Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkesy

    addikt

    válasz tomic #5261 üzenetére

    Manual alapján:

    Peripherals / Initial Display Output / IGFX >> PCIe 1 Slot
    Chipset / Internal Graphics / Auto >> Disabled

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz tomic #5241 üzenetére

    //OFF//

    Általában a CPU VID (feszültség) amit be szoktunk lőni, ez azért kell, hogy ne droppoljon a lap feleslegesen. Elméletben mindent megold magának a lap OC mentes környezetre gondolok, de nem árt ránézni. Kellemesebb a procinak lapnak is. Ami kell: CPU-Z, prime95, Aida64! Megnézed 100% terhelésnél mennyit eszik, és az alapján belövöd neki. Persze tizedekkel fogja droppolni így is, de nem számottevően. Ha pl intel speedstep be van kapcsolva, akkor is szereti pakolgatni. Teljesen felesleges az órajelet, és a feszültséget is droppolnia állandóan. (Erről bővebben cpu topikban teljes körően beszámolnak)

    Több választásod is van:
    01, Maradhat teljesen alapon (mindent megcsinál a gép), de én nem ajánlom
    02, Beállítod neki manuálisan az alap órajelet, és a turbós magonkénti frekvenciát (Ajánlott)
    03, Adhatsz neki egy maximum órajelet amin gyönyörűen elteker. (OC), de a magonkénti teljesítménye úgy is eltérő.

    Én első időben a 03 opciót választottam, de mivel ez úgy is egy magos teljesítmény, ezért maradtam a turbó megoldásnál, de manuálisan lőttem be gyári adat szerint, melyik mag mikor mennyit tekerjen. Azaz ha egy mag kell legyen benne X kakaó. Ha kettő kell Y kakaó! és így tovább.

    Tiéd a döntés, van aki teljesen automatán hagyja az egész rendszert, baj még nem lett belőle, de én nem szeretem nézni a 0,800 és 1.200 droppokat. Kifejezetten zavart. Miért lődd be? Sokkal (érezhetőbben) jobban harap a proci, azonnal rendelkezésre áll a kapacitás, nem fog melegedni plusszban nem kell aggódni, és jobban ki fogod tudni használni a cpu képességeit. A full automata irodai, vagy standard home körülményekhez ajánlott. Kérdésed van jöhet!

  • tkesy

    addikt

    válasz tomic #5239 üzenetére

    Egy Fat32-es pendrive-ra felmásolod a kicsomagolt BIOS fájlt, induláskor belépsz a Bios-ba, ott F8 (Q-Flash) és megkeresed a pendrive-on a fájlt, majd Enter. Első körben leellenőrzi a fájlt majd rákérdez, hogy akkor mehet-e a frissítés. Enter és csak várni kell a folyamat végére majd restart.
    Frissítés előtt mindenképpen de utána is érdemes nyomni egy Default setting-et a biosban.
    Ahogy nézem az F5-ös verzió a váltópont, tehát ha azt vagy annál újabb verziót raksz fel már nem lehet visszatérni az F5-ösnél korábbi verziókhoz.

Új hozzászólás Aktív témák