Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok.
    Okosórát szeretnék venni az S 24 Ultra telefonomhoz.

    12 órában dolgozok ezért jó lenne a hosszú készenléti idő alvásfigyelésre,
    egészségi mérésekre venném az órát.
    Véleményt szeretnék kérni hogy Nektek melyik vált be,készenlét,tulajdonságok,
    mindennapos használat.
    Néztem több fajtát még, Xiaomi,Armodd amit még néztem.Megnéztem a Samsung Watch 8 Classic órát,jól néz ki tetszik is csak az akkumulátor 30 órás üzemideje vet vissza hogy minden nap tölteni kell,most 135.000 ft de ennyiért többet is bírhatna az akku.
    4 től este fél 8 érek haza,és ha használom a funkcióit,írják hogy estére épphogy elég a készenlét.
    Az Amazfit órán gondolkodok vagy hogy melyiket vegyem
    Köszönöm a segítséget.

  • Speeedfire
    félisten

    :C

    A válaszokat sajna nem tudom,nem fizetek órával.

    Ez egy pörgősebb topik,bár nem T- rex,de beállításokat stb itt is tudsz kérdezni.

    [link]

    Köszi, írok is akkor oda. :R

  • Bferibörs
    addikt

    Na, meg is vettem. Eddig szimpi az óra. Remélem nem lesz vele gond. Rendeltem rá fóliát is, sajnos ez nem zafír üveges. Így tartok tőle, hogy karcos lesz.

    Fizetésnél csináltam egy curve fiókot, hozzárendeltem a bankkártyámat. Majd a zepp-ben beállítottam a curve virtuális kártyát. Elvileg csak ennyi kell igaz?
    Illetve fizetés miatt be kellett állítsak egy 6 jegyű kódot. Ezt most minden alkalommal amikor felveszem az órát be kell írjam?

    Esetleg van olyan app, vagy beállítás amit érdemes lehet használni?

    :C

    A válaszokat sajna nem tudom,nem fizetek órával.

    Ez egy pörgősebb topik,bár nem T- rex,de beállításokat stb itt is tudsz kérdezni.

    [link]

  • Speeedfire
    félisten

    Na, meg is vettem. Eddig szimpi az óra. Remélem nem lesz vele gond. Rendeltem rá fóliát is, sajnos ez nem zafír üveges. Így tartok tőle, hogy karcos lesz.

    Fizetésnél csináltam egy curve fiókot, hozzárendeltem a bankkártyámat. Majd a zepp-ben beállítottam a curve virtuális kártyát. Elvileg csak ennyi kell igaz?
    Illetve fizetés miatt be kellett állítsak egy 6 jegyű kódot. Ezt most minden alkalommal amikor felveszem az órát be kell írjam?

    Esetleg van olyan app, vagy beállítás amit érdemes lehet használni?

  • Bferibörs
    addikt

    Ennyit a redditről,ezt kerestem,működik.😉
    [link]
    Nekem a reddit egyenlőre bonyolult 😁,ismerkedek vele.

    Bocs,rossz a link,ez a jó.
    [link]

  • Bferibörs
    addikt

    A zummogo tulajdonkeppen a csipogo , csak szarul van forditva :DD

    Amugy ezen a forumon minden kerdesedre megtalalod a valaszt: [https://www.reddit.com/r/amazfit/]

    Itt pedig azt, hogyan lehet kepernyokepet csinalni: [link]

    Ez a forum elegge halott, szoval jobban jarsz ha ott erdeklodsz.

    Ennyit a redditről,ezt kerestem,működik.😉
    [link]
    Nekem a reddit egyenlőre bonyolult 😁,ismerkedek vele.

  • Bferibörs
    addikt

    A zummogo tulajdonkeppen a csipogo , csak szarul van forditva :DD

    Amugy ezen a forumon minden kerdesedre megtalalod a valaszt: [https://www.reddit.com/r/amazfit/]

    Itt pedig azt, hogyan lehet kepernyokepet csinalni: [link]

    Ez a forum elegge halott, szoval jobban jarsz ha ott erdeklodsz.

    :R

  • viralmind
    aktív tag

    Köszi! :R

    Képernyő képet,hogy lehet készíteni az óráról?

    A hangok beállításánál az órán találtam egy ilyet,szerintem/ remélem! ez némította el az értesítési és a hívás hangját is,gyárilag be volt kapcsolva. Furcsa lenne ha nem adna hangot értesítésnélhívásnál. ( Az active 2- öm is ad hangot,50 ezerért. :D )
    [kép]

    Susanna #112

    Tulajdonképpen mi az a zümmögés? Mert ugye van rezgés,de,hogy és mikor zümmög? 🤔

    A zummogo tulajdonkeppen a csipogo , csak szarul van forditva :DD

    Amugy ezen a forumon minden kerdesedre megtalalod a valaszt: [https://www.reddit.com/r/amazfit/]

    Itt pedig azt, hogyan lehet kepernyokepet csinalni: [link]

    Ez a forum elegge halott, szoval jobban jarsz ha ott erdeklodsz.

  • Bferibörs
    addikt

    Nem lehet, csak hivashoz./ezt ki is lehet kapcsolni/ A rezgest viszont tudod erosebbre venni, sot egyeni rezgesmintat is letre tudsz hozni a kulonbozo ertesitesekhez.Az oralapokkal en nem foglalkoztam csak a gyari alkalmazasbol letolthetoekkel, minden massal mokolni kell, ennyit nem er nekem egy oralap.

    Köszi! :R

    Képernyő képet,hogy lehet készíteni az óráról?

    A hangok beállításánál az órán találtam egy ilyet,szerintem/ remélem! ez némította el az értesítési és a hívás hangját is,gyárilag be volt kapcsolva. Furcsa lenne ha nem adna hangot értesítésnélhívásnál. ( Az active 2- öm is ad hangot,50 ezerért. :D )
    [kép]

    Susanna #112

    Tulajdonképpen mi az a zümmögés? Mert ugye van rezgés,de,hogy és mikor zümmög? 🤔

  • viralmind
    aktív tag

    azt,hogy lehet megoldani,hogy üzenetek érkezésekor hangot adjon az óra? Nekem gyatrán rezeg,de hangot egyáltalán nem ad.

    Nem lehet, csak hivashoz./ezt ki is lehet kapcsolni/ A rezgest viszont tudod erosebbre venni, sot egyeni rezgesmintat is letre tudsz hozni a kulonbozo ertesitesekhez.Az oralapokkal en nem foglalkoztam csak a gyari alkalmazasbol letolthetoekkel, minden massal mokolni kell, ennyit nem er nekem egy oralap.

  • Bferibörs
    addikt

    Közben a reddit.com -on találtam meg a választ: a hang és menün belül a zümmöggő intenzitása (alacsony,elegendő,magas). Illetve a zümmögő használó üzemmókodba ki lehet kapcsolni (edzéseknés egyekek)
    Elég hülye nevet adtak neki ezért nem is gondoltam hogy ez az!
    A fórumon azt irták hogy ez nem hangszóró hanem csipogó.
    De még mindig nem tudom a hangerő mit állit?!

    azt,hogy lehet megoldani,hogy üzenetek érkezésekor hangot adjon az óra? Nekem gyatrán rezeg,de hangot egyáltalán nem ad.

  • Bferibörs
    addikt

    Sziasztok,ma érkezik a pro modell,sajna nem nagyon találtam pörgős topikot ( teszt még nincs róla :O ) így ha gondom akadna itt szeretnék kérdezni, a kisebb tesó topikjában. :R

  • youngboy
    senior tag

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata Samsung telefonnal, amin munka profil is van? Kezeli az app a munka profil alkalmazások értesítéseit?

    Korábban váltanom kellett, mert nem tudta. Ez azóta működik már?

    Köszönöm.

  • viralmind
    aktív tag

    Közben a reddit.com -on találtam meg a választ: a hang és menün belül a zümmöggő intenzitása (alacsony,elegendő,magas). Illetve a zümmögő használó üzemmókodba ki lehet kapcsolni (edzéseknés egyekek)
    Elég hülye nevet adtak neki ezért nem is gondoltam hogy ez az!
    A fórumon azt irták hogy ez nem hangszóró hanem csipogó.
    De még mindig nem tudom a hangerő mit állit?!

    Szerintem az a csatlakoztatott BT-eszkoz hangerejet allitja. Pld fejhallhgato.

  • Susana
    tag

    A hangerő szabályzó csak nálam nem működik?
    Se a csengőhangját vagy ébresztőt nem tudom lehalkítani, de még kikapcsolni sem, elég lenne a rezgés.
    Mire való akkor?

    Közben a reddit.com -on találtam meg a választ: a hang és menün belül a zümmöggő intenzitása (alacsony,elegendő,magas). Illetve a zümmögő használó üzemmókodba ki lehet kapcsolni (edzéseknés egyekek)
    Elég hülye nevet adtak neki ezért nem is gondoltam hogy ez az!
    A fórumon azt irták hogy ez nem hangszóró hanem csipogó.
    De még mindig nem tudom a hangerő mit állit?!

  • Susana
    tag

    A hangerő szabályzó csak nálam nem működik?
    Se a csengőhangját vagy ébresztőt nem tudom lehalkítani, de még kikapcsolni sem, elég lenne a rezgés.
    Mire való akkor?

  • Susana
    tag

    Érdeklődni szeretnék, hogy a nem olvasott értesítéseket a kijelzőn mutatja-e az óra? Úgy értem, hogy esetleg van-e valami jelölés, vagy valami más? Samsungnál például egy narancssárga pötty van olyankor kilenc óránál az óralapon! :R

    Szia. Itt 12óránál jelenik meg az icon. Ami mindig más attól függően hogy mit értesit( visszaszámláló, messenger, edzés, stb). Ha ráböksz akkor azonnal megnyitja.

  • PeteePeti
    őstag

    Érdeklődni szeretnék, hogy a nem olvasott értesítéseket a kijelzőn mutatja-e az óra? Úgy értem, hogy esetleg van-e valami jelölés, vagy valami más? Samsungnál például egy narancssárga pötty van olyankor kilenc óránál az óralapon! :R

  • Ebben az órában gondolkodom. Hagyok itt egy komentett, hogy el ne felejtsem később elolvasni a tesztet.

    Végül Amazfit T-Rex Pro vettem. Működik Google Pixel 8 Pro telefonnal a Zepp Appal Android 16-on.

  • yodee_
    őstag

    Az oran tudod beallitani. aktivitasok-beallitasok-haladas emlekeztetok.

    Köszönöm, közben a Support is ezt a választ adta. Jövő hétfőn kiderül :D Bár így, hogy már kettő helyről is ugyanaz a javaslat jött szerintem ez lesz a megoldás.

  • viralmind
    aktív tag

    Talan probalj meg az ertesitesre hosszan ranyomni,es hatha feljon valami menu.

    Az oran tudod beallitani. aktivitasok-beallitasok-haladas emlekeztetok.

  • viralmind
    aktív tag
    A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.

    Talan probalj meg az ertesitesre hosszan ranyomni,es hatha feljon valami menu.

  • ΞΔGLΞ
    nagyúr

    Sziasztok!

    Hogy működik az NFC fizetés? Beraktam a CURVE kártyát, amögött egy virtuális revolut kártya van és egyelőre nem tudom, hogyan tovább, mert a terminálnál az órám semmit nem csinál. Elnézést, ha kérdés láma. De nem találok róla sehol infót, hogy vajon mit nem állítottam még be.

    A curve kártya új, talán azzal kellene csinálni elsőre egy fizetést? De az app szerint az is működik...

    Megoldódott.
    2X-er meg kell nyomni a SEL gombot, akkor megjelenik a kártya és 1 percen belül fieztni kell.

  • ΞΔGLΞ
    nagyúr

    Sziasztok!

    Hogy működik az NFC fizetés? Beraktam a CURVE kártyát, amögött egy virtuális revolut kártya van és egyelőre nem tudom, hogyan tovább, mert a terminálnál az órám semmit nem csinál. Elnézést, ha kérdés láma. De nem találok róla sehol infót, hogy vajon mit nem állítottam még be.

    A curve kártya új, talán azzal kellene csinálni elsőre egy fizetést? De az app szerint az is működik...

  • Ebben az órában gondolkodom. Hagyok itt egy komentett, hogy el ne felejtsem később elolvasni a tesztet.

  • Parallaxis
    addikt

    Köszönöm szépen . :R Tegnap jelentkeztem és ma már meg is jelent az alkalmazásban. Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsak lesznek.

    Nagyon gyorsak. Volt valami gondom, a Zepp-ben írtam a Felhasználói visszajelzés alatt és 10 perc múlva már jött válasz.

  • kopakopa
    csendes tag

    Lehet, hogy még nem mindenkinél érhető el, azt hittem már élesítették.

    Ha érdekel, akkor itt tudsz rá jelentkezni: [link]

    Köszönöm szépen . :R Tegnap jelentkeztem és ma már meg is jelent az alkalmazásban. Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsak lesznek.

  • Parallaxis
    addikt

    Létezik, hogy nekem nincs ilyen menü ?

    A testreszabásnál sem látok ilyen lehetsőget:

    Elvileg a legfrisseb verziót használom . :F

    Lehet, hogy még nem mindenkinél érhető el, azt hittem már élesítették.

    Ha érdekel, akkor itt tudsz rá jelentkezni: [link]

  • kopakopa
    csendes tag

    Szia!

    Az áttekintés alatt van alul.

    Nekem annyira bevált ez, hogy bár most éppen Garmint használok, a kaják naplózását még mindíg a Zeppel oldom meg.

    Létezik, hogy nekem nincs ilyen menü ?

    A testreszabásnál sem látok ilyen lehetsőget:

    Elvileg a legfrisseb verziót használom . :F

  • Parallaxis
    addikt

    Szia !

    Azt írtad :
    "A Zeppnél marha jó még a kalóriabevitel, mert vagy beírod, hogy mit ettél és az AI szépen lebontja neked, hogy az mit tartalmaz, vagy lefotózod és az alapján nagyjából 90%-os pontossággal megteszi ugyanezt."

    Én ezt sehol nem találom az alkalmazáson belül, Balance órát használok. Tudnál segíteni, hogy hol találom ezt a kalóriabeviteles részt?

    Szia!

    Az áttekintés alatt van alul.

    Nekem annyira bevált ez, hogy bár most éppen Garmint használok, a kaják naplózását még mindíg a Zeppel oldom meg.

  • kopakopa
    csendes tag

    Igen, bár most éppen egy Fenix 8 a fő óra, amit tesztelek a Balance mellett.

    Edzőterembe nem járok, itthon súlyzózom, meg erőnléti edzéseket csinálok.
    A Balance időt, pulzust és kalóriát rögzít és a végén kapsz egy kiértékelést, hogy mely izomcsoportokat edzetted és egy átfogó mozgásérétkelést is. [link]
    Előre meg is tervezheted az teljes edzést és végigvezet rajta: [link]

    GPS nálam automatán van, ami azt jelenti, hogy ő dönti el, hogy milyen üzemmódba kapcsol a terepnek megfelelően (mennyire van beárnyékolva).
    Kétszer mentem már a két órával és 90 m különbség volt a Balance és a Fenix 8 mért távolsága között. Az úttartás nagyjából azonos.
    A pulzus mérésnél a Balance szerintem pontosabb, vagy legalábbis jobban képes reagálni a gyors változásokra (ez is késik persze egy mellkaspánthoz képest 1-2 másodpercet, de a Garmin 10-15 másodpercéhez képest ez gyíkfing :) ).

    Egyébként a Huawei is kedvenc okosóra márkám, de az Amazfit-et jelenleg sokkal jobb ütemben fejlesztik, így hasonló árfekvésben jelenleg tudásban többet tud adni.

    hétköznapra egy Balance-ot használ és nagyobb megpróbáltatásokra, terepre, crossfitre pedig Trex 3

    Szerintem a T-Rex 3-nak nincs létjogosultsága a Balance mellett, max. ha búvárkodsz.
    Keményebb megpróbáltatások előtt rápattint az ember egy védőburkot és pont annyira védett lesz, mint a T-rex, tudásban meg előrébb van (fejlettebb szenzorok, BIA érzékelő). Jelenleg egyetlen dologban van a T-Rex előrébb, hogy a térképkezeléshez a legutóbbi frissítéssel megkapták a POI alapú navigációt, és ezt a Balance még nem kapta meg (igaz az alkalmazás áruházban ott van ingyenesen egy app, ami ezt tudja [kép] :) ).

    A Zepp egyébkén nagyon jó app lett, most, hogy elsősorban a Garmin Connect-et kell használnom becsülöm meg legjobban, mert a Garmin alkalmazása egy katyvasz (főleg a megújulása óta).

    A Zeppnél marha jó még a kalóriabevitel, mert vagy beírod, hogy mit ettél és az AI szépen lebontja neked, hogy az mit tartalmaz, vagy lefotózod és az alapján nagyjából 90%-os pontossággal megteszi ugyanezt. (A Garmin ezt egyáltalán nem tudja, erre a My FittnesPal alkalmazást ajánlja jópénzzért.)

    ----

    Az Amazfittel két gondom van csak.
    Az egyik, hogy nem gyártanak különböző méretű órákat a komolyabb szériákból, így a feleségem végül egy Venu 3s-t kapott, ami női méretű és kinézetű óra, de megfelelő üzemidőt és tudást biztosít.
    A másik, hogy a mérlegük (Amazfit Smart Scale) nagyjából semmire nem alkalmas. Az, hogy a testfelépítés mérése mennyire pontos már nem is teszteltem, mert a legalapvető funkciója a testsúly mérése sem működik jól. Ha háromszor egymás után rálépsz akkor kapsz három különböző mérési adatot amik között akár 1,5 kiló különbség is lehet.
    Szóval ehelyett is Garmin mérleg lett, aminél a testsúly mérés pontos, a testfelépítés százalékos cuccait meg a DEXA mérés alapján be lehet kalibrálni.

    Szóval hiába jelenleg a legjobb okosóra (szerintem) a Balance, maradni fogok a Garminnál (pedig sok dolog miatt jujj de köpködök rá), mert így a család egyetlen platformon lehet, nem kell 2-3 alkalmazást használni, meg összeszinkronizálni.
    Szegény Balance-t már hirdetem is :)

    Szia !

    Azt írtad :
    "A Zeppnél marha jó még a kalóriabevitel, mert vagy beírod, hogy mit ettél és az AI szépen lebontja neked, hogy az mit tartalmaz, vagy lefotózod és az alapján nagyjából 90%-os pontossággal megteszi ugyanezt."

    Én ezt sehol nem találom az alkalmazáson belül, Balance órát használok. Tudnál segíteni, hogy hol találom ezt a kalóriabeviteles részt?

  • Parallaxis
    addikt

    Ha jól tudom te egy Balance-ot használsz?
    Mennyire méri jól a pulzust és mennyire jól méri a futásnál a távolságot?
    Ha jól emlékszem te edzőtermi edzést is csinálsz, ott milyen értékeket mér úgymond, csak a pulzust és az időt vagy esetleg mást is illetve a Zepp alkalmazásban ezt hogyan kezeli le.
    Nekem Huawei Gt4 van jelenleg ahogy előzőleg írtam már itt, ott csak edzőtermi edzésnél csak pulzust és időt mér, illetve futásnál azt tapasztaltam hogy picit túlméri a távolságot mint a valós.de azért ezzel még lehet együtt élni, illetve a feltöltőtt nyomvonalat szépen leköveti.
    Nézegettem a nagy márkákat Garmin, Polar, Suunto, és hát ott is láttam hibákat és felhasználók leírásában hogy vannak hibák egy egy frissítés után, vannak pulzusmérési hibák, illetve a GPS pontatlanságokat, illetve a lefutott nyomvonalnál kiugrásokat mert mellélőtt a GPS és nem követi rendesen az utat ahol futott az illető. Én ilyeneket nem tapasztaltam a Huaweinél egyetlen frissítés után, ezért használom még mindig azt, csak mint mondtam picit túlméri a távot illetve úgymond kevés adatot szolgáltat mint amire szükségem lenne.
    Ezek a nagyobb márkák brutális áron vannak és ha az Amazfit GPS-e és pulzusmérője pontosan mér kis hibaszázalékon belül mint ahogy többen is leirták akkor még az ember úgy is jobban jár hogy hétköznapra egy Balance-ot használ és nagyobb megpróbáltatásokra, terepre, crossfitre pedig Trex 3. Persze a pontosabb mérések érdekében egy pántot/övet is venne az ember és ha jól tudom az Amazfithez lehet csatlakoztatni mert kezeli rendesen. És még a 2 óra + Polar öv/pántot vesz az ember akkor sem szaladt úgy el árban összességben.
    De ha csak a Balance vagy Trex 3-at veszi az ember egy öv /pánt akkor meg bőven áron alul van mint egy méregdrága túlárazott nagy márkák órái, amik readásul műanyag házban vannak nem zafir üveggel és a normálisabbak legolcsóbban kB 250000Ft körül vannak. Na ezért kB a 2 óra és az öv/pánt is kijön és még pontos pulzust is kap az ember. De 1 óra és öv /pánt esetében bőven alatta van ennek.
    A fent említett órákról sok tesztet olvastam, külföldiek esetében csupa jókat erről a 2 óráról és sokan váltottak át ezekre. Csak mivel nincs ismerettségi körömben Amazfit viselő és aki Zeppet használ, és tudom hogy te igen, ezért kérdezem tőled hogy milyen az ökoszisztémája az Amazfitnek, a Zepp átfogó képet ad az alvásról, edzésről, energiaszintről, edzésterhelésről, edzéstervezésről. Mert sajnos és tényleg sajnos a Huawei picit ebből a szempontból le van maradva még mindig. Válaszod előre is köszönöm!

    Igen, bár most éppen egy Fenix 8 a fő óra, amit tesztelek a Balance mellett.

    Edzőterembe nem járok, itthon súlyzózom, meg erőnléti edzéseket csinálok.
    A Balance időt, pulzust és kalóriát rögzít és a végén kapsz egy kiértékelést, hogy mely izomcsoportokat edzetted és egy átfogó mozgásérétkelést is. [link]
    Előre meg is tervezheted az teljes edzést és végigvezet rajta: [link]

    GPS nálam automatán van, ami azt jelenti, hogy ő dönti el, hogy milyen üzemmódba kapcsol a terepnek megfelelően (mennyire van beárnyékolva).
    Kétszer mentem már a két órával és 90 m különbség volt a Balance és a Fenix 8 mért távolsága között. Az úttartás nagyjából azonos.
    A pulzus mérésnél a Balance szerintem pontosabb, vagy legalábbis jobban képes reagálni a gyors változásokra (ez is késik persze egy mellkaspánthoz képest 1-2 másodpercet, de a Garmin 10-15 másodpercéhez képest ez gyíkfing :) ).

    Egyébként a Huawei is kedvenc okosóra márkám, de az Amazfit-et jelenleg sokkal jobb ütemben fejlesztik, így hasonló árfekvésben jelenleg tudásban többet tud adni.

    hétköznapra egy Balance-ot használ és nagyobb megpróbáltatásokra, terepre, crossfitre pedig Trex 3

    Szerintem a T-Rex 3-nak nincs létjogosultsága a Balance mellett, max. ha búvárkodsz.
    Keményebb megpróbáltatások előtt rápattint az ember egy védőburkot és pont annyira védett lesz, mint a T-rex, tudásban meg előrébb van (fejlettebb szenzorok, BIA érzékelő). Jelenleg egyetlen dologban van a T-Rex előrébb, hogy a térképkezeléshez a legutóbbi frissítéssel megkapták a POI alapú navigációt, és ezt a Balance még nem kapta meg (igaz az alkalmazás áruházban ott van ingyenesen egy app, ami ezt tudja [kép] :) ).

    A Zepp egyébkén nagyon jó app lett, most, hogy elsősorban a Garmin Connect-et kell használnom becsülöm meg legjobban, mert a Garmin alkalmazása egy katyvasz (főleg a megújulása óta).

    A Zeppnél marha jó még a kalóriabevitel, mert vagy beírod, hogy mit ettél és az AI szépen lebontja neked, hogy az mit tartalmaz, vagy lefotózod és az alapján nagyjából 90%-os pontossággal megteszi ugyanezt. (A Garmin ezt egyáltalán nem tudja, erre a My FittnesPal alkalmazást ajánlja jópénzzért.)

    ----

    Az Amazfittel két gondom van csak.
    Az egyik, hogy nem gyártanak különböző méretű órákat a komolyabb szériákból, így a feleségem végül egy Venu 3s-t kapott, ami női méretű és kinézetű óra, de megfelelő üzemidőt és tudást biztosít.
    A másik, hogy a mérlegük (Amazfit Smart Scale) nagyjából semmire nem alkalmas. Az, hogy a testfelépítés mérése mennyire pontos már nem is teszteltem, mert a legalapvető funkciója a testsúly mérése sem működik jól. Ha háromszor egymás után rálépsz akkor kapsz három különböző mérési adatot amik között akár 1,5 kiló különbség is lehet.
    Szóval ehelyett is Garmin mérleg lett, aminél a testsúly mérés pontos, a testfelépítés százalékos cuccait meg a DEXA mérés alapján be lehet kalibrálni.

    Szóval hiába jelenleg a legjobb okosóra (szerintem) a Balance, maradni fogok a Garminnál (pedig sok dolog miatt jujj de köpködök rá), mert így a család egyetlen platformon lehet, nem kell 2-3 alkalmazást használni, meg összeszinkronizálni.
    Szegény Balance-t már hirdetem is :)

  • de érdekes módon mégsem ő kapta meg ezt a címet hiába USA Brand

    Nem is kaphatná meg, mert nem támogatott sportfunkció.
    Aki Garminnal akar Hyrox-ot mérni, az a kardió edzésmód átszabásával tudja megtenni.

    Ha kicsit rosszmájú akarnék lenni, akkor azt gondolnám, hogy az Amazfit keresett egy kemény, de még elég népszerű sportot, amit a Garmin még nem támogat és elsőként beleálltak a teljes támogatásába :)
    (Mellesleg ha a marketing értékét nézzük a dolognak, akkor nagyon is jó megoldás.)

    Ha jól tudom te egy Balance-ot használsz?
    Mennyire méri jól a pulzust és mennyire jól méri a futásnál a távolságot?
    Ha jól emlékszem te edzőtermi edzést is csinálsz, ott milyen értékeket mér úgymond, csak a pulzust és az időt vagy esetleg mást is illetve a Zepp alkalmazásban ezt hogyan kezeli le.
    Nekem Huawei Gt4 van jelenleg ahogy előzőleg írtam már itt, ott csak edzőtermi edzésnél csak pulzust és időt mér, illetve futásnál azt tapasztaltam hogy picit túlméri a távolságot mint a valós.de azért ezzel még lehet együtt élni, illetve a feltöltőtt nyomvonalat szépen leköveti.
    Nézegettem a nagy márkákat Garmin, Polar, Suunto, és hát ott is láttam hibákat és felhasználók leírásában hogy vannak hibák egy egy frissítés után, vannak pulzusmérési hibák, illetve a GPS pontatlanságokat, illetve a lefutott nyomvonalnál kiugrásokat mert mellélőtt a GPS és nem követi rendesen az utat ahol futott az illető. Én ilyeneket nem tapasztaltam a Huaweinél egyetlen frissítés után, ezért használom még mindig azt, csak mint mondtam picit túlméri a távot illetve úgymond kevés adatot szolgáltat mint amire szükségem lenne.
    Ezek a nagyobb márkák brutális áron vannak és ha az Amazfit GPS-e és pulzusmérője pontosan mér kis hibaszázalékon belül mint ahogy többen is leirták akkor még az ember úgy is jobban jár hogy hétköznapra egy Balance-ot használ és nagyobb megpróbáltatásokra, terepre, crossfitre pedig Trex 3. Persze a pontosabb mérések érdekében egy pántot/övet is venne az ember és ha jól tudom az Amazfithez lehet csatlakoztatni mert kezeli rendesen. És még a 2 óra + Polar öv/pántot vesz az ember akkor sem szaladt úgy el árban összességben.
    De ha csak a Balance vagy Trex 3-at veszi az ember egy öv /pánt akkor meg bőven áron alul van mint egy méregdrága túlárazott nagy márkák órái, amik readásul műanyag házban vannak nem zafir üveggel és a normálisabbak legolcsóbban kB 250000Ft körül vannak. Na ezért kB a 2 óra és az öv/pánt is kijön és még pontos pulzust is kap az ember. De 1 óra és öv /pánt esetében bőven alatta van ennek.
    A fent említett órákról sok tesztet olvastam, külföldiek esetében csupa jókat erről a 2 óráról és sokan váltottak át ezekre. Csak mivel nincs ismerettségi körömben Amazfit viselő és aki Zeppet használ, és tudom hogy te igen, ezért kérdezem tőled hogy milyen az ökoszisztémája az Amazfitnek, a Zepp átfogó képet ad az alvásról, edzésről, energiaszintről, edzésterhelésről, edzéstervezésről. Mert sajnos és tényleg sajnos a Huawei picit ebből a szempontból le van maradva még mindig. Válaszod előre is köszönöm!

  • Parallaxis
    addikt

    Olvasgattam itt a hozzászólásokat, és igazából mindenki szíve joga hogy mit használ és miben hisz.
    De valamelyik nap szembesültem egy dologgal miközben sportóra teszteket néztem,hogy melyikbe kellene befektetni, hogy melyik a megbízható.
    Jelenleg egy Huawei GT4-et használok hétköznapokban és sportoláshoz. Nemrég jött rá egy frissítés ami által szinte a GT5-öt kapja meg az ember,hiszen a sw ugyanaz lett mint a GT5-ben, és megkapta a térképet,talajérintési idő,stb futásnál,menürendszer ugyanaz lett meg sok minden benne,persze a tru sense nincs benne, hanem a GT4 szenzorát használva érzékeli a dolgokat,úgyhogy a GT5 kicsit fejlettebb szenzorral rendelkezik.
    Jelenleg ez az óra nem nyújt annyi szolgáltatást,információt nekem,mint amennyire én kíváncsi lennék egyes sportoknál,de amúgy elmegy és nem rossz még,és ezért is nézegettem más más irányba is a termékpalettán.

    De ennyit erről, inkább jöjjön a lényeg és tény ami tény és valós és nem kitalált történet.
    De ahogy nézem külföldről kell venni Amazfitet mert az itthoni szar lehet,mert külföldön minden jól működik a tesztek és felhasználók elmondása,véleménye,sportolók véleménye szerint, és itthon meg nem, ahogy egyes kommentekből is kiderült. :U

    Ha a pontosságról eszmecserélünk akkor éppen valamelyik nap láttam, hogy az Amazfit lett a hivatalos szponzora Amerikában HYROX-nak és hivatalos időmérője és hivatalos órája lett több órája is,ami megkapta ezt a sportmódot mert bevizsgálták több más márkájú órával együtt és az Amazfit volt amelyik legjobban mérte az adatokat ezen crossfit jellegű megterhelő mozgásnál is,ezért lett a hivatalos órája,mert ez a több részből álló sportágnál mindegyik részt tökéletesen méri. Picit durva hogy egy kínai "sportóra" hivatalos amerikai versenynek az órája lett.

    Akit érdekel annak itt egy link erről a sportról és arról hogy melyik órák kapták meg ezt a módot és ez mind az Amazfit oldalán mind a Hyrox hivatalos oldalán is fent van és nemcsak az Amazfit hirdeti ezt:
    https://www.amazfit.com/pages/lead-generation-dec-12-16-32-14?_ab=0&key=1734407607900

    Hozzáteszem nincs Amazfit órám és nem reklámnak szántam,de ezek után elgondolkodtam, hogy hasonló sportot is űzök, és hogy ilyen dolgokat jól mér és hivatalos szervezet elfogadta a méréseket egy ilyen megterhelő változatos sportnál, akkor talán nem is olyan rosszak azok az órák mérések szempontjából sem, és ebben a sportban az egyik rész a futás is, szóval azt a részt is jól méri ennek tudatában. Readásul ezen órák nem is drágák,sőt!
    És tudjuk Amerikában azért más nem amerikai dolgokat nem nagyon szeretnek hitelesíteni,mert védik a saját gazdaságukat és az amerikai termékeket.
    Persze nem mondom hogy a Garmin rossz órákat gyárt, de érdekes módon mégsem ő kapta meg ezt a címet hiába USA Brand, és ez a sport már nemzetközivé vált, több országban jelen is van már. És itt aztán van intervallum edzés, megterhelés, pulzusingadozás meg minden amit aztán mérni kell rendesen és időben is,mert itt azért nem mindegy.
    De ez csak az én szubjektív véleményem.

    de érdekes módon mégsem ő kapta meg ezt a címet hiába USA Brand

    Nem is kaphatná meg, mert nem támogatott sportfunkció.
    Aki Garminnal akar Hyrox-ot mérni, az a kardió edzésmód átszabásával tudja megtenni.

    Ha kicsit rosszmájú akarnék lenni, akkor azt gondolnám, hogy az Amazfit keresett egy kemény, de még elég népszerű sportot, amit a Garmin még nem támogat és elsőként beleálltak a teljes támogatásába :)
    (Mellesleg ha a marketing értékét nézzük a dolognak, akkor nagyon is jó megoldás.)

  • Olvasgattam itt a hozzászólásokat, és igazából mindenki szíve joga hogy mit használ és miben hisz.
    De valamelyik nap szembesültem egy dologgal miközben sportóra teszteket néztem,hogy melyikbe kellene befektetni, hogy melyik a megbízható.
    Jelenleg egy Huawei GT4-et használok hétköznapokban és sportoláshoz. Nemrég jött rá egy frissítés ami által szinte a GT5-öt kapja meg az ember,hiszen a sw ugyanaz lett mint a GT5-ben, és megkapta a térképet,talajérintési idő,stb futásnál,menürendszer ugyanaz lett meg sok minden benne,persze a tru sense nincs benne, hanem a GT4 szenzorát használva érzékeli a dolgokat,úgyhogy a GT5 kicsit fejlettebb szenzorral rendelkezik.
    Jelenleg ez az óra nem nyújt annyi szolgáltatást,információt nekem,mint amennyire én kíváncsi lennék egyes sportoknál,de amúgy elmegy és nem rossz még,és ezért is nézegettem más más irányba is a termékpalettán.

    De ennyit erről, inkább jöjjön a lényeg és tény ami tény és valós és nem kitalált történet.
    De ahogy nézem külföldről kell venni Amazfitet mert az itthoni szar lehet,mert külföldön minden jól működik a tesztek és felhasználók elmondása,véleménye,sportolók véleménye szerint, és itthon meg nem, ahogy egyes kommentekből is kiderült. :U

    Ha a pontosságról eszmecserélünk akkor éppen valamelyik nap láttam, hogy az Amazfit lett a hivatalos szponzora Amerikában HYROX-nak és hivatalos időmérője és hivatalos órája lett több órája is,ami megkapta ezt a sportmódot mert bevizsgálták több más márkájú órával együtt és az Amazfit volt amelyik legjobban mérte az adatokat ezen crossfit jellegű megterhelő mozgásnál is,ezért lett a hivatalos órája,mert ez a több részből álló sportágnál mindegyik részt tökéletesen méri. Picit durva hogy egy kínai "sportóra" hivatalos amerikai versenynek az órája lett.

    Akit érdekel annak itt egy link erről a sportról és arról hogy melyik órák kapták meg ezt a módot és ez mind az Amazfit oldalán mind a Hyrox hivatalos oldalán is fent van és nemcsak az Amazfit hirdeti ezt:
    https://www.amazfit.com/pages/lead-generation-dec-12-16-32-14?_ab=0&key=1734407607900

    Hozzáteszem nincs Amazfit órám és nem reklámnak szántam,de ezek után elgondolkodtam, hogy hasonló sportot is űzök, és hogy ilyen dolgokat jól mér és hivatalos szervezet elfogadta a méréseket egy ilyen megterhelő változatos sportnál, akkor talán nem is olyan rosszak azok az órák mérések szempontjából sem, és ebben a sportban az egyik rész a futás is, szóval azt a részt is jól méri ennek tudatában. Readásul ezen órák nem is drágák,sőt!
    És tudjuk Amerikában azért más nem amerikai dolgokat nem nagyon szeretnek hitelesíteni,mert védik a saját gazdaságukat és az amerikai termékeket.
    Persze nem mondom hogy a Garmin rossz órákat gyárt, de érdekes módon mégsem ő kapta meg ezt a címet hiába USA Brand, és ez a sport már nemzetközivé vált, több országban jelen is van már. És itt aztán van intervallum edzés, megterhelés, pulzusingadozás meg minden amit aztán mérni kell rendesen és időben is,mert itt azért nem mindegy.
    De ez csak az én szubjektív véleményem.

  • gusthy
    veterán

    Nekem is az van és döbbenetes, hogy mennyi fejlesztést raktak bele a megjelenése óta.
    Egyetlen gyártó sem fejleszt egy már kiadott terméket ilyen ütemben.

    Késést meg max olyan szinten látok, hogy fél-1 másodperc, ami a Garmin 8-10 másodpercéhez képest fényévekkel jobb.

    Igen, engem is meglepett, hogy mennyi dolog került be utólag. Egyébként szerintem a kategóriájában így az egyik legjobb óra lett, pláne hogy fél centivel vékonyabb a versenytárs Garmin 265-nél.

  • Parallaxis
    addikt

    Ez igaz, bár hozzátartozik, hogy a Balance is tud késni (nekem az van, és tény, hogy a frissítésekkel az is javult a teljesen újkori állapotához képest), és azért a korábbi Amazfitek lényegesen többet késtek, legendásan problémásak voltak ezen a téren. A Balance-ban már egy újabb szenzor van.

    Nekem is az van és döbbenetes, hogy mennyi fejlesztést raktak bele a megjelenése óta.
    Egyetlen gyártó sem fejleszt egy már kiadott terméket ilyen ütemben.

    Késést meg max olyan szinten látok, hogy fél-1 másodperc, ami a Garmin 8-10 másodpercéhez képest fényévekkel jobb.

  • gusthy
    veterán

    Pulzus késés nem a Garmin sajátja hanem minden optikai mérőé.

    Ez szerencsére nem igaz, vagy legalábbis nem olyan mértékben, mint a Garmin esetében.
    Az Amazfit Balance, a tesztben említett T-Rex 3, a Huawei GT4-GT5-GT5 Pro, az Apple Watch Ultra amit teszteltem mostanában a Garminokon kívül és egyiknél sincs ilyen látványos késés (konkrétan az Amazfit és a Huawei órák a Polar pántot lekövetik majdnem 100%-osan).
    Mondjuk én nem futok, hanem kerékpározom (kinti/benti), gyors sétálok és súlyzózom. Más mozgásoknál lehet, hogy mások az eredmények, de ezeknél a Garmin viccesen el tud csúszni (főleg kerékpárnál jön ki, mert ott a külső szenzorok értékei elég biztosan mutatják, hogy hol kéne megugrani a pulzusnak).

    Egyébként az átlag pulzus nem lesz pontos, ha csúszik a mérés, mert ha 8-10 másodpercet elcsúszik, akkor a végén ennyivel kevesebb lesz a valós mérés, mivel az edzés vége nem esik egybe pulzusméréssel, így az utolsó 8-10 másodperc kiesik.

    Ez igaz, bár hozzátartozik, hogy a Balance is tud késni (nekem az van, és tény, hogy a frissítésekkel az is javult a teljesen újkori állapotához képest), és azért a korábbi Amazfitek lényegesen többet késtek, legendásan problémásak voltak ezen a téren. A Balance-ban már egy újabb szenzor van.

  • HKorn
    veterán

    Pulzus késés nem a Garmin sajátja hanem minden optikai mérőé.

    Ez szerencsére nem igaz, vagy legalábbis nem olyan mértékben, mint a Garmin esetében.
    Az Amazfit Balance, a tesztben említett T-Rex 3, a Huawei GT4-GT5-GT5 Pro, az Apple Watch Ultra amit teszteltem mostanában a Garminokon kívül és egyiknél sincs ilyen látványos késés (konkrétan az Amazfit és a Huawei órák a Polar pántot lekövetik majdnem 100%-osan).
    Mondjuk én nem futok, hanem kerékpározom (kinti/benti), gyors sétálok és súlyzózom. Más mozgásoknál lehet, hogy mások az eredmények, de ezeknél a Garmin viccesen el tud csúszni (főleg kerékpárnál jön ki, mert ott a külső szenzorok értékei elég biztosan mutatják, hogy hol kéne megugrani a pulzusnak).

    Egyébként az átlag pulzus nem lesz pontos, ha csúszik a mérés, mert ha 8-10 másodpercet elcsúszik, akkor a végén ennyivel kevesebb lesz a valós mérés, mivel az edzés vége nem esik egybe pulzusméréssel, így az utolsó 8-10 másodperc kiesik.

    Ha intervallt csinálsz, ami annyiból áll, hogy rövidebb intenzívebb szakaszokat teszel bele, ahol kis időre felugrik a pulzus, de mindig visszalassítasz az alaptempóra, ezt le tudja követni a pulzusmérő kis késéssel és ettől az átlag még lehet pontos. Hacsak a végén nem úgy fejezed be az edzést, hogy azonnal a pörgős rész után leállítod az órát, mielőtt lenne ideje visszakövetni a pulzuscsökkenést.

  • Parallaxis
    addikt

    Pulzus késés nem a Garmin sajátja hanem minden optikai mérőé. Nekem van külön optikai mérőm és az is késik a mellkaspánthoz képest, szimplán csak amiatt is hogy a karokba később jut el a vér, míg a mellkaspánt az elektromos jelet méri, azaz szinte azonnali értéket. De ez nem probléma nekem, mert már tudom hogy kell értelmezni.

    Pulzus késés nem a Garmin sajátja hanem minden optikai mérőé.

    Ez szerencsére nem igaz, vagy legalábbis nem olyan mértékben, mint a Garmin esetében.
    Az Amazfit Balance, a tesztben említett T-Rex 3, a Huawei GT4-GT5-GT5 Pro, az Apple Watch Ultra amit teszteltem mostanában a Garminokon kívül és egyiknél sincs ilyen látványos késés (konkrétan az Amazfit és a Huawei órák a Polar pántot lekövetik majdnem 100%-osan).
    Mondjuk én nem futok, hanem kerékpározom (kinti/benti), gyors sétálok és súlyzózom. Más mozgásoknál lehet, hogy mások az eredmények, de ezeknél a Garmin viccesen el tud csúszni (főleg kerékpárnál jön ki, mert ott a külső szenzorok értékei elég biztosan mutatják, hogy hol kéne megugrani a pulzusnak).

    Egyébként az átlag pulzus nem lesz pontos, ha csúszik a mérés, mert ha 8-10 másodpercet elcsúszik, akkor a végén ennyivel kevesebb lesz a valós mérés, mivel az edzés vége nem esik egybe pulzusméréssel, így az utolsó 8-10 másodperc kiesik.

  • HKorn
    veterán

    Ez akkor probléma, ha pl HIIT vagy pulzustartomány-edzést csinál az ember, ahol lényeges, hogy az aktuális pulzus pontos legyen (hiszen az óra jelez, hogy lassíts, gyorsíts). Ezekhez pulzuspánt kell. A késés az utólagos elemzésben csakugyan nem igazán lényeges.

    Így van, de az ilyen jellegű edzéseknél mindig elmondják, hogy ajánlott a pulzuspánt. Futásnál is az intervall edzésekhez használtam én is, sima alapozó futásokhoz nem.

  • gusthy
    veterán

    Pulzus késés nem a Garmin sajátja hanem minden optikai mérőé. Nekem van külön optikai mérőm és az is késik a mellkaspánthoz képest, szimplán csak amiatt is hogy a karokba később jut el a vér, míg a mellkaspánt az elektromos jelet méri, azaz szinte azonnali értéket. De ez nem probléma nekem, mert már tudom hogy kell értelmezni.

    Ez akkor probléma, ha pl HIIT vagy pulzustartomány-edzést csinál az ember, ahol lényeges, hogy az aktuális pulzus pontos legyen (hiszen az óra jelez, hogy lassíts, gyorsíts). Ezekhez pulzuspánt kell. A késés az utólagos elemzésben csakugyan nem igazán lényeges.

  • Y72
    aktív tag

    Pulzus késés nem a Garmin sajátja hanem minden optikai mérőé. Nekem van külön optikai mérőm és az is késik a mellkaspánthoz képest, szimplán csak amiatt is hogy a karokba később jut el a vér, míg a mellkaspánt az elektromos jelet méri, azaz szinte azonnali értéket. De ez nem probléma nekem, mert már tudom hogy kell értelmezni.

  • HKorn
    veterán

    Igen, a fals mérést én is ennek tudtam be.
    A késés meg Garmin tulajdonság. Legalábbis az eddig nálam járt összes Garminnál megvolt (Venu 3, Fenix 7, Fenix 7 Pro, Epix Pro, Instinct 2). Ez, amíg csak önmagában az óra mér, nem feltűnő, mert minden mérőszám ehhez igazodik, de ha külső szenzor is befigyel, akkor ahhoz képest már látványos tud lenni (nálam van amikor 10! másodperc csúszás is van).

    Késés az van hirtelen pulzusváltozáskor, igen, de nem vagyok benne biztos, hogy ez Garmin specifikus. Lehet 1-2 gyártó már megoldotta, hogy nincs késés, de szerintem az optikai márők többsége ilyen. Ezzel amúgy simán együtt lehet élni, mert igszából attól még egy tevékenység végén az átlagpulzus pontos lesz.

  • Parallaxis
    addikt

    Tény, hogy a csuklós mérés nem mindenkinél mér ugyanolyan pontosan, mert függ néhány tényezőtől. Pl börszín, szőrösség, de még az óra súlya is befolyásolhatja. Ezért van, hogy a nagy és nehéz Fenix/Epix modellek általában pontatlanabbak, mint a sokkal könnyebb Forerunnerek. Nekem az FR255 szinte mindog pontos, vagy legalábbis következetesen mér, nincsenek egyértelmű fals kiugrások. Mivel már 5 éve futok így érzésre is elég jól tudom, hogy mikor kb mennyi lehet a pulzusom.

    Igen, a fals mérést én is ennek tudtam be.
    A késés meg Garmin tulajdonság. Legalábbis az eddig nálam járt összes Garminnál megvolt (Venu 3, Fenix 7, Fenix 7 Pro, Epix Pro, Instinct 2). Ez, amíg csak önmagában az óra mér, nem feltűnő, mert minden mérőszám ehhez igazodik, de ha külső szenzor is befigyel, akkor ahhoz képest már látványos tud lenni (nálam van amikor 10! másodperc csúszás is van).

  • HKorn
    veterán

    Fenix 7 Pro/Epix Pro gen2 járt nálam több is, de mindegyiknél megvolt a késés a HR rögzítésnél. Fenixnél volt olyan is, hogy fals mérést rögzített (szobakerékpározásnál simán behaluzott 180 feletti pulzust, ami nálam már halál állapot lenne és a valóság 135 volt :D).

    Tény, hogy a csuklós mérés nem mindenkinél mér ugyanolyan pontosan, mert függ néhány tényezőtől. Pl börszín, szőrösség, de még az óra súlya is befolyásolhatja. Ezért van, hogy a nagy és nehéz Fenix/Epix modellek általában pontatlanabbak, mint a sokkal könnyebb Forerunnerek. Nekem az FR255 szinte mindog pontos, vagy legalábbis következetesen mér, nincsenek egyértelmű fals kiugrások. Mivel már 5 éve futok így érzésre is elég jól tudom, hogy mikor kb mennyi lehet a pulzusom.

  • Parallaxis
    addikt

    Fenix5 -6 on kriminálisan rossz minőségű volt a HR adat - nekem sokszor 30percre is elvesztette a "jelet". De ez 50%-ban ember függő is, pl ha hirtelen megváltozik valami és a karokba nem jut annyi vér akkor nincs mit mérni.Huawei / Amazfit ettől függetlenül valóban jobban mér, de a fenix 7-8, FR965 már abszolut használható.

    Fenix 7 Pro/Epix Pro gen2 járt nálam több is, de mindegyiknél megvolt a késés a HR rögzítésnél. Fenixnél volt olyan is, hogy fals mérést rögzített (szobakerékpározásnál simán behaluzott 180 feletti pulzust, ami nálam már halál állapot lenne és a valóság 135 volt :D).

  • Y72
    aktív tag

    Itt egy összevetés a T-Rex3 pulzuskövetéséről. Trex 3 - Garmin mellkaspánt és Garmin óra:

    Fenix5 -6 on kriminálisan rossz minőségű volt a HR adat - nekem sokszor 30percre is elvesztette a "jelet". De ez 50%-ban ember függő is, pl ha hirtelen megváltozik valami és a karokba nem jut annyi vér akkor nincs mit mérni.Huawei / Amazfit ettől függetlenül valóban jobban mér, de a fenix 7-8, FR965 már abszolut használható.

  • gusthy
    veterán

    Abszolút megértem, én Garmin fan vagyok, de a józanabbik fajta, aki sosem adna még 200e Ft-ot sem egyik óráért se. A 400 e Ft-os Fenix 8-ról ne is beszéljünk, Garmin is egyre pofátlanabbul áraz már.

    Tulajdonképpen nem is értem miért is kellene bárkinek egy F8. Mit tud többet, ami feltétlen szükséges egy hobbisportolónak. Egy 100e Ft-os FR255 bőségesen kiszolgál, 4x annyiba kerülő F8 nem más csak rajoskodás, hogy nekem drága órám van mert király vagyok, vagy ettől komolyabb sportolónak tűnök.

    Ugyanaz a kerdés mint amikor egy új iPhone jelenik meg, racionálisan nem lehet megmagyarázni a többszázezres árat, de még is megveszik.

    Igazából ezek között a kasztni, a design és a szoftver a különbség. Ebből a kasztni adott esetben lehet valódi komoly érték, pl a 955 alkalmas búvárkodásra is, amit a 255-tel nem lenne jó ötlet, sós vízben merülni mérsékelten okos ötlet vele.
    Az szerintem is gusztustalan parasztvakítás, hogy az olcsóbb cuccokban néhány szoftveres funkció le van kapcsolva, lásd Venu 3 vs Forerunner 265.
    A design meg már csak olyan, hogy megkérik az árát.

  • Kabu
    tag

    Abszolút megértem, én Garmin fan vagyok, de a józanabbik fajta, aki sosem adna még 200e Ft-ot sem egyik óráért se. A 400 e Ft-os Fenix 8-ról ne is beszéljünk, Garmin is egyre pofátlanabbul áraz már.

    Tulajdonképpen nem is értem miért is kellene bárkinek egy F8. Mit tud többet, ami feltétlen szükséges egy hobbisportolónak. Egy 100e Ft-os FR255 bőségesen kiszolgál, 4x annyiba kerülő F8 nem más csak rajoskodás, hogy nekem drága órám van mert király vagyok, vagy ettől komolyabb sportolónak tűnök.

    Ugyanaz a kerdés mint amikor egy új iPhone jelenik meg, racionálisan nem lehet megmagyarázni a többszázezres árat, de még is megveszik.

    Tökéletesen leírtad! :R

    Sajnos bizonyos, tradícionálisan kiváló termékeket gyártó cégek ( Samsung, Apple, Garmin, Irobot... ) mostanában az innovaciók helyett inkább azzal tűnnek ki, hogy az egekbe nyomták fel bizonyos termékeik árát, miközben egyre kevésbé egyértelmű, hogy ezek a termékeik a többiek előtt járnak...
    Ezért is adtam egy esélyt az Amazfitnek, pláne úgy, hogy Xiaomi termékekkel már évek óta nagyon jó tapasztalatok vannak ( kamerák, porszívó, eleketromos fogkefe...).
    A Samsunggal is úgy vagyok, hogy az, hogy fotozás szintjén az S21 és az S24 között szinte nincs jelentősebb javulás, ez a pofátlanság csúcsa, ha nem villanatanak valami nagyot az S25-nél, akkor 13 év "Samsungozás" után a telefonoknál is adok egy esélyt egy feltörekvőbb márkának.

  • HKorn
    veterán

    Én meg pont az ellenpólus vagyok: 2 barátom is montizik ( nyilván nem ebből élnek ) és bár évekig fel sem néztek a Garmin katalógusból, egyikük most hozzám hasonlóan T-REX 3 tulaj lett, a másikuk még hezitál, de szinte biztos, hogy ő sem a Fenix 8-ra költi majd egy fél bicaj árát... :)

    Abszolút megértem, én Garmin fan vagyok, de a józanabbik fajta, aki sosem adna még 200e Ft-ot sem egyik óráért se. A 400 e Ft-os Fenix 8-ról ne is beszéljünk, Garmin is egyre pofátlanabbul áraz már.

    Tulajdonképpen nem is értem miért is kellene bárkinek egy F8. Mit tud többet, ami feltétlen szükséges egy hobbisportolónak. Egy 100e Ft-os FR255 bőségesen kiszolgál, 4x annyiba kerülő F8 nem más csak rajoskodás, hogy nekem drága órám van mert király vagyok, vagy ettől komolyabb sportolónak tűnök.

    Ugyanaz a kerdés mint amikor egy új iPhone jelenik meg, racionálisan nem lehet megmagyarázni a többszázezres árat, de még is megveszik.

  • Kabu
    tag

    Sok hobbista/amatőr futót/bringást ismerek, de ezek közül 0 fő az, aki Amazfittel sportol. Garmin/Suunto/Polar esetleg elvétve Apple Watch. De ezek közül is kb 80%-ban Garmin.

    Én elhiszem, hogy jön fel az Amazfit, nem is baj, ha a Garmint is kicsit versenyre kényszerítik, de jelenleg azért szolgáltatás tekintetében nem egy szint a két márka.

    Nálam az Amazfit amúgy is a hagyjuk már kategória a fizetős alváselemzéssel.meg egyéb szolgáltatások fizetőssé tételével. Inkább fizetek az óráért többet, de ne húzzanak már le havonta még pénzzel. 2 év alatt kifizetem egy rendes sportóra árát pluszban.

    Én meg pont az ellenpólus vagyok: 2 barátom is montizik ( nyilván nem ebből élnek ) és bár évekig fel sem néztek a Garmin katalógusból, egyikük most hozzám hasonlóan T-REX 3 tulaj lett, a másikuk még hezitál, de szinte biztos, hogy ő sem a Fenix 8-ra költi majd egy fél bicaj árát... :)

  • gusthy
    veterán

    Kérlek idézd már fel a mondatomban azt a részt ahol azt írtam hogy mindenkinek 170 felett kell futni. :N

    Azt mondtam hogy én nem szeretnék 170 alatt futni, mivel nem egészséges. A saját adottságaimhoz ( magasság, lépés hossz stb ) mérten. Hogy ezt monitorozni tudd azonban vagy az óra vagy egy rendes hrv öv kell.

    Szövegértés.

    Hát, szép is ez a magyar nyelv, érdemes megtanulni helyesen használni.
    Az, hogy "nem egészséges", az egy általános kijelentés. Nem egészséges a dohányzás, az elhízás, stb.
    Sehol nem írtál olyat, hogy "a saját adottságaidhoz mérten".
    Amit írtál, az kb olyan, hogy "nem szeretnék dohányozni, mert nem egészséges".

    Ezekkel azért érdemes nagyon óvatosan bánni, mert sajna a futó közösségben keringenek ilyen magic numberek, hogy ennyi meg annyi kádencia alatt instant mindmeghalunk, és ezzel lehet komoly károkat okozni, mert majd olyan emberek akarnak 170-nel menni, akiknek nem való.
    Tehát ha neked ki lett mérve, hogy a 170-es vagy magasabb kádencia az ideális, akkor írd azt, hogy ne vezesd félre a kevésbé hozzáértőket. Tudod, az írástudók felelőssége...

    Ami a mérést illeti, igen, ehhez óra vagy öv kell. Viszont ha mindent is az öv mér, akkor kb mindegy, hogy milyen órát használunk, teljesen felesleges drága Garmint venni.

  • laci1892
    őstag

    És még számos más dologtól is függ. De az értelmetlen, hogy azt mondjuk, hogy 170 alatt nem jó.
    Viszont a lépésszámot méri az óra is.

    [link]

    Kérlek idézd már fel a mondatomban azt a részt ahol azt írtam hogy mindenkinek 170 felett kell futni. :N

    Azt mondtam hogy én nem szeretnék 170 alatt futni, mivel nem egészséges. A saját adottságaimhoz ( magasság, lépés hossz stb ) mérten. Hogy ezt monitorozni tudd azonban vagy az óra vagy egy rendes hrv öv kell.

    Szövegértés.

  • gusthy
    veterán

    A cadence a testmagasság adattal együtt érdekes, anélkül csak egy szám.

    És még számos más dologtól is függ. De az értelmetlen, hogy azt mondjuk, hogy 170 alatt nem jó.
    Viszont a lépésszámot méri az óra is.

    [link]

  • HKorn
    veterán

    Nem bántasz meg, de nem "olcsó kínai". Ez egy Tomtom pánt. Az én hobbi szintű 5/10k futásaimhoz bőven elég, nem akarok a New York maratonon első 100ban lenni.
    Úszáshoz nem nagyon van olyan pánt, ami futáshoz is jó.
    Amúgy az, hogy milyen kádenciával fut az ember, az nagyon egyéni, ez, hogy 170 feletti az egészséges, ez valami városi legenda lehet, biztos, hogy nincs alapja.
    Egyébként pedig arról volt szó, hogy mennyivel jobb vagy nem jobb egy Amazfit óra pulzusméröje, mint egy Garminé. Itt a lényeg az, hogy egy 13e Ft-os Tomtom pánt is klasszisokkal pontosabb, mint a legdrágább órába épített.

    A cadence a testmagasság adattal együtt érdekes, anélkül csak egy szám.

  • gusthy
    veterán

    Senkit nem akarok megbántani de .... nekem egy 13 ezer forintos mellkaspánt nem elég. :U alapvetően úszáshoz meg néha futáshoz használom.
    Amikor viszont futáshoz, akkor jól jön.
    Egy rendes, nem valami olcsó kínai hrv pánt nem csak a pulzusod méri. Talaj fogási időt, ezzel együtt a komplett futódinamikád.

    Pontos Futó dinamika mérés már csak abból S szempontból sem rossz hogy, 170/P lépés ütem alatt nem is szeretek már nagyon futni. Hosszútávon ráadásul nem is annyira egészséges.
    Termesztésen Mások vagyok más preferenciákkal más célokkal, nem kell mindenkinek ilyen, tisztában vagyok vele.

    Nem bántasz meg, de nem "olcsó kínai". Ez egy Tomtom pánt. Az én hobbi szintű 5/10k futásaimhoz bőven elég, nem akarok a New York maratonon első 100ban lenni.
    Úszáshoz nem nagyon van olyan pánt, ami futáshoz is jó.
    Amúgy az, hogy milyen kádenciával fut az ember, az nagyon egyéni, ez, hogy 170 feletti az egészséges, ez valami városi legenda lehet, biztos, hogy nincs alapja.
    Egyébként pedig arról volt szó, hogy mennyivel jobb vagy nem jobb egy Amazfit óra pulzusméröje, mint egy Garminé. Itt a lényeg az, hogy egy 13e Ft-os Tomtom pánt is klasszisokkal pontosabb, mint a legdrágább órába épített.

  • Parallaxis
    addikt

    Nyilván, de ezt nem is értem Amazfit hogy oldotta meg. Alapvetően az optikai mérés sajátja a késés, szóva mindegyik órán ilyen, nemcsak a Garminon.

    Nem csak az Amazfit. Pulzuskövetésben a legjobbak az Apple órái és a Huawei cuccai is élég jól működnek. Haver egy gt5 pro-t vetett össze egy Polar pánttal és alig volt látható különbség.

  • laci1892
    őstag

    Meg tudnak futásdinamikai adatokat mérni, pl a Garm HRM Run mér talajérintési időt, légzésszámot, bal-jobb láb egyensúlyt meg még pár adatot.

    Megelőztél. :R

  • laci1892
    őstag

    Hát nekem egy kemény 13e Ft-os pántom van, ami tudja a BT-t, és tök pontos. A drágább pántok max abban tudnak többet, hogy van bennük memória meg tudják az ANT+-t és hasonlók, de ezekre ugye ott az óra maga.

    Senkit nem akarok megbántani de .... nekem egy 13 ezer forintos mellkaspánt nem elég. :U alapvetően úszáshoz meg néha futáshoz használom.
    Amikor viszont futáshoz, akkor jól jön.
    Egy rendes, nem valami olcsó kínai hrv pánt nem csak a pulzusod méri. Talaj fogási időt, ezzel együtt a komplett futódinamikád.

    Pontos Futó dinamika mérés már csak abból S szempontból sem rossz hogy, 170/P lépés ütem alatt nem is szeretek már nagyon futni. Hosszútávon ráadásul nem is annyira egészséges.
    Termesztésen Mások vagyok más preferenciákkal más célokkal, nem kell mindenkinek ilyen, tisztában vagyok vele.

  • HKorn
    veterán

    Hát nekem egy kemény 13e Ft-os pántom van, ami tudja a BT-t, és tök pontos. A drágább pántok max abban tudnak többet, hogy van bennük memória meg tudják az ANT+-t és hasonlók, de ezekre ugye ott az óra maga.

    Meg tudnak futásdinamikai adatokat mérni, pl a Garm HRM Run mér talajérintési időt, légzésszámot, bal-jobb láb egyensúlyt meg még pár adatot.

  • gusthy
    veterán

    Igen, ha olyan pántod ami Dual, tehát tudja mindkét szabványt.

    Hát nekem egy kemény 13e Ft-os pántom van, ami tudja a BT-t, és tök pontos. A drágább pántok max abban tudnak többet, hogy van bennük memória meg tudják az ANT+-t és hasonlók, de ezekre ugye ott az óra maga.

  • HKorn
    veterán

    Ahhoz, hogy fel tudj tenni egy pulzuspántot, nem kell ANT+, kiválóan lehet Bluetooth pánttal is futni. Egy éve így használom az Amazfitet. Szóval ennek az érvnek fuss neki megint.

    Igen, ha olyan pántod ami Dual, tehát tudja mindkét szabványt.

  • gusthy
    veterán

    Elméletileg amúgy az a konszenzus... ( Bár idáig nekem elég volt az optikai mérés ) Ha TÉNYLEG igazán komolyan akarod mérni a pulzusod elfelejted a P*ba az óráról való mérést. És ez mindegyik órára igaz Garmintól függetlenül. Ant+ kapcsolattal csatlakoztatható egy HRV öv. Egyedül úszáshoz használok swim hrv-t ott tényleg pontosabb, mint az optikai.

    Ja hogy a T Rex 3 nem képes ANT+ kapcsolatra. Roppantul sajnálom 💪🏼 :DDD

    Ahhoz, hogy fel tudj tenni egy pulzuspántot, nem kell ANT+, kiválóan lehet Bluetooth pánttal is futni. Egy éve így használom az Amazfitet. Szóval ennek az érvnek fuss neki megint.

  • gusthy
    veterán

    Akkor ezt már kb. 10 éve nem képesek megcsinálni. Fura, h a Xiaomi amúgy kb. pislantásra fog GPS jelet, ha nem árnyékolja minden oldalról valami batár épület.

    Ez hülyeség.
    Amazfit Balance van rajtam, egy éve azzal futok, mindig pillanatok alatt megtalálta a GPS jelet.

  • HKorn
    veterán

    Elméletileg amúgy az a konszenzus... ( Bár idáig nekem elég volt az optikai mérés ) Ha TÉNYLEG igazán komolyan akarod mérni a pulzusod elfelejted a P*ba az óráról való mérést. És ez mindegyik órára igaz Garmintól függetlenül. Ant+ kapcsolattal csatlakoztatható egy HRV öv. Egyedül úszáshoz használok swim hrv-t ott tényleg pontosabb, mint az optikai.

    Ja hogy a T Rex 3 nem képes ANT+ kapcsolatra. Roppantul sajnálom 💪🏼 :DDD

    Nekem van mellkaspántom, de nagyon ritkán használom. Csak intervall futásnál, ahol sok hirtelen tempóváltás van. Nem kenyelmes, nem.szeretem. Minden más futásra nekem elég az optikai mérés, a néhány mp késéssel együtt is.

  • laci1892
    őstag

    Akármennyire is nehéz elfogadni, de az Amazfit hatalmas utat járt be, és igenis megérkezett a Garmin nyakára. Kijelenthető-e, hogy jobb, mint a Garmin? Igen és nem! A Garmin által nyújtott szolgáltatások nagyon nagy részét hozza töredék áron, legalább azon a szinten. Természetesen vannak dolgok, amikben elmarad mögötte még. Tehát ha valakinek pont az a néhány dolog a legfontosabb, azt az Amazfit nem tudja kiszolgálni. De eszméletlen ütemben fejlődnek hardver és szoftver szempontból is.

    Parallaxis fórumtárs hozzászólásai igen tényszerűen lefestenek egyes különbségeket.

    Ezeket kiegészíteném még a saját tapasztalataimmal:

    ( Mindezt teszem úgy, hogy nagyon hosszú idő után ez az első nem Garmin sportórám. Volt 3 Instinct (1, 1 solar, 2 Solar<- ez még megvan, de árulom, mert már kizárólag a T-rex3-at használom és volt Fenix 7 Pro Solar is)

    Október 7 óta van T-rex 3-am és nagyon meg vagyok elégedve vele. Szerintem kifejezetten érezhető rajta, hogy próbálnak a Garmin babérjaira törni vele, amellett, hogy valamiféle saját márkaidentitás kialakításán is dolgoznak.

    Megszokást igényel egy csomó dolog a Garminok után, mind az óra, mind az ökoszisztéma terén, de ehhez pár nap elegendő. Onnantól kezdve, pedig csak ízlés kérdése.

    Nagyon szeretem a Zepp Flow-t egyszerű és gyors vele ébresztőt, időzítőt beállítani. A szenzorok, GPS, véroxigén stb. pontosságot tekintve nálam teljesen pariban van a Garminnal. Az egyetlen amivel a Garminok többet tudnak ebből szempontból a folyamatos pulzusmérés akkor is, ha nincs aktivitás rögzítés.

    A Garminok nálam vezetés közben(teherautó) rendszeresen napi több ezer lépést is berögzítettek úgy, hogy egyet sem tettem meg. Nagy meglepetésre ez a T-rex 3-on eddig napi maximum 300 volt.

    A T-rex 3 jó a súlyzós edzések követésének tekintetében és a gyakorlatok felismerésében a Garminnal ellentétben.

    A Garminok szíjai 2-3 hónap után nagyon kopnak, egyáltalán nem prémium minőségűek, pedig a nem olcsók.
    Az Instinct-eken megmondani sem tudom, hány edzést kellett eldobnom, mert lefagyott közben az óra, vagy pl. ha meg mertem mozdulni míg GPS jelet keresett.
    Arról nem is beszélve, hogy Instinct 1- nél 2 éves korában elszabadult a rezgő motor a tokban, de ami még durvább az az, hogy a 4 hónapos Fenix 7 Pro Solar-ban ugyanez megtörtént, úgy hogy mindkettőre vigyáztam. Nagyon sok felhasználónál előfordult ugyanez. Akkor döntöttem úgy, hogy egy darabig biztosan nem vásárolok Garmin terméket, ugyanis mint kiderült az előző Fenix szériákban is sok panasz volt erre, de a Garmin egyszerűen lexarta. (A régi filléres transzflektív kijelzős Amazfit Bip, amit órának meg értesítés jelzőnek használtam 5 évig ment.)

    A Garmin egy- két szolgáltatásban prémium kategóriát nyújt, de nem minden területen képviseli ugyanazt a szintet.

    Egyébként érdemes elgondolkozni azon, hogy egy harmad/negyedárú Amazfit órának miért jobb a fényereje és pl. rendszersebessége, mint a Garmin felső kategóriás termékének amihez legtöbb tesztben hasonlítgatják, amellet, hogy nem nagyon tudnak olyan területet mondani, ahol jelentős lemaradásban lenne. ;)

    Insinst 2x-en nálam sem GPS -el sem pedig az edzés funkció működésével nincs baj. Illetve nem is akadozik :)
    Bár ez a frissebb hardver miatt is lehet persze. Viszont mondok jobbat... Nálam a T Rex 2 pro annó Spartan race felénél meghalt. Értsd szó szerint. Falról sárba érkezve úgy döntött a 2,5 hónapos T Rex pro -m hogy nem szeretne többet bekapcsolmi.

    nekem ez elvette a bizadalmam.
    Viszont azzal is tisztában vagyok hogy nem vagyok mérvadó, valószínűleg csak én basztam rá vele.

  • laci1892
    őstag

    Nyilván, de ezt nem is értem Amazfit hogy oldotta meg. Alapvetően az optikai mérés sajátja a késés, szóva mindegyik órán ilyen, nemcsak a Garminon.

    Elméletileg amúgy az a konszenzus... ( Bár idáig nekem elég volt az optikai mérés ) Ha TÉNYLEG igazán komolyan akarod mérni a pulzusod elfelejted a P*ba az óráról való mérést. És ez mindegyik órára igaz Garmintól függetlenül. Ant+ kapcsolattal csatlakoztatható egy HRV öv. Egyedül úszáshoz használok swim hrv-t ott tényleg pontosabb, mint az optikai.

    Ja hogy a T Rex 3 nem képes ANT+ kapcsolatra. Roppantul sajnálom 💪🏼 :DDD

  • HKorn
    veterán

    Azért az sem árt, ha nincs másodpercekkel lemaradva a pulzusrögzítés, hisz elég sok mindent abból számol...

    Nyilván, de ezt nem is értem Amazfit hogy oldotta meg. Alapvetően az optikai mérés sajátja a késés, szóva mindegyik órán ilyen, nemcsak a Garminon.

  • Parallaxis
    addikt

    Hát jó, ha beszélgetni akarsz óráddal akkor tényleg nem a Garmin a neked való. 🙂

    Szerintem Garminnál is fog ilyen AI alapú feature jönni, lehet ebben Amazfit előrébb jár.

    Azért az sem árt, ha nincs másodpercekkel lemaradva a pulzusrögzítés, hisz elég sok mindent abból számol...

  • HKorn
    veterán

    Nem tudom az az alváselemzés mennyire részletes de Garminon ugyanúgy megvan a Sleep Coach funkció, elég részletes adatokkal, javaslatokkal.

    Messze nem ugyanaz a kettő.
    Próbálj a Connecttel elbeszélgetni, hogy az éjszaka észlelt alvási Apnoé értéked mennyire komoly és ha igen, kihez fordulj. Ja bocs, a Garmin ilyet nem is észlel.
    De a Garmin azt sem teszi meg, hogy rákérdezzen, ha alacsony a HRV-d és változó a testhőmérsékleted, hogy jól vagy-e, mert ez betegség előjele lehet.

    Hát jó, ha beszélgetni akarsz óráddal akkor tényleg nem a Garmin a neked való. 🙂

    Szerintem Garminnál is fog ilyen AI alapú feature jönni, lehet ebben Amazfit előrébb jár.

  • Parallaxis
    addikt

    Nem tudom az az alváselemzés mennyire részletes de Garminon ugyanúgy megvan a Sleep Coach funkció, elég részletes adatokkal, javaslatokkal.

    Napi ajánlot edzés szintén, figyelembe veszi alvásodat, regenerációdat, stresszintedet, terheléseloszlásodat és a beállított célnak megfelelően adja a napi edzést. Ennél több nem tudom mi kell. Valszeg Garmin is jobban integrálni fogja az AI-t a jövőben, de ez is elég jó már.

    És azért a Garminnak van honnan adatokat gyűjteni, rengeteg sportoló használja amatör és profi szinten is

    De mindegy is, én már nem.fogok innen váltani, kb 4 évnyi aktivitás adatom itt van és amúgy is teljesen elégedett vagyok az egész rendszerrel.

    Nem tudom az az alváselemzés mennyire részletes de Garminon ugyanúgy megvan a Sleep Coach funkció, elég részletes adatokkal, javaslatokkal.

    Messze nem ugyanaz a kettő.
    Próbálj a Connecttel elbeszélgetni, hogy az éjszaka észlelt alvási Apnoé értéked mennyire komoly és ha igen, kihez fordulj. Ja bocs, a Garmin ilyet nem is észlel.
    De a Garmin azt sem teszi meg, hogy rákérdezzen, ha alacsony a HRV-d és változó a testhőmérsékleted, hogy jól vagy-e, mert ez betegség előjele lehet.

  • Parallaxis
    addikt

    Ígértem tesztet az Epix Pro-val:

    Kétszer tekertem kicsit jobban, hogy kitűnjön a diagrammon.
    7 másodperccel van lemaradva a Garmin pulzusészlelése.

    Az Amazfit azonnal leköveti.

  • HKorn
    veterán

    Nálam az Amazfit amúgy is a hagyjuk már kategória a fizetős alváselemzéssel.

    Azzal ugye tisztában vagy, hogy az a szintű alváselemzés, amit a Garmin is tud az az Amazfitnél is ingyen van?
    Az AI a fizetős, ami részletes elemzést nyújt és párbeszédes alapon nyújt tanácsadást.

    No meg Aura nem csak alváselemzésre való, hanem teljes körű egészségügyi tanácsadásra és rekreációra. Elalváshoz is a pillanatnyi élettani adataid alapján nyújt hanghatásokat (zenét, tengerparti hangok stb.).

    Az edzéstervezésnél is nagyjából ugyanaz a tervezés, amit a Connectben összehozhatsz a Zepp-ben is ingyenes, a részletes tanácsadás és a pillanatnyi állapotodnak megfelelő edzésmódosítások és párbeszédes edzéskialakítás a fizetős. Gyakorlatilag, mintha egy élő edző lenne az óra/alkalmazás mögött.

    Az összes óragyártó közül az Amazfit épít a legjobban a mesterséges intelligenciára és egész jó eredménnyel.

    Nem tudom az az alváselemzés mennyire részletes de Garminon ugyanúgy megvan a Sleep Coach funkció, elég részletes adatokkal, javaslatokkal.

    Napi ajánlot edzés szintén, figyelembe veszi alvásodat, regenerációdat, stresszintedet, terheléseloszlásodat és a beállított célnak megfelelően adja a napi edzést. Ennél több nem tudom mi kell. Valszeg Garmin is jobban integrálni fogja az AI-t a jövőben, de ez is elég jó már.

    És azért a Garminnak van honnan adatokat gyűjteni, rengeteg sportoló használja amatör és profi szinten is

    De mindegy is, én már nem.fogok innen váltani, kb 4 évnyi aktivitás adatom itt van és amúgy is teljesen elégedett vagyok az egész rendszerrel.

  • HKorn
    veterán

    Itt egy összevetés a T-Rex3 pulzuskövetéséről. Trex 3 - Garmin mellkaspánt és Garmin óra:

    Ühüm, Amazfit Active release date 2023, Garmin Fenix 5X release date 2017.

    Elég korrekt kis összehasonlítás a Garmin 7 éves 2. generációs pulzusszenzorával (jelenleg az 5. gen fut).

  • HKorn
    veterán

    De ezek közül is kb 80%-ban Garmin.

    Az okosóra piacon a Garmin 8-8.5%-ot, az Amazfit 6-6.5%-ot tud magáénak. Szóval nem nagy az elterjedtségben a különbség.

    De te a teljes piacot nézed én pedig a sportolói szegmenst. Lehet hogy a teljes okosórás piacnak csak 8%-a a Garminé, de a sport szegmenseben biztos vagyok benne, hogy ennél jóval magasabb az arány. Látom saját szememmel is.

  • Parallaxis
    addikt

    Itt egy összevetés a T-Rex3 pulzuskövetéséről. Trex 3 - Garmin mellkaspánt és Garmin óra:

  • Parallaxis
    addikt

    Sok hobbista/amatőr futót/bringást ismerek, de ezek közül 0 fő az, aki Amazfittel sportol. Garmin/Suunto/Polar esetleg elvétve Apple Watch. De ezek közül is kb 80%-ban Garmin.

    Én elhiszem, hogy jön fel az Amazfit, nem is baj, ha a Garmint is kicsit versenyre kényszerítik, de jelenleg azért szolgáltatás tekintetében nem egy szint a két márka.

    Nálam az Amazfit amúgy is a hagyjuk már kategória a fizetős alváselemzéssel.meg egyéb szolgáltatások fizetőssé tételével. Inkább fizetek az óráért többet, de ne húzzanak már le havonta még pénzzel. 2 év alatt kifizetem egy rendes sportóra árát pluszban.

    De ezek közül is kb 80%-ban Garmin.

    Az okosóra piacon a Garmin 8-8.5%-ot, az Amazfit 6-6.5%-ot tud magáénak. Szóval nem nagy az elterjedtségben a különbség.

  • Parallaxis
    addikt

    Sok hobbista/amatőr futót/bringást ismerek, de ezek közül 0 fő az, aki Amazfittel sportol. Garmin/Suunto/Polar esetleg elvétve Apple Watch. De ezek közül is kb 80%-ban Garmin.

    Én elhiszem, hogy jön fel az Amazfit, nem is baj, ha a Garmint is kicsit versenyre kényszerítik, de jelenleg azért szolgáltatás tekintetében nem egy szint a két márka.

    Nálam az Amazfit amúgy is a hagyjuk már kategória a fizetős alváselemzéssel.meg egyéb szolgáltatások fizetőssé tételével. Inkább fizetek az óráért többet, de ne húzzanak már le havonta még pénzzel. 2 év alatt kifizetem egy rendes sportóra árát pluszban.

    Nálam az Amazfit amúgy is a hagyjuk már kategória a fizetős alváselemzéssel.

    Azzal ugye tisztában vagy, hogy az a szintű alváselemzés, amit a Garmin is tud az az Amazfitnél is ingyen van?
    Az AI a fizetős, ami részletes elemzést nyújt és párbeszédes alapon nyújt tanácsadást.

    No meg Aura nem csak alváselemzésre való, hanem teljes körű egészségügyi tanácsadásra és rekreációra. Elalváshoz is a pillanatnyi élettani adataid alapján nyújt hanghatásokat (zenét, tengerparti hangok stb.).

    Az edzéstervezésnél is nagyjából ugyanaz a tervezés, amit a Connectben összehozhatsz a Zepp-ben is ingyenes, a részletes tanácsadás és a pillanatnyi állapotodnak megfelelő edzésmódosítások és párbeszédes edzéskialakítás a fizetős. Gyakorlatilag, mintha egy élő edző lenne az óra/alkalmazás mögött.

    Az összes óragyártó közül az Amazfit épít a legjobban a mesterséges intelligenciára és egész jó eredménnyel.

  • HKorn
    veterán

    Akármennyire is nehéz elfogadni, de az Amazfit hatalmas utat járt be, és igenis megérkezett a Garmin nyakára. Kijelenthető-e, hogy jobb, mint a Garmin? Igen és nem! A Garmin által nyújtott szolgáltatások nagyon nagy részét hozza töredék áron, legalább azon a szinten. Természetesen vannak dolgok, amikben elmarad mögötte még. Tehát ha valakinek pont az a néhány dolog a legfontosabb, azt az Amazfit nem tudja kiszolgálni. De eszméletlen ütemben fejlődnek hardver és szoftver szempontból is.

    Parallaxis fórumtárs hozzászólásai igen tényszerűen lefestenek egyes különbségeket.

    Ezeket kiegészíteném még a saját tapasztalataimmal:

    ( Mindezt teszem úgy, hogy nagyon hosszú idő után ez az első nem Garmin sportórám. Volt 3 Instinct (1, 1 solar, 2 Solar<- ez még megvan, de árulom, mert már kizárólag a T-rex3-at használom és volt Fenix 7 Pro Solar is)

    Október 7 óta van T-rex 3-am és nagyon meg vagyok elégedve vele. Szerintem kifejezetten érezhető rajta, hogy próbálnak a Garmin babérjaira törni vele, amellett, hogy valamiféle saját márkaidentitás kialakításán is dolgoznak.

    Megszokást igényel egy csomó dolog a Garminok után, mind az óra, mind az ökoszisztéma terén, de ehhez pár nap elegendő. Onnantól kezdve, pedig csak ízlés kérdése.

    Nagyon szeretem a Zepp Flow-t egyszerű és gyors vele ébresztőt, időzítőt beállítani. A szenzorok, GPS, véroxigén stb. pontosságot tekintve nálam teljesen pariban van a Garminnal. Az egyetlen amivel a Garminok többet tudnak ebből szempontból a folyamatos pulzusmérés akkor is, ha nincs aktivitás rögzítés.

    A Garminok nálam vezetés közben(teherautó) rendszeresen napi több ezer lépést is berögzítettek úgy, hogy egyet sem tettem meg. Nagy meglepetésre ez a T-rex 3-on eddig napi maximum 300 volt.

    A T-rex 3 jó a súlyzós edzések követésének tekintetében és a gyakorlatok felismerésében a Garminnal ellentétben.

    A Garminok szíjai 2-3 hónap után nagyon kopnak, egyáltalán nem prémium minőségűek, pedig a nem olcsók.
    Az Instinct-eken megmondani sem tudom, hány edzést kellett eldobnom, mert lefagyott közben az óra, vagy pl. ha meg mertem mozdulni míg GPS jelet keresett.
    Arról nem is beszélve, hogy Instinct 1- nél 2 éves korában elszabadult a rezgő motor a tokban, de ami még durvább az az, hogy a 4 hónapos Fenix 7 Pro Solar-ban ugyanez megtörtént, úgy hogy mindkettőre vigyáztam. Nagyon sok felhasználónál előfordult ugyanez. Akkor döntöttem úgy, hogy egy darabig biztosan nem vásárolok Garmin terméket, ugyanis mint kiderült az előző Fenix szériákban is sok panasz volt erre, de a Garmin egyszerűen lexarta. (A régi filléres transzflektív kijelzős Amazfit Bip, amit órának meg értesítés jelzőnek használtam 5 évig ment.)

    A Garmin egy- két szolgáltatásban prémium kategóriát nyújt, de nem minden területen képviseli ugyanazt a szintet.

    Egyébként érdemes elgondolkozni azon, hogy egy harmad/negyedárú Amazfit órának miért jobb a fényereje és pl. rendszersebessége, mint a Garmin felső kategóriás termékének amihez legtöbb tesztben hasonlítgatják, amellet, hogy nem nagyon tudnak olyan területet mondani, ahol jelentős lemaradásban lenne. ;)

    Sok hobbista/amatőr futót/bringást ismerek, de ezek közül 0 fő az, aki Amazfittel sportol. Garmin/Suunto/Polar esetleg elvétve Apple Watch. De ezek közül is kb 80%-ban Garmin.

    Én elhiszem, hogy jön fel az Amazfit, nem is baj, ha a Garmint is kicsit versenyre kényszerítik, de jelenleg azért szolgáltatás tekintetében nem egy szint a két márka.

    Nálam az Amazfit amúgy is a hagyjuk már kategória a fizetős alváselemzéssel.meg egyéb szolgáltatások fizetőssé tételével. Inkább fizetek az óráért többet, de ne húzzanak már le havonta még pénzzel. 2 év alatt kifizetem egy rendes sportóra árát pluszban.

  • TTTotya
    senior tag

    Akármennyire is nehéz elfogadni, de az Amazfit hatalmas utat járt be, és igenis megérkezett a Garmin nyakára. Kijelenthető-e, hogy jobb, mint a Garmin? Igen és nem! A Garmin által nyújtott szolgáltatások nagyon nagy részét hozza töredék áron, legalább azon a szinten. Természetesen vannak dolgok, amikben elmarad mögötte még. Tehát ha valakinek pont az a néhány dolog a legfontosabb, azt az Amazfit nem tudja kiszolgálni. De eszméletlen ütemben fejlődnek hardver és szoftver szempontból is.

    Parallaxis fórumtárs hozzászólásai igen tényszerűen lefestenek egyes különbségeket.

    Ezeket kiegészíteném még a saját tapasztalataimmal:

    ( Mindezt teszem úgy, hogy nagyon hosszú idő után ez az első nem Garmin sportórám. Volt 3 Instinct (1, 1 solar, 2 Solar<- ez még megvan, de árulom, mert már kizárólag a T-rex3-at használom és volt Fenix 7 Pro Solar is)

    Október 7 óta van T-rex 3-am és nagyon meg vagyok elégedve vele. Szerintem kifejezetten érezhető rajta, hogy próbálnak a Garmin babérjaira törni vele, amellett, hogy valamiféle saját márkaidentitás kialakításán is dolgoznak.

    Megszokást igényel egy csomó dolog a Garminok után, mind az óra, mind az ökoszisztéma terén, de ehhez pár nap elegendő. Onnantól kezdve, pedig csak ízlés kérdése.

    Nagyon szeretem a Zepp Flow-t egyszerű és gyors vele ébresztőt, időzítőt beállítani. A szenzorok, GPS, véroxigén stb. pontosságot tekintve nálam teljesen pariban van a Garminnal. Az egyetlen amivel a Garminok többet tudnak ebből szempontból a folyamatos pulzusmérés akkor is, ha nincs aktivitás rögzítés.

    A Garminok nálam vezetés közben(teherautó) rendszeresen napi több ezer lépést is berögzítettek úgy, hogy egyet sem tettem meg. Nagy meglepetésre ez a T-rex 3-on eddig napi maximum 300 volt.

    A T-rex 3 jó a súlyzós edzések követésének tekintetében és a gyakorlatok felismerésében a Garminnal ellentétben.

    A Garminok szíjai 2-3 hónap után nagyon kopnak, egyáltalán nem prémium minőségűek, pedig a nem olcsók.
    Az Instinct-eken megmondani sem tudom, hány edzést kellett eldobnom, mert lefagyott közben az óra, vagy pl. ha meg mertem mozdulni míg GPS jelet keresett.
    Arról nem is beszélve, hogy Instinct 1- nél 2 éves korában elszabadult a rezgő motor a tokban, de ami még durvább az az, hogy a 4 hónapos Fenix 7 Pro Solar-ban ugyanez megtörtént, úgy hogy mindkettőre vigyáztam. Nagyon sok felhasználónál előfordult ugyanez. Akkor döntöttem úgy, hogy egy darabig biztosan nem vásárolok Garmin terméket, ugyanis mint kiderült az előző Fenix szériákban is sok panasz volt erre, de a Garmin egyszerűen lexarta. (A régi filléres transzflektív kijelzős Amazfit Bip, amit órának meg értesítés jelzőnek használtam 5 évig ment.)

    A Garmin egy- két szolgáltatásban prémium kategóriát nyújt, de nem minden területen képviseli ugyanazt a szintet.

    Egyébként érdemes elgondolkozni azon, hogy egy harmad/negyedárú Amazfit órának miért jobb a fényereje és pl. rendszersebessége, mint a Garmin felső kategóriás termékének amihez legtöbb tesztben hasonlítgatják, amellet, hogy nem nagyon tudnak olyan területet mondani, ahol jelentős lemaradásban lenne. ;)

  • HKorn
    veterán

    Hát ez az régen elment az ember futni, tekerni mászni. Nem vitt semmit magával. Ment amikor érezte, ideje volt, kedve, célja Ma az óra mondja meg mikor menjen, milyen intenzitással.... Aztán meg nézegeti az adatokat. Ez nem rossz de aki hobbi sportoló ( lehet ezen belül is már vannak szintek) azoknak is vannak olcsóbb megoldások.

    Nem muszáj ma sem hallgatnod az órára, nekem is van több olyan ismerősöm aki csak fut, elindul minden másnap és fut egyet, épp olyat, ami jólesik, meg amihez kedve van. És Garmint használ ugyanúgy, de az óra tudásának töredékét használja csak. Neki tényleg mindegy lenne mit használ és felelsleges a Garmin, de a megbízhatóságát szereti.

    Én szeretem elemezni az adatokt, nálam nagy szerepet játszott az óra abban hogy elindultam a sport vonalon és nem hagytam abba a futást már a legelején.

    Nekem az az Amazfit ennyiért drága, bár tudom hogy Garminból ennyiért ilyen tudást nem adnak, szóval ahhoz képest nem drága.

  • Kabu
    tag

    Két hónapja vettem egy T-REX 3-at, a szívem vágya egy Suunto Vertical Solar volt, de mivel az ára nem feleződött meg egyik napról a másikra, így nem tudtam magam rászánni. :(

    A T-REX előtt egy barátom unszolására kipróbáltam az Instinct 2X-et, ami sokaknak biztosan szuper óra, de nekem azok a készülékek, amik nem tudnak normális térképet megjeleníteni, soha nem lesznek teljes értékűek, mivel alapvetően túrázom és montizom...
    Ezen kívül az Instinct-ek anyaghasználata nekem soha nem jött be és általánosságban azt látom sok Garminnál, hogy rendkívül csúnyán öregszenek a tokok és a szíjak is.

    Szerintem ár/értékben parádés a T-rex, nem tökéletes, de nem is akarják annak a látszatát megfizettetni az emberrel.
    Furcsa, hogy a külföldi szaksajtóban és fórumokon sokkal pozitívabb a megítélése, mint itthon. Nekem az AOD kivételével minden be van kapcsolva, eddig 2x töltöttem szeptember vége óta... :C
    A GPS max 2-3 mp-en belül képben volt eddig minden esetben, nyilván nem a pincében próbáltam vele poziciót fogatni...
    Egyetlen félelmem a Gorilla Glass üveg, de nyilván valahol spórolni kellett.

  • laci1892
    őstag

    Nem tudom hogy minden oké volt e ott a fenixel nálad vagy sem, mivel az általad említett jelenségek egyikével sem találkoztam instinct 2x -en.

    Ez általános Garmin jelenség. Visszanéztem és 3 Fenix 7 Pro és 2 Venu 3 ugyanazt a csúszást mutatja. De elvileg ma jön hozzám egy Epix Pro Gen2, ha lesz időm tekerni, akkor meglátjuk annál is megvan-e.

    a fenix 8 helyzetére a T Rex bármilyen féle veszélyt jelentene. Hardveresen mitől verné agyon?

    Pedig nagyon is veszélyezteti, mert a vásárlók túlnyomó többségének nincs szüksége a Garmin teljes adatstruktúrájára, bőven elég nekik amit az Amazfit prezentál és ezt jól megoldják jelentősen olcsóbban.
    Hardveresen mitől jobb?
    Én még nem láttam Garmint ami ne laggolt volna, mint a fene. No meg könyörgöm 1,5 milliós óra és telepítésre van 32 slot, mert limitált a rendszerpartíció?????? Ez a telepítési korlátozás évekkel ezelőtt is gáz volt, nem hogy 2024-ben.

    Másfelől még mindig nem tartom őket drágáknak csak sokbw kerülnek.

    Azért a titán és a zafír egyetlen gyártónál sem kerül +100 eFt-ba, lassan már a középmezőnyben is alapnak számít..
    A Garmin egyedül szoftverben erős (bár megvallom elég sok órát teszteltem már, de a Garmin volt az egyetlen, ami képes volt lefagyni és újraindulgatni.) hardveresen a kijelzőt és az érzékelőket leszámítva egy olcsó fitneszpánt szintjén vannak.

    Továbbra is csak abból tudok kiindulni amit én látok. Nálam egyszerűen ilyen jelenség nincs. Ráadásul ha valaki normálisan feldzeretne készülni egy versenyre ( például Spartan) nem srt ha pontosan mér az óra. Nálam a T Rex 2 verseny alatt nagyon leszerepelt. Konkrétan kifagyott az óra. Azért arra az ember jó esetben nem egy napot készül. Roppant frusztráló érzés volt. Garminnál nekem ezidáig sosem fagyott le óra, de nem is szaggatott be. Nem véletlenül írtam fentebb hogy nem merek / mernék elindulni nagyobb túrára jelen pillanatban egy xiaomi -al

  • dionaea
    őstag

    Azért nem mondanám ezt. Én csak hobbista vagyok, bringázok, futok. De ahhoz hogy magamat edző nélkül tudjam fejleszteni nekem nagyon is fontosan a Garmin metrikái, amit biztosan tudom, hogy egy Amazfit nem tudna nyújtani.

    Persze ehhez az is kell, hogy ismerd magadat, tudd melyik metrika mit jelent és legyen némi edzéselmélet alapod is.

    Ezekkel én egy szenvedős 5K futás után feledzettem magam egy olyan félmaratonra amit frissítés nélkül, jóleső érzéssel fejeztem be. Előtte meg az 5K-ba belepusztultam.

    Hát ez az régen elment az ember futni, tekerni mászni. Nem vitt semmit magával. Ment amikor érezte, ideje volt, kedve, célja Ma az óra mondja meg mikor menjen, milyen intenzitással.... Aztán meg nézegeti az adatokat. Ez nem rossz de aki hobbi sportoló ( lehet ezen belül is már vannak szintek) azoknak is vannak olcsóbb megoldások.

  • HKorn
    veterán

    Az emberek nagy részének akik Garmint vesznek nincs rá szükségük. Persze a sport is átalakult mint minden. Ezt a Garmin is tudja be is árazta. Kicsit IOS android feeling 10x évvel ezelőttire emélkeztet. nekem tetszik, hogy a kínaiak, az eszközeikkel nyomulnak, mert fejéődnek,tzdnak jó cuccokat és tényleg nem lehet azt mondani egy kínai gyártókra hogy 2 éve szar volt akkor szar. De ezt sajnos lehet mondani más gyártóra. Hiszen nem fejlődnek annyit amennyit lehetne, maradnak a Brand mögötti Hype-on és ez nekik elég.

    Azért nem mondanám ezt. Én csak hobbista vagyok, bringázok, futok. De ahhoz hogy magamat edző nélkül tudjam fejleszteni nekem nagyon is fontosan a Garmin metrikái, amit biztosan tudom, hogy egy Amazfit nem tudna nyújtani.

    Persze ehhez az is kell, hogy ismerd magadat, tudd melyik metrika mit jelent és legyen némi edzéselmélet alapod is.

    Ezekkel én egy szenvedős 5K futás után feledzettem magam egy olyan félmaratonra amit frissítés nélkül, jóleső érzéssel fejeztem be. Előtte meg az 5K-ba belepusztultam.

  • Parallaxis
    addikt

    Nem tudom hogy minden oké volt e ott a fenixel nálad vagy sem, mivel az általad említett jelenségek egyikével sem találkoztam instinct 2x -en. :F

    Abban viszont egyetértek hogy a kínaiak jönnek fel, ezt elismerem. Jómagam részéről váltok valószínűleg Enduro 3 -ra pár apróság miatt... Viszont az instinct széria a Garmin középkategóriás szegmense.... kap folytatást úgy hírlik az idei évben. Ha továbbra is szakadékot szeretnének képezni az átlag kínai órák között kénytelen lesznek valódi értékű technikai fejlődést felmutatni. Habár nem gondolom hogy pont a fenix 8 helyzetére a T Rex bármilyen féle veszélyt jelentene. Hardveresen mitől verné agyon?
    Maradjunk annyiban hogy a fenix sosem volt alacsony árfekvésű termék és bár emelkedtek az árak jelentősen ez a szar forintnak is köszönhető. Másfelől még mindig nem tartom őket drágáknak csak sokbw kerülnek. A tesztekre, valamint azoknak hitelességére pedig igazán kíváncsi lennék.

    De nem akarok jobban offolni :))

    Nem tudom hogy minden oké volt e ott a fenixel nálad vagy sem, mivel az általad említett jelenségek egyikével sem találkoztam instinct 2x -en.

    Ez általános Garmin jelenség. Visszanéztem és 3 Fenix 7 Pro és 2 Venu 3 ugyanazt a csúszást mutatja. De elvileg ma jön hozzám egy Epix Pro Gen2, ha lesz időm tekerni, akkor meglátjuk annál is megvan-e.

    a fenix 8 helyzetére a T Rex bármilyen féle veszélyt jelentene. Hardveresen mitől verné agyon?

    Pedig nagyon is veszélyezteti, mert a vásárlók túlnyomó többségének nincs szüksége a Garmin teljes adatstruktúrájára, bőven elég nekik amit az Amazfit prezentál és ezt jól megoldják jelentősen olcsóbban.
    Hardveresen mitől jobb?
    Én még nem láttam Garmint ami ne laggolt volna, mint a fene. No meg könyörgöm 1,5 milliós óra és telepítésre van 32 slot, mert limitált a rendszerpartíció?????? Ez a telepítési korlátozás évekkel ezelőtt is gáz volt, nem hogy 2024-ben.

    Másfelől még mindig nem tartom őket drágáknak csak sokbw kerülnek.

    Azért a titán és a zafír egyetlen gyártónál sem kerül +100 eFt-ba, lassan már a középmezőnyben is alapnak számít..
    A Garmin egyedül szoftverben erős (bár megvallom elég sok órát teszteltem már, de a Garmin volt az egyetlen, ami képes volt lefagyni és újraindulgatni.) hardveresen a kijelzőt és az érzékelőket leszámítva egy olcsó fitneszpánt szintjén vannak.

  • dionaea
    őstag

    Az emberek nagy részének akik Garmint vesznek nincs rá szükségük. Persze a sport is átalakult mint minden. Ezt a Garmin is tudja be is árazta. Kicsit IOS android feeling 10x évvel ezelőttire emélkeztet. nekem tetszik, hogy a kínaiak, az eszközeikkel nyomulnak, mert fejéődnek,tzdnak jó cuccokat és tényleg nem lehet azt mondani egy kínai gyártókra hogy 2 éve szar volt akkor szar. De ezt sajnos lehet mondani más gyártóra. Hiszen nem fejlődnek annyit amennyit lehetne, maradnak a Brand mögötti Hype-on és ez nekik elég.

  • laci1892
    őstag

    Hozzátartozik a dologhoz, hogy azért nem lenne ám szüksége mindenkinek a 300- 400 ezres Garminra sem, gyakorlatilag egy 120 ezres Forerunner, Instinct ugyanúgy hozza a legtöbb dolgot amire egy hobbi sportolónak süksége lehet. Ennek ellenére rengetegen megveszik a Fenixeket, Enduro-t.

    :R :R
    Egyetértek, igazad van!

  • HKorn
    veterán

    Az Edge 1050 is azért kerül annyiba, amennyibe mivel jól működő... Konzisztensen, stabilan és Biztosan működő biciklis computer olyan feature -el mint a Garmin eszköze nem igazán van. Persze van pár gyártó akik hasonló dolgokat kínálnak tudásban.... De azoknál a mondat végén mindig van valami "De" ... Mondhatni helyzeti előnyben van a piacon tudását tekintve.

    Ugyanez az órás átállásban is a helyzet. Ha majd lesz tudásban, üzemidőben és megbízhatóságban is hasonló kínai óra mint a Garmin ( vagy a suunto, polar...etc... Nem csak a Garmin az egyedüli jó sportóra gyártó ) jóval az említettek alatt akkor majd elgondolkodom.

    Addig viszont... A az instinct 2x -nek az üzemideje nem 10 nap, hanem egy hónap.
    És perpillanat nem érzem őszintén szívemből azt hogy egy alaptábor túrárának egy amazfittel szeretnék nekivágni :N :DDD

    Hozzátartozik a dologhoz, hogy azért nem lenne ám szüksége mindenkinek a 300- 400 ezres Garminra sem, gyakorlatilag egy 120 ezres Forerunner, Instinct ugyanúgy hozza a legtöbb dolgot amire egy hobbi sportolónak süksége lehet. Ennek ellenére rengetegen megveszik a Fenixeket, Enduro-t.

  • laci1892
    őstag

    Az Edge 1050 is azért kerül annyiba, amennyibe mivel jól működő... Konzisztensen, stabilan és Biztosan működő biciklis computer olyan feature -el mint a Garmin eszköze nem igazán van. Persze van pár gyártó akik hasonló dolgokat kínálnak tudásban.... De azoknál a mondat végén mindig van valami "De" ... Mondhatni helyzeti előnyben van a piacon tudását tekintve.

    Ugyanez az órás átállásban is a helyzet. Ha majd lesz tudásban, üzemidőben és megbízhatóságban is hasonló kínai óra mint a Garmin ( vagy a suunto, polar...etc... Nem csak a Garmin az egyedüli jó sportóra gyártó ) jóval az említettek alatt akkor majd elgondolkodom.

    Addig viszont... A az instinct 2x -nek az üzemideje nem 10 nap, hanem egy hónap.
    És perpillanat nem érzem őszintén szívemből azt hogy egy alaptábor túrárának egy amazfittel szeretnék nekivágni :N :DDD

    Arról nem beszélve hogy, nálam annak idején a T Rex 2 eléggé leszerepelt Spartan racen. Szóval nem a levegőbe mondom azt hogy nem érzem megbízhatónak jelen pillanatban a zepp os nevű dolgot éles körülmények között.

    Addig ameddig az embereknek szüksége lesz a maradéktalanul megbízható tudásra és működésre. Nos.... addig sajnos ennyibe kerülnek ezek. Innentől kezdve mindenki dönthet a nap végén legjobb belátása szerint.

  • laci1892
    őstag

    Folyamatosan jönnek fel, de valahogy a Garmint nehéz lesz beelőzni. Természetesen mindenkinek az lenne jó, ha szoros lenne a verseny, így nem kerülne például a legújabb Garmin 1050-es kerékpár komputer sem 400ezerbe! Meg a Fenix 8 sem annyiba amennyi. Igaz az Apple Watch Ultra sem olcsóbb és nem is valódi sportóra, mint a Garmin.

    Az Edge 1050 is azért kerül annyiba, amennyibe mivel jól működő... Konzisztensen, stabilan és Biztosan működő biciklis computer olyan feature -el mint a Garmin eszköze nem igazán van. Persze van pár gyártó akik hasonló dolgokat kínálnak tudásban.... De azoknál a mondat végén mindig van valami "De" ... Mondhatni helyzeti előnyben van a piacon tudását tekintve.

    Ugyanez az órás átállásban is a helyzet. Ha majd lesz tudásban, üzemidőben és megbízhatóságban is hasonló kínai óra mint a Garmin ( vagy a suunto, polar...etc... Nem csak a Garmin az egyedüli jó sportóra gyártó ) jóval az említettek alatt akkor majd elgondolkodom.

    Addig viszont... A az instinct 2x -nek az üzemideje nem 10 nap, hanem egy hónap.
    És perpillanat nem érzem őszintén szívemből azt hogy egy alaptábor túrárának egy amazfittel szeretnék nekivágni :N :DDD

  • Fall-N
    veterán

    Nem tudom hogy minden oké volt e ott a fenixel nálad vagy sem, mivel az általad említett jelenségek egyikével sem találkoztam instinct 2x -en. :F

    Abban viszont egyetértek hogy a kínaiak jönnek fel, ezt elismerem. Jómagam részéről váltok valószínűleg Enduro 3 -ra pár apróság miatt... Viszont az instinct széria a Garmin középkategóriás szegmense.... kap folytatást úgy hírlik az idei évben. Ha továbbra is szakadékot szeretnének képezni az átlag kínai órák között kénytelen lesznek valódi értékű technikai fejlődést felmutatni. Habár nem gondolom hogy pont a fenix 8 helyzetére a T Rex bármilyen féle veszélyt jelentene. Hardveresen mitől verné agyon?
    Maradjunk annyiban hogy a fenix sosem volt alacsony árfekvésű termék és bár emelkedtek az árak jelentősen ez a szar forintnak is köszönhető. Másfelől még mindig nem tartom őket drágáknak csak sokbw kerülnek. A tesztekre, valamint azoknak hitelességére pedig igazán kíváncsi lennék.

    De nem akarok jobban offolni :))

    Folyamatosan jönnek fel, de valahogy a Garmint nehéz lesz beelőzni. Természetesen mindenkinek az lenne jó, ha szoros lenne a verseny, így nem kerülne például a legújabb Garmin 1050-es kerékpár komputer sem 400ezerbe! Meg a Fenix 8 sem annyiba amennyi. Igaz az Apple Watch Ultra sem olcsóbb és nem is valódi sportóra, mint a Garmin.

  • akibor000
    aktív tag

    Jól tetted :DD
    Azt megszabad kérdezni miért pont a fenix 7x? Ám tökéletesen megértem. :R

    Nálam féléves az instinct 2x, viszont a teljes térkép kezelés és pár apróság miatt az Enduro 3 van célkeresztben.

    csupán csak az ára miatt... nagyon nagyon jó áron jutottam hozzá ehhez a fen7x dlc solar zafir darabhoz:C

  • Predatorr
    őstag

    Érdekesek ezek a dolgok, mert ugyan én a Balance-t használom (ami ugyanez a rendszer), de több ismerősöm használja T-Rex3-at és bizony messze jobb a tapasztalat, mint amit a cikkíró írt és a kommentelők ide írtak.
    Én pl. egy Fenix 7 Pro-t adtam el, mert a Balance-t jobbnak találtam. Sokkal pontosabb pulzusmérés (és majdnem a Polar pánttal azonos követés, szemben a Fenix 2-3 másodperces késésével). Sokkal jobb egészségügyi követés (a Garmin soha nem volt képes rendesen rögzíteni sem az elalvást, sem az ébredést, mindig kézzel kellett korrigálni), a lépésszámlálást egy 30 perces lépcsőzéssel tesztelve az Amazfit 5!!! lépést tévedett, a Garmin 193-at...
    Több tesztet láttam, ahol a T-Rex 3-at a Fenix 8-al vetik össze és több tekintetben pontosabbnak bizonyult, mint a Garmin.

    --

    A teszthez hozzászólva.
    Az üzenetekre iOS alatt is lehet válaszolni (az Amazfit az egyetlen cég, amelyik ezt megoldotta) [link]

    A Zepp Flow a vissza gomb hosszan nyomására is beállítható, hogy előjöjjön, így kiválasztó gomb hosszan nyomására és duplán kattintására más funkció állítható be (szóval de, a gombok konfigurálhatók).
    Egyébként mivel már nem nyelvfelismerés alapján működik a Zepp Flow, így a teljes magyar megértés jelenleg nem elérhető (mielőtt frissítették, hogy be kell állítani a nyelvet, ahol a magyar még nem szerepel, simán lehetett vele társalogni, akár még viccet is tudott mondani :) )

    Az éjszakai kijelző nem energiatakarékosság miatt van és nem csak fekete-vörös, hanem vörös, narancs és zöld lehet. (És a Watch Ultra csak távolról hasonlít erre, mert ott csak a számlap vált erre át, ha átlép az ember egy alkalmazásba, akkor az színes marad. Itt viszont a teljes rendszer átáll erre színkombinációra, hogy a sötétben kímélje a szemet.)

    Ha valakit érdekel, hogy mennyi a háttértároló pillanatnyi kapacitása és mi foglalja azt, arra van alkalmazás a Store-ba, csak telepíteni kell.

    Kimaradt, hogy a WearOS és a Garmin mellett a ZeppOS képes egyedül a telefonnal szinkronizálni az üzeneteket, vagyis, ha a telefonon, vagy órán töröljük az értesítést, a másik eszközön is törlődik.

    Az edzésfelismerés nálam és az ismerősöknél soha nem tévesztett, soha nem indult el edzés autóban és a szabadtéri és beltéri edzést is pontosan rögzíti.
    No meg ennél a rendszernél találkoztam egyedül olyan megoldással, ami igazából kicsit ilyesztő is, miszerint mész az utcán már 3-4 perce, mire felugrik a kérdés, hogy sétát észlel, akarom-e rögzíteni (itt el lehet ezt utasítani, ha nem nyomok semmit akkor pár másodperc múlva átvált rögzítésre) és ami a fura, hogy ilyenkor az edzés kezdőpontja nem az a hely, ahol feltette a kérdést, hanem a séta valódi kiinduló pontja 4 perccel ezelőttről.. Vagyis ha mozgást észlel akkor a háttérben elkezdi naplózni azt és ha pár percen belül leállsz és látja, hogy nem edzés akkor elveti, ha meg folyamatos a mozgás, akkor élesíti azokat az adatokat is.

    GPX importnál az Zepp a GPX-hez rendelt alkalmazás, így bármilyen fájlkezelőben rábökve a gpx fájlra már be is emelte azt a Zepp.

    A GPS nálam is pontos és kb. 1-2 másodpercen belül mindig talál pozíciót és szemben jó pár más órával (pl. WearOS) a magasságot is kalibrálja induláskor (ezt kézzel is meg lehet tenni) és edzéskor is van 3D-s rögzítés beállításra mód.

    (X)? :))

  • laci1892
    őstag

    Futok rendszeresen és nálam elég gyorsan reagál a pulzus értékek változására az óra.

    Én kerékpározom (kül és beltéri is) és a pedálszenzor adatait is rögzíti az óra.
    Vicces, mikor látod, hogy a pedálfordulat megugrik, tekersz mint állat és a Garminnál a pulzus 2-3 másodperc késéssel kezd emelkedni, míg az Amazfit azonnal leköveti.

    Alvásnál a Garmin nálam minden nap elvérzik, mert ágyból szoktam TV-t nézni. A Garmin szerint voltam már REM szakaszban is filmnézés közben :D :D az Amazfit itt is pontosabb. Hiába fekszem mozdulatlanul, akkortól veszi az elalvást, amikor az valóban megtörténik (TV és lámpa lekapcsolásnál rá szoktam nézni az órára, hogy mennyi az idő).
    A napközbeni szunyókálást is a Garmin vagy észleli, vagy nem, az Amazfit mindig.

    Egyébként az Amazfitnél (elsősorban a Balance-ra mondanám) igaz, hogy kell neki legalább egy hét, hogy megtanulja az ember fiziológiáját és beálljon egy pontos működésre. Előtte valóban tud marhaságokat mutatni (az első órám 5 nap után ment vissza az Alzához, de egy itteni fórumtárs rábeszélésére kapott még egy esélyt és fél éve teszi rendben a dolgát).

    Az meg egy másik dolog, hogy végigpróbálgattam már szinte mindegyik gyártó óráját, de egyik sem fejleszt ilyen tempóban. Fél év alatt legalább 20 új funkciót kapott az óra, amit megvásárláskor nem tudott. Van olyan Zepp funkció is, ami még nincs is bevezetve, de nekem teszterként elérhetővé vált /AI alapú kalória rögzítés, ami fotó alapján simán megmondja mi van a tányérodban, miből áll és mennyi a kalóriatartalma/. De pl. a WearOS-es órák után az Amazfit-eken (a T-Rex 3-on is) elérhető a vérnyomásmérés is (régiófüggő).

    A magam részéről úgy gondolom az egyik sportolóknak, élsportolóknak szánt kiegészítő... A másik egy okosóra ami szeretne picit sportosabb lenni.

    Az Amazfitet nem véletlenül hívják olcsó Garminnak...
    Szépen lépésről-lépésre zárkózik fel, mindezt úgy, hogy megfizethető marad.

    A Garmin pofátlanul drága (és ez főként azért gáz, mert hardveresen még a T-Rex 3 is körberöhögi a legújabb Fenix 8-at is) és tetszik vagy sem, fenemód pontatlan (ezt jó pár teszt már bizonyította), a nagy előnye viszont, hogy bár nem pontos, de ebben következetes, vagyis az adatokkal lehet számolni és elég hosszú ideje piacon vannak ahhoz, hogy az algoritmusaik amik ezekből az adatokból számolnak megbízhatóak legyenek.

    Nem tudom hogy minden oké volt e ott a fenixel nálad vagy sem, mivel az általad említett jelenségek egyikével sem találkoztam instinct 2x -en. :F

    Abban viszont egyetértek hogy a kínaiak jönnek fel, ezt elismerem. Jómagam részéről váltok valószínűleg Enduro 3 -ra pár apróság miatt... Viszont az instinct széria a Garmin középkategóriás szegmense.... kap folytatást úgy hírlik az idei évben. Ha továbbra is szakadékot szeretnének képezni az átlag kínai órák között kénytelen lesznek valódi értékű technikai fejlődést felmutatni. Habár nem gondolom hogy pont a fenix 8 helyzetére a T Rex bármilyen féle veszélyt jelentene. Hardveresen mitől verné agyon?
    Maradjunk annyiban hogy a fenix sosem volt alacsony árfekvésű termék és bár emelkedtek az árak jelentősen ez a szar forintnak is köszönhető. Másfelől még mindig nem tartom őket drágáknak csak sokbw kerülnek. A tesztekre, valamint azoknak hitelességére pedig igazán kíváncsi lennék.

    De nem akarok jobban offolni :))

  • Parallaxis
    addikt

    Érdekes amit írsz. Mivel ezzel szemben én instinct 2x -et használok jelen pillanatban. Sem az alvás követésével nem volt idáig - le is kopogom - bajom, sem pedig a pulzusméréssel. Futok rendszeresen és nálam elég gyorsan reagál a pulzus értékek változására az óra. Márcsak abból a szempontból is fontos ez nekem hogy, pulzus alapú edzést végzek. Legalábbis a futás vonatkozásában.

    Alvásnál hiába pihenek az ágyba .... Idáig nálam ( legalábbis nálam ) pontosan megmondta mikor kelek / fekszem valóságban. . Ráadásul a csodás kínai órák ( instinct 2x előtt, amazfit T Rex 2 pro volt nálam ) idáig nálam mindig elvéreztek, ha picit is komolyabban szerettem volna használni annál, mint az átlag kocafitnesz szint. A futás dinamika pontatlanul működött amazfiten nálam, ahogy mászás ( hegymászáskor) dinamika is egy ismeretlen fogalom volt a zepp os-en. Azért a kettő között van egy jól látható különbség úgy gondolom. Az átlag rekreációs hobbi sportolóknak tök oké lehet, de nálam viszont pont ellenkezőleg rajzolódott ki a dolog. Onnantól kezdve hogy picit is komolyabban szerettem volna venni a dolgokat kevésnek bizonyult a T Rex 2 pro által nyújtott analitika. Vagy pontatlannak.

    A magam részéről úgy gondolom az egyik sportolóknak, élsportolóknak szánt kiegészítő... A másik egy okosóra ami szeretne picit sportosabb lenni.
    Ettől függetlenül a T Rex 3 egy tök jó cucc, de mindent a maga helyén kell kezelni.
    De ez csak az én véleményem. :R

    Futok rendszeresen és nálam elég gyorsan reagál a pulzus értékek változására az óra.

    Én kerékpározom (kül és beltéri is) és a pedálszenzor adatait is rögzíti az óra.
    Vicces, mikor látod, hogy a pedálfordulat megugrik, tekersz mint állat és a Garminnál a pulzus 2-3 másodperc késéssel kezd emelkedni, míg az Amazfit azonnal leköveti.

    Alvásnál a Garmin nálam minden nap elvérzik, mert ágyból szoktam TV-t nézni. A Garmin szerint voltam már REM szakaszban is filmnézés közben :D :D az Amazfit itt is pontosabb. Hiába fekszem mozdulatlanul, akkortól veszi az elalvást, amikor az valóban megtörténik (TV és lámpa lekapcsolásnál rá szoktam nézni az órára, hogy mennyi az idő).
    A napközbeni szunyókálást is a Garmin vagy észleli, vagy nem, az Amazfit mindig.

    Egyébként az Amazfitnél (elsősorban a Balance-ra mondanám) igaz, hogy kell neki legalább egy hét, hogy megtanulja az ember fiziológiáját és beálljon egy pontos működésre. Előtte valóban tud marhaságokat mutatni (az első órám 5 nap után ment vissza az Alzához, de egy itteni fórumtárs rábeszélésére kapott még egy esélyt és fél éve teszi rendben a dolgát).

    Az meg egy másik dolog, hogy végigpróbálgattam már szinte mindegyik gyártó óráját, de egyik sem fejleszt ilyen tempóban. Fél év alatt legalább 20 új funkciót kapott az óra, amit megvásárláskor nem tudott. Van olyan Zepp funkció is, ami még nincs is bevezetve, de nekem teszterként elérhetővé vált /AI alapú kalória rögzítés, ami fotó alapján simán megmondja mi van a tányérodban, miből áll és mennyi a kalóriatartalma/. De pl. a WearOS-es órák után az Amazfit-eken (a T-Rex 3-on is) elérhető a vérnyomásmérés is (régiófüggő).

    A magam részéről úgy gondolom az egyik sportolóknak, élsportolóknak szánt kiegészítő... A másik egy okosóra ami szeretne picit sportosabb lenni.

    Az Amazfitet nem véletlenül hívják olcsó Garminnak...
    Szépen lépésről-lépésre zárkózik fel, mindezt úgy, hogy megfizethető marad.

    A Garmin pofátlanul drága (és ez főként azért gáz, mert hardveresen még a T-Rex 3 is körberöhögi a legújabb Fenix 8-at is) és tetszik vagy sem, fenemód pontatlan (ezt jó pár teszt már bizonyította), a nagy előnye viszont, hogy bár nem pontos, de ebben következetes, vagyis az adatokkal lehet számolni és elég hosszú ideje piacon vannak ahhoz, hogy az algoritmusaik amik ezekből az adatokból számolnak megbízhatóak legyenek.

  • laci1892
    őstag

    Érdekesek ezek a dolgok, mert ugyan én a Balance-t használom (ami ugyanez a rendszer), de több ismerősöm használja T-Rex3-at és bizony messze jobb a tapasztalat, mint amit a cikkíró írt és a kommentelők ide írtak.
    Én pl. egy Fenix 7 Pro-t adtam el, mert a Balance-t jobbnak találtam. Sokkal pontosabb pulzusmérés (és majdnem a Polar pánttal azonos követés, szemben a Fenix 2-3 másodperces késésével). Sokkal jobb egészségügyi követés (a Garmin soha nem volt képes rendesen rögzíteni sem az elalvást, sem az ébredést, mindig kézzel kellett korrigálni), a lépésszámlálást egy 30 perces lépcsőzéssel tesztelve az Amazfit 5!!! lépést tévedett, a Garmin 193-at...
    Több tesztet láttam, ahol a T-Rex 3-at a Fenix 8-al vetik össze és több tekintetben pontosabbnak bizonyult, mint a Garmin.

    --

    A teszthez hozzászólva.
    Az üzenetekre iOS alatt is lehet válaszolni (az Amazfit az egyetlen cég, amelyik ezt megoldotta) [link]

    A Zepp Flow a vissza gomb hosszan nyomására is beállítható, hogy előjöjjön, így kiválasztó gomb hosszan nyomására és duplán kattintására más funkció állítható be (szóval de, a gombok konfigurálhatók).
    Egyébként mivel már nem nyelvfelismerés alapján működik a Zepp Flow, így a teljes magyar megértés jelenleg nem elérhető (mielőtt frissítették, hogy be kell állítani a nyelvet, ahol a magyar még nem szerepel, simán lehetett vele társalogni, akár még viccet is tudott mondani :) )

    Az éjszakai kijelző nem energiatakarékosság miatt van és nem csak fekete-vörös, hanem vörös, narancs és zöld lehet. (És a Watch Ultra csak távolról hasonlít erre, mert ott csak a számlap vált erre át, ha átlép az ember egy alkalmazásba, akkor az színes marad. Itt viszont a teljes rendszer átáll erre színkombinációra, hogy a sötétben kímélje a szemet.)

    Ha valakit érdekel, hogy mennyi a háttértároló pillanatnyi kapacitása és mi foglalja azt, arra van alkalmazás a Store-ba, csak telepíteni kell.

    Kimaradt, hogy a WearOS és a Garmin mellett a ZeppOS képes egyedül a telefonnal szinkronizálni az üzeneteket, vagyis, ha a telefonon, vagy órán töröljük az értesítést, a másik eszközön is törlődik.

    Az edzésfelismerés nálam és az ismerősöknél soha nem tévesztett, soha nem indult el edzés autóban és a szabadtéri és beltéri edzést is pontosan rögzíti.
    No meg ennél a rendszernél találkoztam egyedül olyan megoldással, ami igazából kicsit ilyesztő is, miszerint mész az utcán már 3-4 perce, mire felugrik a kérdés, hogy sétát észlel, akarom-e rögzíteni (itt el lehet ezt utasítani, ha nem nyomok semmit akkor pár másodperc múlva átvált rögzítésre) és ami a fura, hogy ilyenkor az edzés kezdőpontja nem az a hely, ahol feltette a kérdést, hanem a séta valódi kiinduló pontja 4 perccel ezelőttről.. Vagyis ha mozgást észlel akkor a háttérben elkezdi naplózni azt és ha pár percen belül leállsz és látja, hogy nem edzés akkor elveti, ha meg folyamatos a mozgás, akkor élesíti azokat az adatokat is.

    GPX importnál az Zepp a GPX-hez rendelt alkalmazás, így bármilyen fájlkezelőben rábökve a gpx fájlra már be is emelte azt a Zepp.

    A GPS nálam is pontos és kb. 1-2 másodpercen belül mindig talál pozíciót és szemben jó pár más órával (pl. WearOS) a magasságot is kalibrálja induláskor (ezt kézzel is meg lehet tenni) és edzéskor is van 3D-s rögzítés beállításra mód.

    Érdekes amit írsz. Mivel ezzel szemben én instinct 2x -et használok jelen pillanatban. Sem az alvás követésével nem volt idáig - le is kopogom - bajom, sem pedig a pulzusméréssel. Futok rendszeresen és nálam elég gyorsan reagál a pulzus értékek változására az óra. Márcsak abból a szempontból is fontos ez nekem hogy, pulzus alapú edzést végzek. Legalábbis a futás vonatkozásában.

    Alvásnál hiába pihenek az ágyba .... Idáig nálam ( legalábbis nálam ) pontosan megmondta mikor kelek / fekszem valóságban. . Ráadásul a csodás kínai órák ( instinct 2x előtt, amazfit T Rex 2 pro volt nálam ) idáig nálam mindig elvéreztek, ha picit is komolyabban szerettem volna használni annál, mint az átlag kocafitnesz szint. A futás dinamika pontatlanul működött amazfiten nálam, ahogy mászás ( hegymászáskor) dinamika is egy ismeretlen fogalom volt a zepp os-en. Azért a kettő között van egy jól látható különbség úgy gondolom. Az átlag rekreációs hobbi sportolóknak tök oké lehet, de nálam viszont pont ellenkezőleg rajzolódott ki a dolog. Onnantól kezdve hogy picit is komolyabban szerettem volna venni a dolgokat kevésnek bizonyult a T Rex 2 pro által nyújtott analitika. Vagy pontatlannak.

