Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz tbs #325 üzenetére

    Ezek után ujjgyakorlat a c és a c++ (akárcsak fordítva), és rémüldözöl a php ''zagyvaságaitól''...
    Jó is volna a Java programozóknak, ha így lenne. A legnagyobb szivattyúk a c++ nyelvben ott kezdődnek, ami a Javaban benne sincs. (Vagy úgy értetted, hogy pascal is, aztán java?)

    PHP-ról meg az a véleményem, hogy kezdő nyelvként nem sokat tesz hozzá a programozóvá váláshoz. Ha valaki világ életében php programozó lesz, akkor ez lehet egy megoldás, hogy ezzal kezd és csak ezt. Bár jó kódot nem biztos, hogy írni fog.
    De egyébként, ha normális nyelvekre térne át később, akkor szinte kezdhetné előlről valami típusos nyelven, ahogy azt php nélkül tette volna.
    szerk: uff

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

  • czappa

    aktív tag

    válasz tbs #325 üzenetére

    Én azt hittem, hogy a c az típusos nyelv, illetve, akkor lehet a ''típusos'' szó jelentésével van problémám.
    Tehát pl. php-ben egy változó tartalmáról futás közben dől el, hogy az most szám, vagy szöveg vagy micsoda, pascalnál előre kell meghatározni, mint c-nél is. Ezért gondoltam, hogy típusos a c.
    De akkor mit jelent, hogy típusos?

    mod.: off
    mod2.: Ahogy olvasgatom a wikipediát, az jön le, hogy a pascal, java erősebben típusos, mint a c.
    ''Java and Pascal are often said to be more strongly typed than C, a claim that is probably based on the fact that C supports more kinds of implicit conversions than Pascal and C also allows pointer values to be explicitly cast while Java & Pascal do not.''
    [link]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák