban láttam futni a játékot így véleményt nem nem tudok alkotni erről, csak a saját szemszögemből látott dolgokat mondanám el.
    Mondjuk nekem nagyon tetszett ahogy kinézett a macska köves út, és a nap is szépen csillogót rajta.

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    válasz DM-Fan #16782 üzenetére

    Pontosan így van, a SONY nem készített eléggé jól dokumentált SDK, mondjuk ez nem akkor gond.
    Ha egy grafikus motor jól van optimalizálva, akkor viszonylag (!) mindegy, hogy mennyi textúrát mozgat, mivel akkor rendesen eltudja osztani az erőforrásokat, ami azért nem mindegy.
    Én nem értem mért a képfelbontást spórolják le, mintsem a részleteket. Szerintem szebb volna minden játék, ha 1080P futna PS2-nél kicsivel magasabb részletességgel.

    A PS4-nél sem lesz ez másképp, mert jön a 3D-s tern, akkor szerintem minden cím 1080P lesz, de mind 60 fps-re lesz optimalizálva a 3D miatt, szóval megint kicsit csorbulni fog a látvány.

    A Wii szerény személyem szerint sem soroltam volna ide, csak épp példaként hoztam fel, mondjuk én nem igazán hallottam azon a platformon rosszul megírt játékot volna. :N
    Én bízom benne, hogy kiadnak valami javítást V-Sync-hez.

    Tényleg nagyon törik a kép, ahogy mondtad, még a videón is, nagyon feltűnő zárt helyszíneken, talán ha vezetés közben lenne képtörés akkor nem volna ennyi feltűnő, de így.
    De én az én döntésemet nem változtatta meg, én még mindig PS felé húz a szívem, nekem az jobban tetszik.

    Karácsony felé lesz szerintem érdemes megvenni, a Movie packot. Nem sokára kiderült, hogy milyen vas van a PS3 alatt jön a GT5 novemberben, és a Killzone 3.
    Mondjuk kicsit nehezen hiszem el, hogy a gép 60 fps fogja pörgetni a GT5-t 3D-ben. :D
    Killzone 3 sem lesz piskóta, az is 60 fps lesz optimalizálva, 3D-ben de az "csak" 720P lesz.

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    válasz vhunor #16791 üzenetére

    Végre jó a PS fronton is, a remény hal meg utoljára. :K

    Valami hír van az Agent-ről? :F

    Nézem a rockstar honlapjátt, se kép, se dátum, semmi infó. :N

    Nemrég láttam, hogy az 576-ban elő lehet rendelni, de pontos megjelenési dátumot nem láttam.

    [ Szerkesztve ]

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    válasz Criton #16986 üzenetére

    Szerintem és a merevlemezzel van a gond, ahogy DM-Fan is mondta. :K

    Mostanában a laptopomon is szaggatnak a játékok, amik régebben hibátlanul futottak, szóval túl sok ideiglenes fáj keletkezhetett a merevlemezen, és ráférne egy rendrakás. :K

    Szerintem magával a merevlemezzel sincs gond, csak kicsit rendet kéne rakni rajta, ne adj isten formázni, és újból kezdeni az egészet, hátha..

    Ez csak az én szerény véleményem, nem komoylan venni. :B

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    válasz Criton #16990 üzenetére

    Én csak felvázoltam gondolatomat, akkor tényleg rejtély mi lehet a gond. :K

    Mondjuk van még egy tippem, nem árt néha megtisztítani a lemezeket, lehet, hogy az segít, igaz nem rég mondtad, hogy jól olvassa be, csak egy halvány javaslat. :K

    DM-Fan: Értem. :)

    És kérnék tőled valamit, légyszíves ír egy kis "beszámolót" a Mafia 2-ről, grafikai elemzésként, hogy fut PS-en, persze ha csak van kedved és időd. :K

    Mert úgy tudom PS3-ra tervezed megvenni, és épp ezért én is szeretnék egy PS-t, csak még nem igazán határoztam el magam a vásárlásán.

    Csak felvetettem, ne tessék ezért rám haragudni. :B

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    A PS3-om egy remek kis gép, de bizony szoftveres és hardveres oldalról bizony vannak alapvető különbségek az Xbox 360-hoz képest, gondolom ezt mondanom sem kell. :)

    Először is nézzük a hardveres korlátokat. A fejlesztők sokat panaszkodnak memória problémára, hogy kevés benne a ram.

    De előtte még valamit tisztázni kell, a fejlesztők, először általában 360 portot csinálják meg aztán a PC-set, mivel azt kevesebb mint egy hónap alatt átlehet portólni mint a PS-s verziót.

    Alapvető különbség az, hogy a két konzol más grafikus API-t használ, míg xbox és PC directx használ, a PS3 meg Open GL-t, így PS3-on majdnem a nulláról kell újraírni a játékokat a fejlesztőknek mert eltér a programozás a két különböző APi miatt.

    Valaki egyszer írta az Xbox topikban, hogy előtte játszott PS3-on a Cod 6-tal és merően más volt a ps3-on xbox-hoz képest az árnyékok.

    Ahogy mondtam a fejlesztők számára a legszűkösebb keresztmetszet a RAM, azért mert a megszokták a programozok, hogy a PC-s verzióban a Ram-ban kell tárolni a textúrákat, animációkat és egyebeket, és aztán ha kell újra onnét elővenni.

    DE! Azért szépek a PS3-on exkluzívok mert ezt mind újra kiszámíttatják a CELL processzorral, vagyis nem a szűk kis memóriából próbálják elővenni az oda pakolt dolgokat, hanem mind újra és újra kiszámíttatják a CELL-el mert ez a ps3-om erőségge.

    A sony nem hazudott, hogy hihetetten grafikájú játékok lesznek, csak ez egy alapvető programozó hiba.

    Nemrég volt egy hír arra, hogy a sony próbál segíteni a fejlesztőkőn, abban az a lényeg, hogy a fejlesztői gépben nem 256-mb Ram van hanem 1GB, és ezt folyamatosan kell letornászniuk 256 mb-ra.

    A programozási nyelv semmit sem változott, csak itt alapvető hibák vannak a játékok programozásakor, hát persze, hogy szaggatnak a játékok, ha a gép nem tudja elővenni a memóriájából.

    Azért egy kis tévhitet elosztatnék, az nem igaz, hogy PS3-on nincsenek szebb multiplatform címek. :N

    Azért van egy kettő. :)

    pl:. THE SABOTEUR PS verziója, a fejlesztők vették a fáradságot, és szebb élsimítást tudtak kipréselni a gépből.

    Tessék megnézni ezt a képet, ezt és ezt.

    Szemmel látható, hogy nem annyira recés a PS verzió mnit az xbox-os. :K

    Amúgy szinte semmi ordító különbség sincs a két ellenfél között ha alátványt nézzük, talán több FPS-el mennek a játékok Box-on, mint ps-en ami már nem éppen hátrány

    Az EA azt ígérte, hogy az új Medal of Honort-nál a ps3 lesz a vezért platform, szóval a itt a ps verzióval bizony nem lesznek gondok az EA állítása szerint.

    Nem kell komolyan venni azt amit mondok, ez csak az én véleményem elképzelésem. :K

    [ Szerkesztve ]

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    Épp most nézem ezt a videót a PS3-ba próbált valaki SSD tenni? :) :DDD

    Jóval gyorsabb a gép vele, és szerintem a játékok is jobban futnának. :K

    [ Szerkesztve ]

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    válasz Gebriel #19112 üzenetére

    Elméletben, jobb meg szebb PS-en az elsimítás.

    1. 2. képen látszik.

    TerryBogard: :R

    [ Szerkesztve ]

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    Gyerekek! :)

    November 24-én jelenik meg a GT5!

    PS Eye-t is támogatja, követi a fejmozgásokat, belső nézetben. :))

    Karánykor PS3-m lesz az biztos! :R

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

  • Poll Tamás

    csendes tag

    válasz BLOODSHOT #20958 üzenetére

    Multiformatnál akkor kerül 70 ezerbe, ha három játékot vásárolsz, még mellé. :DDD

    Szóval semmi sincs ingyen. :))

    "A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

Új hozzászólás Aktív témák