- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- One mobilszolgáltatások
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
-
Mobilarena
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
trancemusic
senior tag
-
válasz
Klarsa #23620 üzenetére
Szia!
Na akkor vilagositsuk a nepet.
Ugye ket fele memoria van a virtualis es az allando.
A 32 bitoes op rendszerek osszesen 4 Gb virtualis-at latnak. Ebbe beletartozik a ram, a video kari memoriaja, es az egyeb gyorsitotarak (ugye ez csak par mega)
Na most, ha neked van 4 Gb ramod + 896 Mb videokari ram+ a gyorsitotarak akkor az = kb. 5 Gb-al.
Mivel a 32 bites op-d van ami csak 4 Gb-ot lat igy a szegeny xp kenytelen kompromisszumokat kotni es igy csak 3.2 Gb-ot lat a rambol es az osszes tobbibol az eredeti erteket.
Semmi baja a ramjaidnak egyszeruen 4 Gb melle kotelezo a 64 bites op, ha azt szeretned, hogy mindent lasson a gep.
Ja es az xp egy alkalmazashoz csak 2 Gb-ot hasznal akarmit is csinalsz. (ezt nem tudom hogya 64 bitesre is igaz)Remelem segitettem.
Udv
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Argos: Szeretem az ecetfát
- Linux kezdőknek
- Könyvajánló
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- TCL LCD és LED TV-k
- RAM topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- További aktív témák...
- Corsair vengeance RGB 2x8 GB 3200Mhz
- Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz KF560C32RWAK2-32
- FURY 32GB Beast RGB DDR5 6000MHz CL36 KIT Memória!
- több db DDR4 laptop ramok 2x8Gb (7e) 2x16Gb (18e) és 2x32GB (35e) párban garanciával!
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Trident Z RGB 6600MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! nVidia Quadro P4000 8GB GDDR5 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Bomba ár! HP 255 G7 - AMD A4 I 4GB I 128SSD I HDMI I 15,6" FHD I Radeon I HDMI I W11 I Cam I Gari!
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Csere-Beszámítás! Sapphire Pulse RX 9070 XT 16GB Videokártya! Bemutató darab!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest