Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz Foglalt név #16105 üzenetére

    Azért itt már nem filléres kütyükről van szó. Nyilván nem az 1500-2000 Ft-os kínai hulladék aktivitás mérő karpántokról van szó, amik papíron még akár vérnyomást is tudnak mérni, meg EKG-t, ami nyilvánvaló baromság.

    De azért a 200-300e-s Apple Watch, és a kevésbé túlárazott társai más márkáknál (pl. Huawei, Samsung, stb.) már tudnak olyan megbízhatósággal pulzust mérni, ami egy egyszerű mezei ember számára bőségesen megfelel.

    Hozzáteszem a sportolók, vagy magukat sportolónak tituláló, de inkább "aktívabb" emberek kicsit túllihegik a pulzusszám kérdéskörét, mert edzés szempontjából sincs jelentősége annak, hogy neked éppen 163, vagy 165 a pulzusszámod. Annak van jelentősége, hogy éppen 120 - 130 - 140 - 150 - 160 - 180, stb. Azért hogy 1-2 érték pontossággal mérjük a pulzust szerintem totál felesleges magunkat tele aggatni mellkaspántos pulzusmérővel, meg más ketyerékkel. Ha csak nem olimpiai élsportoló az ember, akinél számít, hogy most éppen 208 a pulzusa, vagy 209, mert nála még éppen a szívinfarktus alá 2 értékkel eltolják a teljesítményét, de más hétköznapi embereknél totál nem kell ilyen pontosság.
    Szilárd meggyőződésem, hogy az okosóra is tud tájékoztató jelleggel véroxigén szintet is mérni, és ha nem is olyan pontossággal, mint egy klinikai pontosságú pulzoximéter, de arra az is jó, hogy a nagyobb érték változásokat le tudod követni vele. A normál hétköznapokban nincs is jelentősége, hogy most éppen 96%, vagy 95% a véroxigén szinted, de ha leesik 90% alá, azt már ezek az órák is ki tudják mutatni és ez éppen elég információ.

    Az egy csatornás EKG érzékelés is működő dolog pl. egy Apple Watch esetében már mentett meg ember életet az óra automatikus riasztása.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák