Hirdetés
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Örömhír: nem spórol Európán a OnePlus
- Yettel topik
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Kis méret, nagy változás a Motorolánál
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Adzo82
tag
válasz
Tomeck007
#12265
üzenetére
T7800 ami 2 mag / 2 szál. 2.6 ghz, 65nm, 35W a TDP-je, és persze Socket P-be való. Amiben most neked a T5750-d van. Ezt találtam a legerősebbnek. Sajnos azért nem értek hozzá olyan nagyon, de én is procit keresek az én laptopomba. A fent leírt értékeket veszem figyelembe, és ami sztem a lényeges az a foglalat, a TDP, és persze a teljesítmény (mag/szál főképpen.) Amit még szeretnék írni, hogy nekem azt tanácsolták, hogy tényleg nézzem meg, hogy az adott laptop volt egyáltalán árusítva azzal a procival amit végül is bele szeretnék rakni upgrade gyanánt. És nem nem biztos, hogy lehetséges az alacsonyabb nm-s proci kezelése az alap által, még egy bios frissítés után sem. Mivel újabb gyártástechnológiáról van szó. Hiába azonos a tokozás. Igazán nem értek hozzá, tényleg. Viszont, ha neked sikerül belerakni a 65 nm cpu helyett a 45nm-set (az általad választott T8300-st) akkor mindenképp írd le kérlek. Nekem is fontos lenne.
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_2_Duo_Mobile/T5750.html
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P
Beállítottam néhány értéket az alábbi linken. Tettszés szerint variálhatod és tehetsz hozzá még:
http://www.cpu-world.com/cgi-bin/CPU_Chart.pl
És egy link aminél összehasonlítottam a T7800 és a T8300-st.
http://www.cpu-world.com/Compare/931/Intel_Core_2_Duo_Mobile_T7800_(Socket_P)_vs_Intel_Core_2_Duo_Mobile_T8300_(BGA__Penryn-3M).html
Szerintem a T8300-st felejts el. Nem hinném, hogy jobb lenne még a T7700-nál sem. L2-s gyorsítótár pl nagyobb a T7700-snál, a T7800-snál pedig a max frekije is. Nem sokkal, de jobb.
Remélem nem írtam sok zagyvaságot

Új hozzászólás Aktív témák
- A nagy Szóda, Szódakészítés topic - legyen egy kis fröccs is! :-)
- Gitáros topic
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Milyen videókártyát?
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Örömhír: nem spórol Európán a OnePlus
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B250M i5 7400 16GB DDR4 512GB SSD RX Vega 64 8GB DEEPCOOL Tesseract BF 650W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP ZBook Fury G7 Intel Core i7-10850H Refurbished
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB Arany 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3370,94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Pyttawrx

