Hirdetés
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Telekom mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Mobil flották
-
Mobilarena
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
orbano
félisten
Ezek nem a legszűkebb, hanem a legtágabb értékek. (minél kisebb a szám, annál jobban nyitva van a blende és enged be több fényt).
Ez azt jelenti, hogy a 6500-as gépen ha a zoom 28mm-es ekv. gyújtótávon áll, akkor a gépen a blendét (F-értéket) 2.8-tól a max rekeszig, F11-ig állíthatod, 300mm-en pedig 4,9-től F11-ig. A köztes gyújtótávokon valahol a kettő közötti értékről indul (egy 2.8 és 4.9 közötti értéktől F11-ig állítható)
Egyébként a megállapításod jó, tele állásban az s5600-nak picivel kevesebb fényre van szüksége. De kalkuláld bele azt is, hogy az s6500 szenzora tudtommal jobb jel/zaj aránnyal rendelkezik, tehát egy FÉ-nyit feljebb véve az érzékenységet jobb képeket készíthetsz (mivel így lerekeszelhetsz úgy F7.1 környékére, amin feltehetőleg élesebb képet fogsz kapni, mint teljesen nyitott blendénél)
Viszont a 38 vs 28mm egy nagyon nagy hátránya az s5600-nak. Exemék is egy FZ4-et vettek 35mm-es indulóvalm, és bizony beltérben megnehezíti az életed. Persze el lehet nélküle lenni, de néha bosszantó.
Új hozzászólás Aktív témák
- Robotporszívók
- Teljesen szürreális, ami az RTX 5070 Ti kapcsán történik…
- pfSense - Avagy az okosított házirouter
- Bittorrent topik
- Bluetooth hangszórók
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- EAFC 26
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- DUNE médialejátszók topicja
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 15 128GB Pink-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4443
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- 137 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080 - 4 ÉV GARANCIA!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Hp Prodesk 600 G4/ G5/ G6 SFF/ i5 8-9-10 gen / Elitedesk 800 G4 /Win11- Számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


