Hirdetés
- Mobil flották
- Apple iPhone 17 - alap
- CES 2026: a Lenovónál már akasztják a jövőt
- Megtalálták az akkumulátortechnológiai Szent Grált? - CES
- Amazfit T-Rex 3 - prehisztorikus idő
- iOS alkalmazások
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
Új hozzászólás Aktív témák
-
Primary92
senior tag
Sziasztok!
Otthon okosításhoz keresek PLC-t. Az alapfunkciókat szeretném megoldani vele (fűtés, hűtés, világítás, stb.).
A Rievtech-et találtam, ami olcsó, és alapból tud MQTT-t, hegesztés nélkül, viszont a fejlesztő környezete borzasztó. Máshol javasolták a Siemens Logo-t, ami azért jóval drágább, de ebből lehet legkönnyebben használtat találni (de legalább hegesztettek már rá MQTT-t). Én magam a különböző Mitsubishi PLC-kkel (FX, R, Q) dolgozom, de azok még drágábbak, és MQTT-t se tud alapból.Robosztos, lehetőleg évtizedekig működő megoldást keresek, olcsón. A csilivili okosotthon motyóktól tartok egy kicsit.
Arra is gondoltam, hogy veszek egy PLC-t és Modbus-os remote IO-kat használom, mert az viszonylag platformfüggetlen, és könnyebb pótolni.
Mivel van egy RPi-m, lehetne rá valami PLC szoftvert telepíteni. Codesys 55 EUR. Bár egyelőre nem vagyok járatos a Codesys-ben (amúgy is jó lenne megismerni). De vannak Opensource megoldások. Mehet a remote IO szintén.Lehetőleg ST-ben programoznám, de legalább funkció blokkosan.
Mit javasolnátok?
Új hozzászólás Aktív témák
- Polgári repülőgép-szimulátorok
- Elektromos autók - motorok
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Vicces képek
- Nem kilincselhet tovább a Tesla Kínában
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Asztrofotózás
- Mobil flották
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Eredeti Lenovo 135W töltők (sárga téglalap)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro 48GB RAM 4TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- 179 - 180 - 189 - 190 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


