Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuyarashi

    őstag

    válasz DEeEe #50883 üzenetére

    A fényt próbálgatni kell, a pontos recept tárgyanként, azok méretétől, színétől függően változik. Persze vannak már lefektetett irányok. Termékfotózásnál lényeges, hogy minden része jól kivehető és éles legyen a portékának. Itt is lehetnek kivételek, kicsit el lehet menni szerintem művészi irányba mondjuk órák, ékszerek esetén, de semmiképp se tűnjenek el lényeges részletek, amelyek félrevezethetik a vásárlót. Ami az egyik képen nem kivehető, vagy takarásba, fókuszon kívül kerül, minimum egy másikon kompenzálásra kell, hogy kerüljön.

    Ebben az órás képben engem picit zavar az árnyékos számlap, erre azonnal ráugrott a szemem, nagyjából ez volt az első gondolat, ahogy megláttam, meg lehet nem így vágnám a képet, de az összhatás nem rossz, még talán néhány csúcsfény emelné a nívót. Ugyanakkor egy webshop oldalát böngészve nem volna hiányérzetem, ha ez a látvány fogadna.

    A tükröződés titka, az alacsony szögből való fotózás, na meg persze egy eleve tükröződő felület, mondjuk jelen esetben kb. egy sima üveglap nyújtja ezt, de ékszerekhez jól állhat egy gránitlap is. Az üveg mondjuk sterilebb, kevésbé veszi el a figyelmet a lényegről.

    Ha mondjuk két oldalról és felülről világítod meg a tárgyat, a telefon árnyékától mentes marad a téma.
    Természetesen meg kell jegyezni, hogy egy telefon nem erre való. Termékfotózáshoz egy belépő szintű, használt DSLR elég lehet ezen a szinten simán, de megértem az igényeidet és a helyzetedet, ezért próbálok segíteni.

    Oktató anyagok terén a könyvek nagyobb témakört fognak át, nem ennyire irányspecifikusak, úgyhogy a Youtube-ot ajánlom, hiába közhelyes', megtalálod, amit keresel.
    Ajánlott állandó fénnyel és tükrökkel dolgozni, hogy azonnal lásd a változást. Ezzel a módszerrel könnyebb hatékonyan érdemi munkát végezni.

  • kuyarashi

    őstag

    válasz DEeEe #50881 üzenetére

    Nem ezeken az adatokon fog múlni. Sem a fényerőn, végképp nem a felbontáson.
    Egy FHD monitor 2 megapixel. Ha a termékfotók netre mennek, gondolom a FHD méretet érik majd el feltöltés előtt max, de legyen 8 Mpx. Persze nagyobb felbontásból könnyebb éles képet csinálni, mint eleve tűélesre exponálni, de akkor sem ez lesz a mérvadó.
    A teszteket, tesztképeket célszerű megvizsgálni. Melyik mit ad fotobox környezetben.

  • Throme

    veterán

    válasz DEeEe #50878 üzenetére

    "Vannak tananyagok ugye de pl itt Ph-n is 12 évesek... Mint hozzá nem értö ez számomra azt üzeni elavultak."

    Fotózás alapelvei az elmúlt 12 évben nem hiszem, hogy megváltoztak.
    Szerintem azzal kevered, hogy vannak újabb gépek, újabb funkciókkal, amit viszont tanulni kell.
    A fotózás alapelvei nem egyenlők bármely gép használati útmutatójával.

    #50877ph_5.5
    Szerintem web-re, nem plakát méretben egy telóval is lehet odaillő képet lőni.

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz DEeEe #50875 üzenetére

    Olyan hogy mobiltelefon meg hogy jó a kamerája nem létező dolog :) (a telefonok kamerája mobil kijelzőn nézve, alacsony ISO-n elfogadható képminőséget ad, de se vonalélességet, se dinamikát se mást ne várj tőle egy normális fényképezőgéphez képest. Az az "objektív" amit elé tesznek a parányi szenzornak alig képes rajzolat létrehozására. A szoftver tornázik rajta hogy kontrasztos, éles képet adjon...
    Vedd azt amelyik tetszik. Ha pedig egy gyári telefon objektív elé plusz lencsetagokat teszel, az nem fog javítani soha a rajzolaton. Szóval egy tele előtétel közelebb hozol dolgokat, de nem lesz tőle a képminőség magasabb.
    Ha terméket akarsz fotózni egy jobb mobil árának töredékéért tudsz normális fényképezőt vásárolni, megfelelő objektívvel. ( Nikon D7100 + Nikon 60-as régi makro együtt talán 150e-t ér... és minőségben és és föld bármely telőhoz képest)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés