Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sucuka

    senior tag

    válasz charlie_hu #17661 üzenetére

    Nem túl rég olvastam egy papír alapú fotómagazinban, hogy az európai Nikon szervízben szárcserét végeztek egy filmes Nikon F5 vázon. A Nikon ennél a típusnál anno 150.000 expóban határozta meg a zár élettartamát, ám a szervízbe vitt gépből kiolvasták az adatokat, és eszerint a gép zárja több mint 1.500.000-szer exponált. Ez a gép a csúcstartó ebben. Le is esett a szervizesek álla. Amikor a Nikon elkezdte gyártani a DSLR-eket, akkor ugyanezt a feljelsztésű zárat pakolták ezekbe az újakba is, nyilván módosításokkal. De pl a D1 és a D2h az F5 és F6 zárját kapta.
    Úgyhogy szerintem ez a zár-para dolog nem is biztos, hogy annyira jelentős. Minden esetre azért ha mégis baj lenne vele a három év alatt, örülhetünk, hogy ingyé' cserélik :)

  • Zola007

    veterán

    válasz charlie_hu #17661 üzenetére

    liveviewt nem tudom, hogy számolja-e pluszba, de a 3 év az így is mögötted áll.

    Lehet hogy sokat lő valaki és bírja a zár vagy keveset és mégsem, illetve vica-versa.
    Én továbbra is azt gondolom, ha egy cég elkér 200-400e ft-ot egy vázért, akkor adjon rá legalább 2 év garanciát

    (#17663) csakb: nem tudom milyen nemnikonod van, de természetesen nem egy értékörző "pro" vázra gondoltam.

    Canonnál tudtommal ~60-65e ft körül szokott mozogni egy zárcsere (30-35 az anyag, 30 a munkadíj) és egy belépő váznál meggondolandó. Mondjuk a Canon 450D van most kb 3 éves körül és ha egy ilyen típussal zárhibába futnék, elgondolkodnék, hogy költsek-e még rá ennyit.
    Mivel használtam ~10e ft-tal ér többet, ésszerűbbnek tűnne eladni alkatrésznek kicsit többért és egy újabb vázba fektetni a szervíz árát.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Aktív témák