-
Mobilarena
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
haxiboy
veterán
válasz
haxiboy #44671 üzenetére
Lekopogom megoldódni látszik a probléma, a lehúzott hdd-vel nem jött hiba 1 napig, kicseréltem a SATA kábelt ez volt az egyetlen öreg hardver a gépemben, még egy Z77 lap mellé kaptam valamikor sok éve. Soha nem gondoltam hogy egy sata kábel ekkora bosszúságot fog valaha okozni.
-
asynur
tag
válasz
haxiboy #44035 üzenetére
Szia!
Én a helyedben mégis gyanakodnék arra a tápra (egyszerűbb lett volna ha annak is leírod a típusát), főleg ha nem mai darab. Nem is kell feltétlenül hibásnak lennie elég, hogy olyan alacsony az áramfelvétele ezeknek a modern cpu-knak "üresjáratban", hogy egy régebbi psu "nem tud mit kezdeni vele" és crashel. A bios ban néz körül nincs-e "Power Supply Idle Control" és próbálkozz a beállításokkal. esetleg az alacsony power stateket megpróbálhatod kikapcsolgatni, hogy ez okozhatja-e a hibát, szintén biosban.
-
fxx01
csendes tag
válasz
haxiboy #32278 üzenetére
Aida 64 ezt mutatja a kártyára:
Grafikus processzor tulajdonságai:
Videokártya Zotac GeForce GTX 660 Ti
GPU kódneve GK104-300 (PCI Express 3.0 x16 10DE / 1183, Rev A2)
GPU órajele 324 MHz
Memória órajel 162 MHzCPU-ra:
CPU tulajdonságai:
CPU típusa QuadCore Intel Core i5-4670
CPU alias Haswell-DT
CPU stepping C0
Engineering Sample Nem
CPUID CPU név Intel(R) Core(TM) i5-4670 CPU @ 3.40GHz
CPUID revíziószám 000306C3h
CPU VID 0.7009 VCPU sebesség:
CPU órajel 3399.0 MHz (eredeti: [ TRIAL VERSION ] MHz)
CPU szorzó 34x
CPU FSB 100.0 MHz (eredeti: 100 MHz)
Északi híd órajele 799.8 MHz
Memóriabusz 666.5 MHz
DRAMSB arány 20:3
CPU gyorsítótár:
L1 kód gyorsítótár 32 KB per core
L1 adat gyorsítótár [ TRIAL VERSION ]
L2 gyorsítótár 256 KB per core (On-Die, ECC, Full-Speed)
L3 gyorsítótár 6 MB (On-Die, ECC, Full-Speed)Minden a túlhajtás menüpont alól!
-
Qwpack
csendes tag
válasz
haxiboy #32187 üzenetére
Köszi, úgy lesz, holnap elmegyek venni egy DVI-DVI kábelt (valamint egy HDMI-DVI átalakítót justincase), azzal kipróbálom és jelentkezem az eredménnyel. Egyébként nincs hang, ha a PC speaker-re gondolsz, tehát nincs sípolás, csak simán megy a gép (nem tudom, hogy bebootol-e mivel nincs kép).
-
Tálydi
senior tag
válasz
haxiboy #32170 üzenetére
Szia!
Idő közben megjavult a 9500gt-vel a dolog, tökéletesen üzemel driverrel együtt is.
A táp hibát valószerűtlennek tartom, eddig semmi baj nem volt, kétlem, hogy egy ssd-fogyasztásnyira lettem volna a maximum energia kapacitástól.
Hétvégén kipróbálom másik gépben a vga-t értelemszerű próbálkozás, csak előbb sajna nincs lehetőségem. -
syberia
veterán
válasz
haxiboy #20208 üzenetére
Ha jól tudom a p3 procikban már volt túlmelegedés-védelem, tehát szándékosan sem tudod megsütni őket, a régebbi amd-k volt hogy túlhevültek, de az újabbak visszaveszik az órajelet ha nagyon magasan lenne a procimag(ok) hőmérséklete. Nem operációs rendszer függvénye hogy kihúzod e a venti kábelét
-
-
funk648
aktív tag
válasz
haxiboy #20175 üzenetére
Most kezdtem el a részletes öntesztet, egyébként most, amikor bekapcsoltam elsőre a gépet, akkor az asztalnál lefagyott, olyan volt, mintha a HDD teljesen leállt volna, mert az egér mozgott, de semmire sem reagált, ráadásul a HDD visszajelző LED sem villant volt egyszer sem.
-
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- LEGO klub
- Samsung Galaxy Z Fold6 - ugyanaz, sarkosan fogalmazva
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Sorozatok
- Mobil flották
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- További aktív témák...
- Kaspa bányász szett - kaspa miner eladó
- Komplett PC - Intel Core i7-9700K, 32GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER
- Gamer Félgép - MSI Z370-A PRO + Intel I7 8700K + Kingston HyperX 2x8GB 2666MHz CL13
- ASRock Z690 PG Riptide + Intel I7 12700 ES + Netac 2x16GB DDR4 3200MHz CL16
- Új, Gamer - GIGABYTE Z790 D + Intel I7 14700K + Apacer Panther RGB 2x16GB DDR5 6400MHz CL32
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- MSI CYBORG 15 A13V
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
- 100 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IRP8) - Intel Core i9-13905H, RTX 4070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest