- MIUI / HyperOS topik
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
- Magisk
- Hivatalos a Pixel 10 startdátuma
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy Z Fold6 - ugyanaz, sarkosan fogalmazva
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ciccuka
veterán
válasz
november #5109 üzenetére
Esetleg másik gépben/portban próbáld meg.
USB2.0 és USB3.0 portban Rufus-al vagy valami particionáló programmal.
-
King Unique
titán
válasz
november #5059 üzenetére
A sorrend nem feltétlen a legjobb, akár fordítva is lehetett volna, de mindegy, meg ha amúgy sem változott az írási sebesség.
Ha szintetikus teszteket linkelek, akkor azok eredményére vagyok elsődlegesen kíváncsi, nem a fájlkezelős fájlmásolásra, ahol az utóbbi értékét eleve több minden befolyásolhatja. A tényleges USB 3.1 port a Gen 2 (10 Gb/s), az USB 3.2 pedig a Gen 2x2 (20 Gb/s), akkor lehet olyan adatkapcsolati sebességről beszélni, egyéb esetben nem.
Azt ami a nevéből adódóan értelemszerű és a lényeg az, hogy van-e, vagy sem a flash meghajtónál. Ha nincsen, akkor azzal nem nagyon lehet mit kezdeni mint már említve volt, max. a Windowsban az írási gyorsítótárazást bekapcsolni, + egyes belső SSD-knél a gyártó által mellékelt programmal a RAM cache-t használni. -
King Unique
titán
válasz
november #5057 üzenetére
Mármint sima gyorsformázást / lassú formázást, előtte törlést új újraparticionálást, vagy pontosan mit?
Ki kellene próbálni másik gépen, másik OS alatt is, hogy kiderüljön a te hardver- és szoftverkörnyezeteddel van gond, vagy maga ez a pendrive/külső SSD tud csak ennyit, ilyen lassú írási sebességet a szintetikus teszteknél holott elvileg ennyit kellene. Meg itt alapvetően a gyártó által megadott értékeket és a szintetikus eredményeket kellene nézni, a fájlkezelős fájlmásolás más dolog, utóbbit több tényező befolyásolhatja, ha nincsen DRAM cache, akkor meg pláne nem meglepő a belassulás.
Ha alapvetően megfelelőn működik az eszköz, azaz rendben felismeri az OS és lehet olvasni + írni az USB 3.X szabványnak megfelelő adatátviteli sebességgel, akkor alapesetben nem igazán indokolt a garanciális csere, fájlmásolásnál a sebességingadozásra meg simán ráfogható hogy a saját hardver- és szoftverkörnyezeted miatt van, ezért javasolt máshol is letesztelni. Ha online rendelés volt belföldi webáruházból, akkor viszont 14 napig indoklás nélkül el lehet állni a vásárlástól. -
King Unique
titán
válasz
november #5055 üzenetére
1. Nem, nagyon nem jól érted... A rendszermeghajtót amiről éppen fut a Windows nyilván nem formázzuk - nem is értem mégis honnan jött ez - és alapesetben nem is engedné a rendszer, a / jel pedig értelemszerűen = vagy / vagy, azaz vagy egyik vagy másik módszerrel és értelemszerűen a pendrive-ra vonatkozóan.
2. Lásd az előző pontot, nyilván nem a rendszermeghajtót formázzuk amiről éppen a Windows fut, hanem értelemszerűen magát a pendrive-ot illetve esetedben a külső SSD-t. Ahol a DiskPart parancssori eszköz nyilván használható az éppen futó Windows alatt egy rendszergazda parancssort nyitva, figyelni pedig főleg arra kell, hogy a megfelelő sorszámú (pl. 1 / 2 / 3) meghajtó legyen kiválasztva ami a pendrive / külső SSD.
3. Lásd az előző pontot, vagyis hogy a megfelelő sorszámú meghajtó legyen kiválasztva ami előtt ilyenkor egy csillag (*) lesz az újbóli kilistázás
(list disk
) után (példa).4. Mármint angolul nem amit lefordít magyarra pl. a Google Fordító, vagy a magyarra lefordított szöveg tényleges jelentését?
Egyrészt arról van szó, hogy formázásnál a parancs végén a
quick
= gyorsformázás, anélkül lassú formázás történik ami sokáig eltarthat. Másrészt hogy a gyorsformázás nem ellenőrzi végig a szektorokat mint a lassú formázás, de ha oké a meghajtó állapota, akkor felesleges az utóbbival sokat időzni. Viszont más szempontból lehet értelme a lassú formázásnak SSD-knél, lásd sebességproblémák (példa). -
King Unique
titán
válasz
november #5050 üzenetére
Az olvasási sebesség oké, de az írási sebesség gyenge, kb. annyit kellene tudnia mint a 256 GB-os modellnek a linkelt tesztben, meg a gyártó weboldalán is általánosan csak a 440/400 MB/s r/w van megadva, nem külön értékek az eltérő tárolókapacitású modelleknél.
"Kipróbáltam másik laptopon és ott közel 220 MB volt másoláskor a sebesség a windows fájlkezelőjével ami folyamatosan ment végbe, viszont nem tudom mennyire normális nagyjából a háromnegyede körül tartósan lecsökkent ott is 60-70 mb-ra."
Kérdés, hogy ott is ennyi volt az ATTO és CDM tesztnél az írási sebesség USB 3.X porton, vagy csak a mostani laptopnál, mert ha csak az utóbbi, akkor értelemszerűen annak hw/sw környezete a szűk keresztmetszet.
Aztán ha van megfelelő méretű DRAM cache, akkor másolásnál kevésbé esik vissza az adatátviteli sebesség, ellenben ha nincsen, akkor nem meglepő ha egy idő után belassul az írás, ami ilyen alapon normális. Meg ez a Flash Voyager GTX ugye nem egy hagyományos pendrive, hanem egy külső SSD, amire eleve vonatkozhat ez.Milyen hozzászólásokat, milyen "winyó", mi az hogy tönkre is lehet tenni egy mezei formázással?
Ha a linkelt cikk alatti kommentekre célzol, akkor az max. fotelszakértés és nem hivatalos, + Itt ugye SSD-ről van szó, az meg hogy egy szimpla formázástól tönkremegy nyilván butaság...
A teljes lemezterület formázása nélkül másik opció a már említett meghajtóoptimalizálás (SATA SSD-nél és TRIM-et támogató SMR HDD-knél = trimmelés) a szabad területen, vagy annak felülírása a 0-kkal (példa). Az újraformázás meg amúgy azért lett említve, mert már többeknél megoldott az SSD-k lassú írási sebességével kapcsolatos problémákat (példa). -
King Unique
titán
válasz
november #5048 üzenetére
Ez a téma az egyik társtopikban egyszer már ki lett tárgyalva. Vagyis nyilván nyugodtan használhatók pendrive-ok, külső SSD-k formázásához a Windows adta beépített formázási lehetőségek, nem létszükséglet ilyen-olyan külső program (max. pl. 32 GB-nál nagyobb méretű FAT32 fájlrendszerű partícióhoz szükséges), a most említett meg alapesetben és hivatalosan memóriakártyákhoz való, ennyi.
Apropó, ez előző válaszban leírtak ki lettek próbálva? -
King Unique
titán
válasz
november #5045 üzenetére
Azt lehetne kipróbálni ami le lett írva, azaz egyrészt az adatok lementése után egy újraformázást / törlést + újraparticionálást és újraformázást, majd utána megnézni a másolást. A Corsair Voyager GTX esetében meg először inkább egy meghajtóoptimalizálást célszerű futtatni ha szilárdtest-meghajtóként ismeri fel a W10 meghajtóoptimalizálója, mivel az ugye inkább külső SSD, ami támogatja a TRIM, pontosabban USB-n az UNMAP parancsot.
Másrészt másik hardver- és szoftverkörnyezetben is célszerű kipróbálni az eszközöket, hogy kiderüljön a jelenlegi laptop és/vagy OS a probléma forrása, vagy maguk a pendrive-ok, külső SSD.
Az meg ugye alap, hogy tesztelni lehetőleg közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva kellene a pendrive-okat, nem hosszabbító kábellel és nem elosztóval, kizárva ezzel az utóbbiak okozta esetleges problémát. -
King Unique
titán
válasz
november #5041 üzenetére
Olyan lehet és mondhatni normális, hogy a másolás elején a RAM cache megdobja az írási sebességet, majd annak telítődése után beáll a reális értékre, amit ténylegesen tud a pendrive (példa). Az akadozó, állandóan 0-ra leeső majd visszagyorsuló adatátvitel viszont már nem feltétlen, meg pláne nagy méretű fájloknál, az utóbbinál egyenletesnek kellene lenni az adatátviteli sebességnek, meg ha a forrásmeghajtóról az egyenletes olvasási sebesség is biztosított.
Egyébként nem sok minden minden derült ki a leírtakból, nem ismert hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, milyen fájlrendszerre van formázva, milyen OS alatt történik a másolás, milyen (2.0/3.X | + asztali PC esetén előlapi / hátlapi) USB-porton, eleve ilyen akadozó volt a másolás a pendrve-ra vagy csak mostanában lett ilyen, stb., ilyen alapon max. találgatni lehet... Aztán hogy másik USB-porton, másik PC-n és másik OS alatt ki lett-e próbálva, (törlés és újraparticionálás +) FAT32 / exFAT fájlrendszerre történő újraformázás - amihez pl. Windows esetén nyilván jók a beépített eszközök is, nem kell oda külön program - után mi a helyzet, stb.Lehet amúgy a pendrive is ilyen gagyi, pláne ha egy amúgy sem túl acélos modellről van szó, + pl. akár még a külső SSD-k is belassulhatnak nagy méretű fájlok másolásánál, ha nincsen kellően nagy méretű DRAM cache az SSD-nél, egy ilyen sz*r, eleve silányabb kis pendrive meg pláne...
Arról meg ugye már számtalanszor volt szó itt és a társtopikban is, hogy ha igazán gyors flash meghajtó kell, akkor vannak az átlagosnál gyorsabb standard pendrive-ok, + ott a külső SSD-k is mint komolyabb és még gyorsabb eszközök (példa).
-
Ciccuka
veterán
válasz
november #5041 üzenetére
Előfordulhat, hogy valami az OS-ben lelassítja, de a pendrive-al és az USB vezérlővel (vagy csatlakozás) is lehet gond. Másik gépbe ki kéne próbálni.
SD Card Formatter-el formázni
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eredeti játékok OFF topik
- Úgy tér vissza a Commodore 64, ahogy titkon mindenki várja
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Assetto Corsa
- Dying Light: The Beast
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- MIUI / HyperOS topik
- Hardcore café
- Cyberpunk 2077
- Véget vetne a hibrid magdizájnnak az Intel?
- További aktív témák...
- Crucial P1 1TB 2280 M.2 NVMe SSD / Beszámítás OK!
- Lexar NM790 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- Szuper ár! 480GB Ipari Minőségű, Sata SSD-k, kevés írt adattal! PC-be és Laptopba is kiváló!
- Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 MZ-76E500 100/90
- Western Digital WD Red Plus 3.5 12TB 7200rpm 256MB SATA3 (WD120EFBX)
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- Bámulatos gyorsaság, hihetetlen teljesítmény Ryzen 7 5800x-el! Rèszletre is!!
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest