Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz lenox #50983 üzenetére

    picit kiszámíthatóbb gazdaságpolitika mellett merne az ember vállalkozni, a kisember is és igen nagy cégek is szívesebben jönnének ide. talán nem ment volna el ki tudja hány százezer ember nyugatra az utóbbi években és máris annyival bentebb lennénk.

    egyszerűen nem tudom megmondani mibe merjek pénzt fektetni amit biztosan nem einstandolnak 1 éven belül (jó a gyereket talán nem einstandolnák, de azt meg tán nem befektetésként kéne tekinteni) és nem nagyon tudok olyan szélesebb társadalmi réteget mondani akit nem szivattak meg az utóbbi években. (most úgy pl egy 5-10 évnyi generáció jelentős részét aki a következő 2-3 évben 1 lyuknál picit nagyobb lakást akart volna venni)

    és az a baj, hogy olyan szinten szólnak bele az életetbe, hogy Bleki eszmefuttatása nem is annyira abszurd :O

    [ Szerkesztve ]

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #50983 üzenetére

    Nyilván van egy adag civilizációs ok is mögötte, meg nem véletlen, hogy a legfejlettebb országokban a legnagyobb a gáz, de hogy az nem segít, amire én is céloztam, és concret_hp is megemlíti, miszerint éppen a legfontosabb (gyermekvállaló, gyermeket nevelő) korban élő fiatalok (ráadásul közülük is a magasabb végzettségűek, képzettségűek, és vállalkozó szelleműbbek) hagyják el a legnagyobb számban az országot, az is biztos.

    Nyilván rendkívül összetett a probléma, és mindenképpen foglalkozni kell vele, de hogy látszatmegoldásokban tobzódunk, ráadásul arrogáns és agreszív módon kommunikálva, ráadásul bicskanyitogató cinizmussal megfogalmazva, az is biztos.

    "...illetve azt is ertem, hogy figyeljetek, jobb kezzel mindenki kap 10 millat, ja, nem mindenki, porgessuk bele a nepet, hogy mi hogy igazsagos es hogy nem, addig se a bal kezemet nezitek."

    A lényeget pedig valószínűleg az utolsó tagmondatod foglalja a legjobban össze.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák