Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sonar

    addikt

    Nem nagyon akartam új topicot nyitni, ezért inkább ide irom:
    Kb 2 éve tanulok programozni teljesen autodidakta módon, különböző tutorokból
    könyvekből... Annak idején a választás VisualBasic6 ra esett. Azt mondták nem
    egy nehéz nyelv... A 2 év alatt elég sokmindent megtapasztaltam, megtanultam.
    Olvasgattam a különböző programozó fórumokat és beszélgettem hozzá és hozzáértőnek
    látszó emberekkel, hogy melyik programnyelvnek(fejlesztőkörnyezetnek) mégis mi
    az előnye hátránya.
    Eddigi tapasztalataim alapján a MS-VB6 egy nem rossz fejlesztőkörnyezet, ami
    igazán hiányzik belőle NEKEM az a bitműveletek.
    Csak hát itt vagyunk a 64bit küszöbén! És ez csak 32bites kódot generál,
    ami mondjuk önmagában nem gond, csak akkor ha 64 bites alkalmazásból van meghívva.
    (ugyanúgy mint ha 32 bites alkalmazásból hívunk 16bitest akkor az átkapcsolások
    igen sokáig tartanak)
    Gondolkodtam, hogy haladni kellene a korral és meg kellene tanulni valami másik
    nyelvet (+fejlesztőkörnyezetet; nekem a környezet megismerése is eltart addig mint
    a programnyelv megismerése)
    Böngészgetem a netet és ugye van most ez a .NET láz. Olvastam róla jót rosszat.
    De megmondva nem igazán értem az egészet. Ez a .NET framework elvileg olyan
    mint a java virtual machine?. És .NET-en belül is van Basic, C# és még???
    (ado, asp)
    Ahogy olvastam és amiket leszürtem a C/C++ a legvagányabb nyelv.
    Ebben elvileg mindent lehet!?
    És akkor ott van még a Delphi. Abból láttam haverom Borlandos fejlesztőkörnyezetét
    és megkérdeztem tőle, hogy mi ez a sok bisz basz? De igazából nem tudom
    hogy mennyivel tud többett mint egy Basic (ha jól tudom akkor delphibe
    lehet asm kódot beszurni, vb-be nem, csak vmi api-n keresztül cifrázva )
    A C szintaktikáját elnézve nyerő lenne ha valamerre tovább akar lépni az ember
    php, javascript, java, symbian, opengl - is mind nagyon hasonló, és majdnem minden
    mikrovezérlőre is van C compiler.
    A hosszú monológ után arra a kérdésre szeretnék többek között választ kapni, hogy
    mivel lehet (most/majd) 64 bites kódot generálni?
    Kinek melyik IDE jön be a legjobban?
    Tapasztalatok vélemények az egyes progrmanyelvekkel kapcsolatban.

    üdv sonar

    A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Új hozzászólás Aktív témák