    A magam részéről úgy gondolom az egyik sportolóknak, élsportolóknak szánt kiegészítő... A másik egy okosóra ami szeretne picit sportosabb lenni.
    Ettől függetlenül a T Rex 3 egy tök jó cucc, de mindent a maga helyén kell kezelni.
    De ez csak az én véleményem. :R

  • Fall-N
    veterán

    Hülyén hangzik .... Azonban a Garminnak köszönhetően jutottam el oda pár éve, hogy fogytam majd' 20kg-t és kezdtem el aktívabban sportolni. Annak idején alig ment az 5km futás, most pedig 4:40-be futom :U
    Az hogy a tevékenységeket és az egészségi állapotom általa részletesen kitudom elemezni, motiváló hatással volt rám. Everest alaptábor túrára januárban nem kérdés hogy a Garmin jön Velem. :DDD

    Évről évre drágább a Garmin, azonban nem érzem azt hogy ne érné meg annak a célközönségnek, akiknek szól a márka. Magas ár árfekvésük nem vitás, ugyanakkor nem drága. :R

    Kerékpáros komputernél is van sok kínai vetélytárs (Bryton, iGPSport), de a Garmin ott is jobb. Igaz árban jóval olcsóbb is a két másik. Csak komputernél azért bőven használhatóak. Itt okosóránál meg annyival nem olcsóbb, hogy megérje. Az itt említett Forerunner is megeszi reggelire az Amazfitet. Eddig a 40-50ezer Forintos órákkal versenyzett az Amazfit, itt már nem tud versenyezni a Huawei ellen sem, nemhogy a Garminnal.

  • Parallaxis
    addikt

    Érdekesek ezek a dolgok, mert ugyan én a Balance-t használom (ami ugyanez a rendszer), de több ismerősöm használja T-Rex3-at és bizony messze jobb a tapasztalat, mint amit a cikkíró írt és a kommentelők ide írtak.
    Én pl. egy Fenix 7 Pro-t adtam el, mert a Balance-t jobbnak találtam. Sokkal pontosabb pulzusmérés (és majdnem a Polar pánttal azonos követés, szemben a Fenix 2-3 másodperces késésével). Sokkal jobb egészségügyi követés (a Garmin soha nem volt képes rendesen rögzíteni sem az elalvást, sem az ébredést, mindig kézzel kellett korrigálni), a lépésszámlálást egy 30 perces lépcsőzéssel tesztelve az Amazfit 5!!! lépést tévedett, a Garmin 193-at...
    Több tesztet láttam, ahol a T-Rex 3-at a Fenix 8-al vetik össze és több tekintetben pontosabbnak bizonyult, mint a Garmin.

    --

    A teszthez hozzászólva.
    Az üzenetekre iOS alatt is lehet válaszolni (az Amazfit az egyetlen cég, amelyik ezt megoldotta) [link]

    A Zepp Flow a vissza gomb hosszan nyomására is beállítható, hogy előjöjjön, így kiválasztó gomb hosszan nyomására és duplán kattintására más funkció állítható be (szóval de, a gombok konfigurálhatók).
    Egyébként mivel már nem nyelvfelismerés alapján működik a Zepp Flow, így a teljes magyar megértés jelenleg nem elérhető (mielőtt frissítették, hogy be kell állítani a nyelvet, ahol a magyar még nem szerepel, simán lehetett vele társalogni, akár még viccet is tudott mondani :) )

    Az éjszakai kijelző nem energiatakarékosság miatt van és nem csak fekete-vörös, hanem vörös, narancs és zöld lehet. (És a Watch Ultra csak távolról hasonlít erre, mert ott csak a számlap vált erre át, ha átlép az ember egy alkalmazásba, akkor az színes marad. Itt viszont a teljes rendszer átáll erre színkombinációra, hogy a sötétben kímélje a szemet.)

    Ha valakit érdekel, hogy mennyi a háttértároló pillanatnyi kapacitása és mi foglalja azt, arra van alkalmazás a Store-ba, csak telepíteni kell.

    Kimaradt, hogy a WearOS és a Garmin mellett a ZeppOS képes egyedül a telefonnal szinkronizálni az üzeneteket, vagyis, ha a telefonon, vagy órán töröljük az értesítést, a másik eszközön is törlődik.

    Az edzésfelismerés nálam és az ismerősöknél soha nem tévesztett, soha nem indult el edzés autóban és a szabadtéri és beltéri edzést is pontosan rögzíti.
    No meg ennél a rendszernél találkoztam egyedül olyan megoldással, ami igazából kicsit ilyesztő is, miszerint mész az utcán már 3-4 perce, mire felugrik a kérdés, hogy sétát észlel, akarom-e rögzíteni (itt el lehet ezt utasítani, ha nem nyomok semmit akkor pár másodperc múlva átvált rögzítésre) és ami a fura, hogy ilyenkor az edzés kezdőpontja nem az a hely, ahol feltette a kérdést, hanem a séta valódi kiinduló pontja 4 perccel ezelőttről.. Vagyis ha mozgást észlel akkor a háttérben elkezdi naplózni azt és ha pár percen belül leállsz és látja, hogy nem edzés akkor elveti, ha meg folyamatos a mozgás, akkor élesíti azokat az adatokat is.

    GPX importnál az Zepp a GPX-hez rendelt alkalmazás, így bármilyen fájlkezelőben rábökve a gpx fájlra már be is emelte azt a Zepp.

    A GPS nálam is pontos és kb. 1-2 másodpercen belül mindig talál pozíciót és szemben jó pár más órával (pl. WearOS) a magasságot is kalibrálja induláskor (ezt kézzel is meg lehet tenni) és edzéskor is van 3D-s rögzítés beállításra mód.

  • Predatorr
    őstag

    néhány hete rendeltem egy ilyet a mstoreból 109.990ért... használtam 10napig parhuzamosan egy garmin instinct 2X solarral.. csinaltam pár geoládász túrát, bicajoztam is, futottam 5km etapokat 2naponta... trex a bal csuklómon, garmin a jobban...
    kezelhetőségben a trex elmarad a garmintól, akkuidö nem hasonlitható, mert a garmin solar funkciós. gps jelet a garmin 3-5mp alatt találta meg, a trexnek kellett néha 30mp is.
    gps jeltartás trexnél gyenge szerintem.
    11.napon a trexet visszaküldtem, az instinctet eladtam és vettem egy fenix 7x-et... :C :R

    Akkor ezt már kb. 10 éve nem képesek megcsinálni. Fura, h a Xiaomi amúgy kb. pislantásra fog GPS jelet, ha nem árnyékolja minden oldalról valami batár épület.

  • HKorn
    veterán

    Mármint a vaktérkép navira gondolsz? Ha igen azis azért átkozottul sokat tud segíteni a semmi közepén. Főleg ha a telefonodon mellette csücsül a mapy.cz vagy a Garmin Explorer

    Arra igen. Egyetértek, nekem is FR255-van és terepfutok is, múltkor egy 24Km-es instant kört csináltam meg, amin sosem jártam előtte. FR255 szépen végigvitt a tracken valós térkép nélkül, egyszer sem tévedtem el.

    Garmin Explorer nem megy FR255-tel amúgy, de mapy.cz az offline túristatérképpel tökéletes olyan esetkere mikor be kell lőni, hogy merre is van az arra. Sőt, még jobb is kezelni nagy kijelzőn, mint az óra kicsi kijelzőjén.

  • laci1892
    őstag

    Garmin Forerunner 255 Music pontosan ennyibe kerül most az Alzán és oké, térképet nem tud, csak"csiganyálas" vonalvezetéses navigációt, de sokkal hamarabb venném azt, mint ezt az Amazfitet. De ha AMOLED kell, akkor FR 265 is van 140-ért.

    Mielőtt Garmira váltottam, volt nekem is Amazfitem (GTR), valami botrányosan rossz volt. Valszeg ez már sokat fejlődött azóta és megbízhatóbb.

    Mármint a vaktérkép navira gondolsz? Ha igen azis azért átkozottul sokat tud segíteni a semmi közepén. Főleg ha a telefonodon mellette csücsül a mapy.cz vagy a Garmin Explorer

  • HKorn
    veterán

    Garmin Forerunner 255 Music pontosan ennyibe kerül most az Alzán és oké, térképet nem tud, csak"csiganyálas" vonalvezetéses navigációt, de sokkal hamarabb venném azt, mint ezt az Amazfitet. De ha AMOLED kell, akkor FR 265 is van 140-ért.

    Mielőtt Garmira váltottam, volt nekem is Amazfitem (GTR), valami botrányosan rossz volt. Valszeg ez már sokat fejlődött azóta és megbízhatóbb.

  • laci1892
    őstag

    Jól tetted. Akármilyen szimpatikus néha egy-két kínai versenyző, de a Garminnal szemben elmaradnak. Ami egy 20ezer Ft alatti "lifestyle" karkötőnél még elnézhető, de ez már 100ezer Ft fölött van, ahol van csomó nomális óra.

    Hülyén hangzik .... Azonban a Garminnak köszönhetően jutottam el oda pár éve, hogy fogytam majd' 20kg-t és kezdtem el aktívabban sportolni. Annak idején alig ment az 5km futás, most pedig 4:40-be futom :U
    Az hogy a tevékenységeket és az egészségi állapotom általa részletesen kitudom elemezni, motiváló hatással volt rám. Everest alaptábor túrára januárban nem kérdés hogy a Garmin jön Velem. :DDD

    Évről évre drágább a Garmin, azonban nem érzem azt hogy ne érné meg annak a célközönségnek, akiknek szól a márka. Magas ár árfekvésük nem vitás, ugyanakkor nem drága. :R

  • Fall-N
    veterán

    néhány hete rendeltem egy ilyet a mstoreból 109.990ért... használtam 10napig parhuzamosan egy garmin instinct 2X solarral.. csinaltam pár geoládász túrát, bicajoztam is, futottam 5km etapokat 2naponta... trex a bal csuklómon, garmin a jobban...
    kezelhetőségben a trex elmarad a garmintól, akkuidö nem hasonlitható, mert a garmin solar funkciós. gps jelet a garmin 3-5mp alatt találta meg, a trexnek kellett néha 30mp is.
    gps jeltartás trexnél gyenge szerintem.
    11.napon a trexet visszaküldtem, az instinctet eladtam és vettem egy fenix 7x-et... :C :R

    Jól tetted. Akármilyen szimpatikus néha egy-két kínai versenyző, de a Garminnal szemben elmaradnak. Ami egy 20ezer Ft alatti "lifestyle" karkötőnél még elnézhető, de ez már 100ezer Ft fölött van, ahol van csomó nomális óra.

  • laci1892
    őstag

    néhány hete rendeltem egy ilyet a mstoreból 109.990ért... használtam 10napig parhuzamosan egy garmin instinct 2X solarral.. csinaltam pár geoládász túrát, bicajoztam is, futottam 5km etapokat 2naponta... trex a bal csuklómon, garmin a jobban...
    kezelhetőségben a trex elmarad a garmintól, akkuidö nem hasonlitható, mert a garmin solar funkciós. gps jelet a garmin 3-5mp alatt találta meg, a trexnek kellett néha 30mp is.
    gps jeltartás trexnél gyenge szerintem.
    11.napon a trexet visszaküldtem, az instinctet eladtam és vettem egy fenix 7x-et... :C :R

    Jól tetted :DD
    Azt megszabad kérdezni miért pont a fenix 7x? Ám tökéletesen megértem. :R

    Nálam féléves az instinct 2x, viszont a teljes térkép kezelés és pár apróság miatt az Enduro 3 van célkeresztben.

  • Fall-N
    veterán

    Ennyi pénzért rádobnék a keretre és vagy Galaxy Watch 7-et vennék vagy 6-ot. De 70-ért Galaxy Watch FE-t vettem, azzal is meg vagyok elégedve. Két napot bír nekem, de minden este töltöm ~60 %-ról.

    Ebben az Amazfitnek csak az üzemidő ami pozitív. A fizetős edzés elég szemét húzás.

  • Aweriot
    aktív tag

    Végigmentem az összes érdemi okosóra OS-en és sajnos/nem sajnos mindig oka lyukadtam ki, hogy vagy WearOS, vagy nagyon drágán vett probléma.

  • akibor000
    aktív tag

    néhány hete rendeltem egy ilyet a mstoreból 109.990ért... használtam 10napig parhuzamosan egy garmin instinct 2X solarral.. csinaltam pár geoládász túrát, bicajoztam is, futottam 5km etapokat 2naponta... trex a bal csuklómon, garmin a jobban...
    kezelhetőségben a trex elmarad a garmintól, akkuidö nem hasonlitható, mert a garmin solar funkciós. gps jelet a garmin 3-5mp alatt találta meg, a trexnek kellett néha 30mp is.
    gps jeltartás trexnél gyenge szerintem.
    11.napon a trexet visszaküldtem, az instinctet eladtam és vettem egy fenix 7x-et... :C :R

  • Ő volt a korrektor, a Tetszett plecsnit is az ő jóváhagyásával és támogatásával kapta az óra, én nem voltam biztos benne.

    Nem mintha gond lenne a teszttel, csak fura volt, mert ezeket ő szokta csinálni ahogy észrevettem :)

  • viragdani01
    HÁZIGAZDA

    Ő volt a korrektor, a Tetszett plecsnit is az ő jóváhagyásával és támogatásával kapta az óra, én nem voltam biztos benne.

  • Predatorr
    őstag

    Jó magam instinct 2x -et használok, akkor fogom cserélni ha megjelenik a 3 :D 😂

    Azért egy amazfit erősen elmarad egy Garmintól sok szempontból, viszont a márka iránti rajongásom ellenére is azt mondom hogy egyre inkább érdemes odafigyelni a kínaiakra.

    Hát azzal én is csak egyetérteni tudok, hogy oda kell rájuk figyelni. No és persze elkerülni selejtes termékeiket. Mondom ezt egy Magic6 Pro tulajaként :B , de mást nem is vennék tőlük. Ezt is azért, mert más sem gyárt jobbat.

  • laci1892
    őstag

    Szakszótárban az "amazfit" fordítása: "ne vedd meg". Több modellt is próbáltam, köztük T-Rexet, utóbbival fénysebességgel sikerült kerékpároznom, ki sem fért a számsort a képernyőre, futás közben meg többször teleportáltam. :D Van ismerősnek GTR 2, ő is szidja, főleg GPS miatt, nálam a Stratos szoftvere is bugos volt. Más tulajoktól utána kérdezve minden típusnál az derült ki, hogy előbb-utóbb kapnak egy frissítést, amely hazavágja az egészet. Stratos-t pl. eMagról rendeltem, visszaküldtem, de akkor már egy tucat bontott Stratost árultak. Hogy még elő is fizessek arra, hogy trenírozhassak egy AI-t, hát... :Y

    laci1892: Olyan minőségben is. :P

    Jó magam instinct 2x -et használok, akkor fogom cserélni ha megjelenik a 3 :D 😂

    Azért egy amazfit erősen elmarad egy Garmintól sok szempontból, viszont a márka iránti rajongásom ellenére is azt mondom hogy egyre inkább érdemes odafigyelni a kínaiakra.

  • Predatorr
    őstag

    Szakszótárban az "amazfit" fordítása: "ne vedd meg". Több modellt is próbáltam, köztük T-Rexet, utóbbival fénysebességgel sikerült kerékpároznom, ki sem fért a számsort a képernyőre, futás közben meg többször teleportáltam. :D Van ismerősnek GTR 2, ő is szidja, főleg GPS miatt, nálam a Stratos szoftvere is bugos volt. Más tulajoktól utána kérdezve minden típusnál az derült ki, hogy előbb-utóbb kapnak egy frissítést, amely hazavágja az egészet. Stratos-t pl. eMagról rendeltem, visszaküldtem, de akkor már egy tucat bontott Stratost árultak. Hogy még elő is fizessek arra, hogy trenírozhassak egy AI-t, hát... :Y

    laci1892: Olyan minőségben is. :P

  • laci1892
    őstag

    Pontosítottam az Edzőre vonatkozó dolgot. Alapvetően edzéseket rögzíteni és az alattuk összegyűjtött adatokat megnézni tudod előfizetés nélkül is. Ha azt szeretnéd, hogy az AI generáljon neked személyre szabott edzésterveket a teljesítményed és adataid alapján, azért kell fizetni. De abban igazad van, ezt a funkciót a Garmin + előfizetés nélkül is tudja. Csak hát nem sok Garmin van ennyiért. :D

    Ez így van!
    Sportolóknak is elég ígéretes lehet ennyiért ez az óra már.
    Garmin azt gondolom felkötheti a gatyát lassan. Jönnek a kínaiak mint a talajvíz.

  • viragdani01
    HÁZIGAZDA

    Magam részéről inkább Garminra szavazok, viszont ennyi pénzért..... Ha akarok se tudok belekötni nagyon komolyan.

    Maximum az edző része nem világos számomra pontosan. Mármint... A fent említett konkurenciánál ( :DDD ) is ezt ingyenesen implementálták a szoftverbe. Ráadásul oké hogy " csak" 100.e, azonban ha valaki ennyi pénzt kiad órára és még edzeni is szeretne vele.... Lehet zavaró tud lenni. Amúgy nagyon rendben van.

    Pontosítottam az Edzőre vonatkozó dolgot. Alapvetően edzéseket rögzíteni és az alattuk összegyűjtött adatokat megnézni tudod előfizetés nélkül is. Ha azt szeretnéd, hogy az AI generáljon neked személyre szabott edzésterveket a teljesítményed és adataid alapján, azért kell fizetni. De abban igazad van, ezt a funkciót a Garmin + előfizetés nélkül is tudja. Csak hát nem sok Garmin van ennyiért. :D

  • laci1892
    őstag

    Magam részéről inkább Garminra szavazok, viszont ennyi pénzért..... Ha akarok se tudok belekötni nagyon komolyan.

    Maximum az edző része nem világos számomra pontosan. Mármint... A fent említett konkurenciánál ( :DDD ) is ezt ingyenesen implementálták a szoftverbe. Ráadásul oké hogy " csak" 100.e, azonban ha valaki ennyi pénzt kiad órára és még edzeni is szeretne vele.... Lehet zavaró tud lenni. Amúgy nagyon rendben van.

Új hozzászólás Aktív témák